Vigiana spada o 15 sekund, Samoa tworzy historię – FBC News

[Source: Oceania Rugby/ Facebook]

15 drużynom Vodafone Vigiana nie udało się utrzymać tytułu OFC Women’s Rugby Championship po tym, jak Samoa odmówiło im gola z rzutu karnego w 80. minucie.

Fijiana przegrała 18-19, co oznacza, że ​​​​wezmą udział w konkursie World XV Tier 3, podczas gdy Samoa dołączy do konkursu Tier 2.

Prowadząc 13:16, Adita Milinia strzelił w 78. minucie coś, co wydawało się być zwycięską próbą dla Fidżi.

Artykuł jest kontynuowany po ogłoszeniu

Konwersja nie zadziałała i od początku drugiej połowy drużyna Vigiany zdobyła piłkę i wysłała ją z radością na boisku i poza nim, ale sędzia powiedział, że jest jeszcze czas na grę.

Nasz zespół został ukarany za wynikowy skład, a Samoa wykorzystało zwycięską karę i po raz pierwszy zdobyło tytuł.

Samoańczycy czytali Vijayana jako otwartą księgę, ponieważ wytrzymali wszystko, co rzuciła na nich strona Sirima Luwinkila.

Mimo nieustannej walki przez cały mecz, Samoas udało się znaleźć sposób na zakłócenie fidżijskiej atmosfery.

Pierwsze punkty Samoas zdobyli po rzucie karnym po 20 minutach.

Vigiana potrzebowała 30 minut, aby w końcu wejść na szachownicę, kiedy Fanny Ari uderzyła w róg po przerwie od Rebe Olonisao, prowadząc 5:3 nad Fidżi.

Flyhalf Luisa Tisolo wykorzystała rzut karny w 40. minucie, a drużyna narodowa prowadziła do przerwy 8:3.

Napastnicy z Samoa, Manu Sena, wywarli presję na Vigianie na początku drugiej tercji i zostali nagrodzeni próbą konwersji, która dała im prowadzenie 10-8.

Big Siteri Rasolea wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 13:10, kiedy złapała trzech samoańskich obrońców na linii testowej z pięciometrowej linii Vigiany.

W meczu padło 13 bramek, kiedy Samoa wykonał kolejny rzut karny.

Brak dyscypliny sprawił, że Vigiana przegrała w kolejnych rzutach karnych, zanim Samoa zdobył kolejną trójkę i objęła prowadzenie 16:13, zanim Melina zdobyła szansę po zejściu z ławki.

READ  "Nie mogę powiedzieć, że byłem szczęśliwy, czułem się smutny"