VNL: Polska zbiera się, by sfrustrować Tajlandię w pięciu grupach

Polska na VNL Week 2 w Manili. – FIVB ZDJĘCIE

MANILA, Filipiny – Polska walczyła o drogę powrotną z dwóch setów, by pozostać w tyle za uszczuploną drużyną Tajlandii, 22-25, 27-29, 25-16, 25-16, 15-13, w Volleyball Nations League (VNL) tydzień 2 dni Czwartek w Koloseum Smart Araneta.

Polscy biegacze rzucili się na niedoliczonych Thais, których ośmiu zawodników Piyanut Pannoy, Suppattra Pairoj, Watchareya Nuanjam, Sutadta Chuewulim, Sasipaporn Janthawisut, Hattaya Bamrungsuk, Tichakorn Boonlert i Natthanicha Jaisean-19 uzyskały wynik pozytywny.

Seter Joanna Wolosz zagrała imponująco w reprezentacji Polski i zdobyła cztery wysokie bloki dla drużyny do siedmiu, kiedy strzeliła swoje pierwsze zwycięstwo w pierwszym meczu w Quezon City po przegranej z Japonią w setach z rzędu w zeszły wtorek.

Kiedy w ostatnim secie zremisował z 13 golami, Zuzana Gorica mocno uderzyła piłkę, by postawić Polskę na punkt meczowy, a Claudia Alajerska wykonała decydującą w meczu, by zakończyć swoje późne zwycięstwo.

Olivia Rozansky prowadziła zrównoważony atak Polaków z 20 punktami opartymi na 17 widełkach, dwóch blokach i asie.

To wspaniałe uczucie, że wygraliśmy mecz. „Wiemy, że oni (Tajowie) są naprawdę dobrą drużyną, więc musimy dać z siebie wszystko” – powiedziała Olivia Rosanski, która również rywalizowała na 16 dołkach i 6 przyjęciach. „Jestem naprawdę zadowolony z naszego zwycięstwa i pokazaliśmy, że jesteśmy również naprawdę dobrą drużyną i możemy walczyć do końca”.

Martyna Czyrniańska i Weronika Szlagowska straciły po 18 punktów, a Kamila Witkowska i Alagierska odegrały kluczową rolę z odpowiednio 15 i 13 punktami.

Polska zremisowała z Tajlandią 4-2, ale ta ostatnia zajmuje piąte miejsce z 12 punktami, dwa punkty straty do pierwszej.

Chacho na Musseri podbił Thais o 26 punktów z 20 zabójstw, pięciu bloków i asów. Pochodzi z ataków pięcioma blokami i jednym asem. Bempechaya Kokram zdobył 13 punktów i 12 bramek, ale siedział jako starter w czwartym secie.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024: Minister sportu twierdzi, że nawet 40 krajów może zbojkotować igrzyska

Zastępcy Jarasaporn Bundsak i Agsharaporn Kongyot dodali po dziewięć punktów.

Bundasak i jego koledzy z rezerw Wibawe Shrithrong, Kanika Thepachot, Teshaya Bunlert i Khatali Binsuwan dołączyli do drużyny w miejsce kontuzjowanych członków.