Vodafone, Wellington Airport, Soldier, ponieważ Infratil wypłaciła straty

Inwestor infrastrukturalny Infratil twierdzi, że wkrótce będzie miał do dyspozycji ponad 1 miliard dolarów gotówki netto, nawet po ostatnich ruchach w kierunku dalszej ekspansji w sektorze zdrowia.

Infratil odnotował stratę netto w wysokości 49,2 mln USD za rok zakończony w marcu, spowodowaną „niezrealizowanymi stratami na instrumentach pochodnych energii” w Trustpower oraz wzrostem opłat motywacyjnych dla kierownictwa.

To był mieszany wynik, częściowo odzwierciedlający wiele różnorodnych biznesów w tym regionie, powiedział Jeremy Sullivan, analityk w Hamilton, Hinden, Green, ale inwestorzy byliby zadowoleni z niewielkiego wzrostu zysków do 11,5 centa na akcję.

Powiedział, że same podstawowe jednostki biznesowe były w dużej mierze stabilne.

Czytaj więcej:
* Operator energii odnawialnej Windfarm Tilt będzie sprzedawany za około 3 miliardy dolarów
* Szczegóły: Czy sprzedaż Infratil za granicą jest tak ważna?
* Komisja zezwala firmie Infratil na nabycie udziałów w Vodafone

„Centrum danych CDC działa dobrze, Vodafone śledził na boki, siła zaufania, jeśli wykluczymy te instrumenty pochodne, idzie dobrze, lotnisko Wellington oczywiście [suffered due to] Covid, upadł, Longroad upadł, a wydatki firmy wzrosły ”.

Sullivan powiedział, że Morrison & Partners pobrał opłatę w wysokości 223 milionów dolarów, co częściowo odzwierciedla wzrost ceny akcji Infratel.

To był pełen wydarzeń rok dla Infratil, kiedy aktywa lotniska Wellington były zablokowane przez długi czas, firma otrzymała dwie niezamówione oferty przejęcia i przeszła na diagnostyczną opiekę zdrowotną.

Waipipi, częściowo ukończona farma wiatrowa w South Taranaki, należąca do Tilt Renewables, która została niedawno sprzedana przez Infratil i innych udziałowców za prawie 3 miliardy dolarów.  Kupujący obejmowali Mercury Energy.

Simon O’Connor / Stuff

Waipipi, częściowo ukończona farma wiatrowa w South Taranaki, należąca do Tilt Renewables, która została niedawno sprzedana przez Infratil i innych udziałowców za prawie 3 miliardy dolarów. Kupujący obejmowali Mercury Energy.

Dyrektor generalny Infratil, Jason Boyes, powiedział, że wpływ Covid, szczególnie na lotnisko i Vodafone New Zealand, został zrównoważony przez silną kontrolę kosztów, cały rok przychodów Vodafone i ciągły popyt na centra danych.

READ  Fisher & Paykel Healthcare kupuje ziemię Karaka w celu ekspansji

Oczy zwrócone były w szczególności na Vodafone, ponieważ Infratil przejął 49,9% udziałów w 2019 roku.

Firma telekomunikacyjna straciła w ciągu roku 64 miliony dolarów dochodu związanego z Covid, co doprowadziło do znacznych cięć kosztów, ponieważ przyspieszyła wdrażanie 5G i kontynuowała modernizację swojej sieci.

Jednak prognozy na przyszły rok miały się poprawić. Oczekuje się, że całkowite przychody z działalności operacyjnej wzrosną o 10% do 480–510 mln USD, w porównaniu z 447,8 mln USD w tym roku.

Na lotnisku Wellington sytuacja była trudniejsza, a całkowity dochód operacyjny spadł do 36 milionów dolarów, o 65 procent mniej niż w roku poprzednim.

Większość transferów na lotnisku miała miejsce w drugiej połowie roku, a ruch lokalny wrócił do 85 procent poprzedniego poziomu. Infratil, który posiada 66% udziałów, otrzymał 23,7 mln USD, w porównaniu z 68,1 mln USD.

Infratil twierdzi, że dochody Vodafone spadły na Covid, ale wdrażanie 5G i modernizacje sieci są kontynuowane.

Tom Polar Striker / Staff

Infratil twierdzi, że dochody Vodafone spadły na Covid, ale wdrażanie 5G i modernizacje sieci są kontynuowane.

Lepsze inwestycje, w tym udział w CDC Data Centers, w których Infratil ma 48,08 proc. Udziałów. Jej udział w przychodach wzrósł o 25 procent do 147,3 mln USD.

W tym roku doszło również do dwóch nieudanych ofert przejęcia Infratil od AustralianSuper.

W październiku inwestorom Infratilu zaoferowano gotówkę w wysokości 4,69 USD za akcję i określoną dystrybucję akcji Trustpower, co oznaczało, że wartość akcji Infratilu wynosiła 6,40 USD za akcję.

Ta oferta została podniesiona do domyślnej wartości 7,43 USD, ale zarząd odrzucił obie oferty, twierdząc, że istotnie nie docenili wartości infrastruktury cyfrowej Infratil i platform energii odnawialnej.

W środę o godzinie 11.18 akcje spółki kosztowały 7255 dolarów, co oznacza spadek o 0,6 procent.

Od dnia bilansowego spółka sprzedała farmę wiatrową Tilt, w której Infratil ma 65,5 proc. Udziałów.

Zakupiony przez konsorcja Powering Australian i Mercury Energy, zapłacona cena jest o 106% wyższa, a Infratil ma mieć wartość netto w wysokości 2 miliardów dolarów. Umowa ma zostać rozstrzygnięta w sierpniu.

READ  Australijczycy tracą wiarę w sposób, w jaki rządy przetwarzają swoje dane po ponad roku życia z technologią pandemiczną

Firma Infratil niedawno zakupiła udziały kontrolne w australijskiej platformie diagnostycznej Qscan (w grudniu) i Pacific Radiology (planowane rozliczenie w maju).

Nawet po tym Infratil powiedział, że nadal będzie miał 1 miliard dolarów do ponownego zainwestowania.

„Dużo miejsca na kolejne przejęcia” – powiedział Sullivan.

Boise powiedział, że firma uważa, że ​​można osiągnąć dużą synergię w obu firmach opieki zdrowotnej, a posunięcie to potwierdziło zaufanie Infratil do „infrastruktury komunikacyjnej i cyfrowej, dekarbonizacji i starzenia się populacji”.

Korzystając z preferowanego wskaźnika, proporcjonalnego zysku operacyjnego, Infratil zarobił 398,8 miliona dolarów, ale dał wskazówki w wysokości od 470 do 520 milionów dolarów w przyszłym roku, z wyłączeniem Tilt Renewables i nowego udziału w Pacific Radiology.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *