Volvo EV wyląduje w Nowej Zelandii jeszcze w tym roku

Volvo C40 Recharge EV trafi do sprzedaży przed końcem roku.

dostarczony

Volvo C40 Recharge EV trafi do sprzedaży przed końcem roku.

Chociaż całe zainteresowanie w kraju było w dużej mierze związane z całkowicie elektrycznym oddziałem Volvo Polestar po nim Pierwszy raz tutaj pod koniec zeszłego rokuskandynawska marka należąca do Chin zapowiedziała, że ​​jeszcze w tym roku wyląduje tutaj własne pojazdy elektryczne.

Volvo New Zealand wyda w pełni elektryczną wersję swojego małego SUV-a XC40, wraz z pierwszym modelem elektrycznym przeznaczonym wyłącznie do użytku krajowego – C40 – a pierwsze egzemplarze mają pojawić się tutaj w trzecim kwartale tego roku.

Naładuj Volvo XC40 A C40 .ładowanie Oba znajdują się na tej samej platformie CMA (Compact Modular Architecture), co ICE i PHEV XC40 A Gwiazda Polarna 2 (Obok Wszystkie modele Lynk & Co. i Geely Xingyue) i zapakuje akumulator 69 kWh z pojedynczym silnikiem lub akumulator o pojemności 78 kWh z silnikiem, z których oba będą dobre dla zasięgu ponad 400 km (WLTP) na jednym ładowaniu.

Jeśli wolisz bardziej tradycyjny kształt SUV-a, Volvo zaoferuje również lokalne ładowanie XC40.

dostarczony

Jeśli wolisz bardziej tradycyjny kształt SUV-a, Volvo zaoferuje również lokalne ładowanie XC40.

Oba elektryczne modele Volvo będą dostarczane z nadwoziem jednokołowym P6 FWD i dwusilnikowym napędem na wszystkie koła P8, z pakietem P6 o mocy 170 kW i 330 Nm, podczas gdy P8 będzie pompował 300 kW i 660 Nm.

Czytaj więcej:
* Volvo stosuje własną inteligencję bezpieczeństwa w pierwszym całkowicie elektrycznym samochodzie XC40
* Pierwsza recenzja dysku: Polestar 2
* Nowe samochody elektryczne mają najwyższe znaki bezpieczeństwa
* Przegląd testu drogowego: Naładuj Volvo XC40 PHEV

W przeciwieństwie do kuzyna Polestar 2Żaden model Volvo EV nie będzie kosztował mniej niż 80 000 USD za czysty samochód, jednak oferta XC40 P6 zaczyna się od 83 900 USD, podczas gdy C40 P6 będzie wymagać nieco więcej od linii dachu i wyląduje za 85 900 USD. XC40 P8 będzie kosztować 97 900 USD za konfigurację z dwoma silnikami, podczas gdy C40 P8 wyląduje na 100 900 USD.

dostarczony

Henrik Green, dyrektor ds. produktu w Volvo Cars, opowiedział o planowanych partnerstwie Volvo z Google, w tym o tym, jak będzie współpracować z pojazdami elektrycznymi firmy.

Funkcje XC40 i C40 Nowy system operacyjny informacyjno-rozrywkowy Google oparty na systemie Android firmy VolvoPochodzi z 4-letnim planem nieograniczonej transmisji danych dla usług online i aktualizacji bezprzewodowych.

„Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie nowozelandzkich kierowców do wyjątkowej skandynawskiej gamy w pełni elektrycznych ładowarek Volvo” — powiedział Ben Montgomery, dyrektor generalny Volvo Cars New Zealand.

Podczas gdy pierwsze XC40 pojawią się w tym roku, pierwsza dostawa została już policzona, a Montgomery powiedział: „Nie jesteśmy zaskoczeni, widząc, że dostosowanie tych pojazdów w 2022 r. zostało już wyprzedane, a wszystkie nowe zamówienia przyjmowane od tego momentu pasują do 2023 r. przyjazd.”

Jeśli chodzi o C40, Volvo mówi, że klienci z Nowej Zelandii są „zachęcani do pilnego zabezpieczenia pojazdu ze względu na duże zapotrzebowanie klientów na ściśle ograniczone dostawy pojazdów w 2022 roku”.

READ  Całkowicie elektryczna Mazda MX-30 błyszczy mnóstwem blasku

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top