W Bairua zostaje otwarta inicjatywa tanich supermarketów

W Bairua zostaje otwarta inicjatywa tanich supermarketów

Wspólny zespół wolontariuszy w supermarkecie Butaka Kai Social Supermarket w Pairoa, którego otwarcie zaplanowano na 15 grudnia: Selina Eagle (te) i Hariki Manawahin lub Hauraki, po lewej), Caroline Green i Samantha Gray (jedzenie), Nadine Hammon i Susan Król (te). Whāriki Manawāhine O Hauraki) i Grahama Kinga.

Pierwszy supermarket społecznościowy Hauraki zostanie otwarty w przyszły weekend.

Nowy sklep w Barua ma na celu rozwiązanie problemu braku bezpieczeństwa żywnościowego w społeczności, przy jednoczesnym zachowaniu godności osób potrzebujących.

Nazywa się Pātaka Kai – Hauraki Social Supermarket, co oznacza spiżarnię lub magazyn w te reo Maori i jest spółką pomiędzy Hauraki Te Whāriki Manawāhine O Hauraki Women’s Shelter i Foodstuffs North Island.

To dziewiąty supermarket społeczny wspierany żywnością.

Żywność i produkty spożywcze były oferowane po niskich kosztach lub bezpłatnie, przy użyciu systemu punktowego, w standardowym środowisku supermarketu, dzięki czemu zdrowa żywność była przystępna cenowo i dostępna dla społeczności.

Nadine Hammon z Te Whāriki Manawāhine O Hauraki powiedziała, że ​​od 2021 r. prowadzą Pātaka Kai w zakładzie przy Puke Rd w Paeroa. Jedna wspomniała o założeniu supermarketu po zainspirowaniu się Dave’em „Buttabeanem” Letele, który we współpracy z Foodstuffs North Island otworzył super rynek społecznościowy w Tokoroa w 2022 roku.

„Dennis Meseter [Te Whāriki Manawāhine O Hauraki general manager] „Potrzebujemy jakiegoś systemu, aby to osiągnąć” – powiedział – „i oto jesteśmy”.

Paeroa Social Supermarket będzie miał podobny format jak Dave Letele ze sklepu Tokoroa firmy Buttabean Motivation. Letele jest na zdjęciu z dyrektorem generalnym Foodstuffs North Island, Chrisem Quinnem.

„Więc podeszliśmy do artykułów spożywczych i [owner-operator] Matt Heap w Thames Pak’nSave jest prezesem ds. środków spożywczych Tutaj dla Nowej Zelandii Komitet [set up to help Kiwis access healthy, affordable food during lockdown]który bardzo chciał pomóc.

„To nasz sklep dla kumpli, jesteśmy szczęśliwi, że je mamy, a Mattowi naprawdę zależało na tym, aby był świetny” – powiedział Hammon.

READ  Air NZ zwróciło kredyt Covid-19, gdy choroba się pogarsza, zarażając pasażerów i załogę

Zdobądź kredyt sklepowy od Pak’nSave Thames.

Za 20 dolarów jedna osoba dorosła otrzymuje 55 punktów, a rodzina 75 punktów, które można wymienić na różne artykuły spożywcze o znacznie większej wartości.

„Niektórzy tutejsi whānau mają od sześciu do ośmiorga dzieci, dlatego w ramach dwumiesięcznego okresu próbnego przeznaczamy bardzo duże kwoty dla rodzin”.

Do placówki w dotychczasowej formie przychodziły średnio 22 osoby dziennie.

Tanya Weidenbaum, rada nadzorcza Te Whāriki Manawāhine O Hauraki, powiedziała, że ​​już dostarcza pomoc żywnościową ponad 150 rodzinom tygodniowo.

Powiedziała, że ​​ideą partnerstwa z Foodstuffs North Island było otwarcie supermarketu społecznego, aby zapewnić tym rodzinom i społeczności „wzmacniające doświadczenie”.

„Zaoferujemy środowisko przypominające supermarket, w którym osoby mające brak bezpieczeństwa żywnościowego będą miały możliwość wyboru produktów odpowiadających ich preferencjom dietetycznym, kulturowym i osobistym”.

Willa Hand, menedżer ds. supermarketów społecznościowych w Foodstuffs North Island, powiedziała, że ​​wiele rodzin robi obecnie wszystko, co w ich mocy, i dlatego ich misją było otwarcie supermarketów społecznościowych na całej Wyspie Północnej.

„Jesteśmy sprzedawcami detalicznymi, to nasza specjalność, podczas gdy Te Whāriki Manawāhine O Hauraki ma ogromny wpływ na swoją społeczność i w tym się specjalizujemy. Nasze zespoły przygotowują przestrzeń pod założenie sklepu, zapewniając także ciągłe szkolenia i wsparcie jako zobowiązanie się do pomocy w utrzymaniu zapasów na półkach.

„Te Whāriki Manawāhine O Hauraki pomaga w projektowaniu supermarketu społecznego, spełniając w ten sposób potrzeby lokalnej społeczności i pozycjonując mahi tak, aby zapewniał doskonałą obsługę. To prawdziwe partnerstwo” – powiedział Hand.

Otwarcie Pataka Kai zaplanowano na piątek, 15 grudnia.

Bądź na bieżąco z aktualnościami HC Post i Waikato Herald

Otrzymuj najnowsze nagłówki Waikato bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej od poniedziałku do soboty. Zarejestruj się za darmo już dziś – kliknij tutaj i wybierz wiadomości lokalne.

READ  ANZ zobowiązuje się do podjęcia decyzji o odzyskaniu środków po wydaniu 31 000 USD na skradzione karty klientów

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *