Victoria porzuca likwidację Covid po „wrzuceniu wszystkiego w to” | 1 news

Victoria porzuca likwidację Covid po „wrzuceniu wszystkiego w to” |  1 news

Victoria dołączyła do swoich sąsiadów z Nowej Południowej Walii, porzucając strategię zwalczania Covid-19.

Wiktoria Premier Daniel Andrews. Źródło: Getty


Tego samego dnia stan australijski odnotował 120 nowych zakażeń koronawirusem i dwa zgony, premier Daniel Andrews ujawnił zmienione ograniczenia.

Spośród tych nowych przypadków 64 są powiązane z obecną epidemią wirusa, pozostawiając 56 potencjalnie tajemniczych przypadków. Tylko 20 z nich było w izolacji na czas infekcji.

„Wrzuciliśmy w to wszystko, ale teraz jest dla nas jasne, że nie obniżymy tych liczb, zamiast tego wzrosną” – powiedział.

„Teraz to do nas należy upewnienie się, że nie rośnie zbyt szybko i nie rośnie zbyt mocno w porównaniu z liczbą osób zaszczepionych każdego dnia każdego tygodnia. Wolałbym być tutaj, aby ogłosić, że jesteśmy ponowne otwarcie.”

„Będzie na to czas, ale po prostu nie może być, dopóki nie będziemy mieli 70 procent podwójnej dawki i 80 procent podwójnej dawki”.

W ramach zmienionych ograniczeń kontrowersyjny zakaz stadionów został zniesiony, ale wiktorianie pozostaną pod godziną policyjną w ramach ostrożnego planu wyjścia z szóstej blokady stanu.

Ostatni raz liczba przypadków Wiktorii przekroczyła 100, 2 września zeszłego roku, kiedy zarejestrowano 110 przypadków.

Dwie kobiety w wieku 40 i 60 lat były pierwszymi ofiarami Covid-19 w stanie w tym roku i zmarły we wtorek w swoich domach.

Wraz ze wzrostem liczby przypadków i odsetka osób nieizolowanych podczas infekcji, większość obecnych ograniczeń będzie obowiązywać do około 23 września, kiedy to oczekuje się, że 70 procent kwalifikującej się populacji otrzyma pierwszą dawkę szczepionki.

Jednak place zabaw zostaną ponownie otwarte w piątek dla dzieci do 12 roku życia pod nadzorem rodzica lub opiekuna, który przez cały czas musi nosić maskę.

Opiekunowie domowi, tacy jak opiekunki do dzieci, zostaną rozszerzone na dzieci w wieku szkolnym, ale tylko wtedy, gdy oboje rodzice są certyfikowanymi pracownikami.

READ  Mahuta mówi Chinom o swoich obawach związanych ze śmiertelną pomocą dla Rosji

Ale Victoria będzie musiała osiągnąć 70 procent pierwszej dawki szczepionek wśród kwalifikującej się populacji przed dalszym złagodzeniem ograniczeń.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *