W bałtyckim mieście miały rozpocząć się prace związane z układaniem rur

Polska giełda gazu Gas-System poinformowała w czwartek, że trwają przygotowania do rozpoczęcia prac związanych z układaniem rurociągu bałtyckiego, mającego przesyłać gaz z norweskiej części Morza Północnego do Danii i Polski rurociągiem na Morzu Bałtyckim.

„Spośród trzech statków odpowiedzialnych za budowę rurociągu bałtyckiego, ostateczne ustalenia są podejmowane przed wypłynięciem w morze i rozpoczęciem układania gazociągu na Morzu Bałtyckim” – powiedział Gas-System.

Projekt rurociągu bałtyckiego jest w trakcie budowy na morzu i na morzu.

W kwietniu tego roku Gas-Systems rozpoczął kopanie tunelu pod budowę gazociągu u wybrzeży Polski. Szkoda, że ​​podobne prace wkrótce rozpoczną się w Danii.

„Od zeszłego roku statki badawcze ponownie testują trasę projektu pod kątem dowodzenia niewybuchami i kwestii środowiskowych. Latem trzy specjalne jednostki morskie rozpoczną układanie około 274 km gazociągu nad Morzem Bałtyckim” – podała spółka. .

W środę, 5 maja, na statku Saibemin Castorone w Rotterdamie odbyło się spotkanie na temat ostatecznych ustaleń dotyczących budowy Baltic Pipe Offshore Gas Pipeline, według GOS-System.

„W spotkaniu wzięli udział Piotr Nymsky, Minister Stanu ds. Totalnej Energii dla Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Aldo Amati, ambasador Włoch w Polsce oraz przedstawiciele zarządów Gas-System i Sybem.Dywersyfikacja dystrybucji

Piotr NymskyPełne siły rządu w zakresie strategicznej infrastruktury energetycznej: „Budowa gazociągu ze złóż norweskich do Polski jest w końcowej fazie. Dzisiejsze spotkanie z wykonawcą potwierdza, że ​​jesteśmy w pełni gotowi do rozpoczęcia prac morskich, czyli gazu płyną z szelfu norweskiego do Polski 1 października 2022 roku przyszłego roku. “

„W tym roku planujemy zakończyć spawanie rurociągu wody morskiej. W przyszłym roku przeprowadzimy niezbędne próby ciśnieniowe, testy i atesty związane z dopuszczeniem rurociągu wody morskiej do użytkowania.

„Obecne ustalenia dotyczące wejścia Castorone na Morze Bałtyckie potwierdzają, że założenia projektu są realizowane zgodnie z planem.

READ  UE ostrzega, że ​​polskie regiony mogą stracić środki w strefach „nie-LGBT” Świat | Aktualności

Kredyt: GAZ-SYSTEM


Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top