Valbrich oferuje szczepieniom bilety kulturalne ze zniżką

Valbrich oferuje szczepieniom bilety kulturalne ze zniżką

Pierwsze polskie miasto, które wprowadziło system nagród dla tych, którzy otrzymają przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19

W Valbrich (pisanym też jako Wałbrzych) osoby zaszczepione wkrótce zapłacą mniej za wstęp do miejskich instytucji kultury – informuje Polski Związek Miast, powołując się na rządową samoobsługę PAP. W ten sposób Valbrich stanie się pierwszym miastem w Polsce, które wprowadzi system nagród zachęcający mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19.

Szczepienie w Valbrich: najpierw marchewka, potem kij

W poniedziałek 17 maja burmistrz Valbrich Roman Szemij ogłosił na Facebooku, że będą specjalne bonusy dla mieszkańców, którzy otrzymali przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki COVID-19. Bilety do miejskich instytucji kulturalnych mogą stanowić dla tych obywateli 50% ich normalnej ceny.

Oferta obowiązuje również w sali gimnastycznej przy tutejszym Zespole Sportu i Rekreacji Aqua Zdrój-Największy. Burmistrz uzasadnił tę decyzję, mówiąc, że tylko dzięki szczepieniom możemy wrócić do normy przed pandemią.

Różne nagrody, w tym nagrody rzeczowe, zostaną dodane do obniżonej ceny biletu, dzięki czemu południowo-zachodnie miasto jako pierwsze w Polsce wdrożyło taki system zachęt do szczepień.

Szemij poinformował również, że w pełni zaszczepieni zostaną pracownicy miejskich instytucji kultury oraz urzędnicy, którzy mają częste kontakty z mieszkańcami i turystami. Ma to na celu zapewnienie, że osoby przychodzące do tych instytucji będą miały pewność, że korzystają z usług osób, które nie są źródłem infekcji.

Na konferencji prasowej w poniedziałek okazało się również, że miasto czeka na decyzję wojewody dolnośląskiego o obowiązkowym szczepieniu wszystkich pracujących w mieście powyżej 18 roku życia. Decyzja ta została podjęta przez burmistrza i zatwierdzona przez radę miasta pod koniec kwietnia.

W oczekiwaniu na powyższą decyzję, około 111-tysięczne miasto w pobliżu granicy z Czechami postanowiło nie tracić czasu i zajmować się szczepieniami raczej motywacjami niż karami.

READ  Były szef NZR mówi, że dyrektor generalny Robinson powinien zrezygnować

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *