VNL: Polska unika zdenerwowania ze Słowenią w pięciu setach

Autor: Rommel Fuertz Jr
5 godzin temu

Polska Mateusz Bieniek VNL

Mateusz Benek na meczu Siatkarskiej Ligi Narodów (VNL) w Manili w Mall of Asia Arena. —MARLO CUETO/INQUIRER.net

MANILA, FILIPINY – Polska najwyżej sklasyfikowana musiała pokonać dzielną Słowenię w pięciu setach, 29-31, 21-25, 25-20, 25-20, 15-13, w Volleyball Nations League (VNL) w Mall of Asia Arena w środę.

Pomimo przegrywania 0:2, Polacy pokazali, dlaczego są obecnie najlepszą drużyną, pozostając skoncentrowani i spokojni, aby dokończyć swój powrót do gry przeciwko ósmym w tabeli Słoweńcom.

„Na tak wysokim poziomie nie można pozwolić sobie na ani minutę rozproszenia ani utraty koncentracji i właśnie to staraliśmy się sobie wmówić po pierwszych dwóch setach” – powiedział Bartosz Coric, który poprowadził Polskę do zwycięstwa z 10 punktami. .

„Powiedziałem im, bądźmy skupieni, zachowajmy spokój, a nasz moment nadejdzie. Ten moment nadszedł i udało nam się go złapać.”

Bieg Polaków nie był łatwy, ponieważ Słoweńcy byli bliscy pokonania wyżej notowanej drużyny iw trzecim secie przegrywali z nimi zaledwie trzema, 18:21.

Polska świętuje pięciosetowe zwycięstwo nad Słowenią. —MARLO CUETO/INQUIRER.net

Jednak Bartosz Bednorz, który zakończył mecz z 14 punktami, zapalił golem w rewanżowym meczu reprezentacji Polski. Jakub Kochanowski zakończył seta uderzeniem głową, które przypieczętowało zwycięstwo zza kulis.

Po wielu podobnych wydarzeniach w grupie D, Polska zadała ostateczny cios w ostatniej klatce.

Przy remisie na poziomie 10 punktów, Kochanowski zdobył potężny blok, rzucając błyskawicę 5-3 na koniec meczu, aby przypieczętować umowę z Polską. Skończyło się na dziewięciu punktach zbudowanych na dwóch blokach.

Aleksander Śliwka prowadził Polkę w zdobyciu 20 punktów, a Mateusz Beniek w dubbingu zdobył 11 punktów.

Tymczasem Clement Šibolje i Rok Močić zdobyli odpowiednio 20 i 17 punktów, przegrywając ze Słowenią.