Uważa się, że podejrzewany przypadek małpiej ospy w RI jest „związany z podróżą do requiem”.

Urzędnicy ds. zdrowia z Rhode Island powiedzieli, że podejrzenie wystąpienia małpiej ospy w tym stanie „uważa się, że ma związek z podróżą do Massachusetts”. Departament Zdrowia Rhode Island ogłosił w czwartek, że mężczyzna mieszkający w hrabstwie Providence uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa ortopoksu, przypuszczalnie ospy małpiej. Diagnoza zostanie potwierdzona testami w Centrach Kontroli i Zapobiegania Chorobom, a urzędnicy powiedzieli, że „osoba jest hospitalizowana i jest w dobrym stanie”. Szczegóły wizyty pacjenta w Massachusetts nie zostały od razu podane, a RIDOH powiedział, że dodatkowe szczegóły nie zostały ujawnione w celu ochrony jego prywatności. Powiedział, że urzędnicy ds. Zdrowia Rhode Island prowadzą śledzenie kontaktów, aby zidentyfikować każdego, kto mógł być narażony na kontakt z pacjentem w okresie zakaźnym. Kontakty powinny być monitorowane przez trzy tygodnie po ostatnim dniu ekspozycji. Pierwszy przypadek małpiej ospy w Stanach Zjednoczonych w tym roku został zidentyfikowany w Massachusetts w zeszłym miesiącu. Ten przypadek został powiązany z niedawną podróżą pacjenta do Kanady. Pacjent był leczony w Massachusetts General Hospital i został wypisany niecałe dwa tygodnie później. W częściach Afryki Środkowej i Zachodniej, gdzie występuje małpa ospa, ludzie mogą być narażeni przez ukąszenia lub zadrapania gryzoni i małych ssaków, pielęgnację dzikiej zwierzyny lub kontakt z zakażonym zwierzęciem lub ewentualnie produktami pochodzenia zwierzęcego. Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że nie rozprzestrzenia się łatwo między ludźmi. Przenoszenie między osobnikami może nastąpić poprzez kontakt z płynami ustrojowymi, ranami ospy małpiej, przedmiotami skażonymi płynem lub ranami, takimi jak odzież i pościel, lub przez kropelki oddechowe po bezpośrednim kontakcie twarzą w twarz. Objawy wirusa obejmują gorączkę, ból głowy, bóle mięśni , zmęczenie i obrzęk w węzłach chłonnych. U osób dotkniętych chorobą pojawia się wysypka, często zaczynająca się na twarzy, a następnie rozprzestrzeniająca się na inne części ciała, zamieniając się w wypełnione płynem guzki. Choroba trwa zwykle od 2 do 4 tygodni, a większość osób wraca do zdrowia bez leczenia.

READ  Chiny budują satelitę - RT World News

Urzędnicy ds. zdrowia z Rhode Island powiedzieli, że podejrzenie wystąpienia małpiej ospy w tym stanie „uważa się, że ma związek z podróżą do Massachusetts”.

Departament Zdrowia Rhode Island ogłosił w czwartek, że mężczyzna mieszkający w hrabstwie Providence uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa ortopoksa, prawdopodobnie wirusa ospy małpiej. Diagnoza zostanie potwierdzona badaniami w Centrach Kontroli i Prewencji Chorób.

„Osoba przebywa w szpitalu i jest w dobrym stanie”, Urzędnicy powiedzieli.

Szczegóły wizyty pacjenta w Massachusetts nie zostały od razu podane, a RIDOH powiedział, że nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów w celu ochrony jego prywatności.

Powiedzieli, że urzędnicy ds. Zdrowia Rhode Island prowadzą śledzenie kontaktów w celu zidentyfikowania każdego, kto mógł być narażony na kontakt z pacjentem w okresie infekcji. Kontakty powinny być monitorowane przez trzy tygodnie po ostatnim dniu ekspozycji.

Był to pierwszy przypadek małpiej ospy w Stanach Zjednoczonych w tym roku zidentyfikowany w Massachusetts w zeszłym miesiącu. Ten przypadek został powiązany z niedawną podróżą pacjenta do Kanady.

Pacjent był leczony w Massachusetts General Hospital i rozładowany Niecałe dwa tygodnie później.

W częściach Afryki Środkowej i Zachodniej, gdzie występuje małpa ospa, ludzie mogą być narażeni przez ukąszenia lub zadrapania gryzoni i małych ssaków, pielęgnację dzikiej zwierzyny lub kontakt z zakażonym zwierzęciem lub ewentualnie produktami pochodzenia zwierzęcego. Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że nie rozprzestrzenia się łatwo między ludźmi.

Przenoszenie między osobnikami może nastąpić poprzez kontakt z płynami ustrojowymi, ranami ospy małpiej, przedmiotami skażonymi płynem lub ranami, takimi jak odzież i pościel, lub przez kropelki oddechowe po długotrwałym kontakcie twarzą w twarz.

Objawy wirusa obejmują gorączkę, ból głowy, bóle mięśni, zmęczenie i obrzęk węzłów chłonnych. U osób dotkniętych chorobą pojawia się wysypka, często zaczynająca się na twarzy, a następnie rozprzestrzeniająca się na inne części ciała, zamieniając się w wypełnione płynem guzki.

READ  Badanie wykazało, że cholesterol w mózgu może prowadzić do choroby Alzheimera

Choroba trwa zwykle od 2 do 4 tygodni, a większość osób wraca do zdrowia bez leczenia.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top