W końcu ujawniono skromną pensję gwiazdy zamku Michaela Cattona

Mała wypłata, ale film dał Catonowi „całkowity zwrot”. Załączone zdjęcie

3000 dolarów? Zagrać w zamku? Powiedz „Czy on śni”.

Prawie 25 lat później Michael Catton jest nadal znany fanom z roli Daryla Kerrigana w australijskim filmie The Castle – ale ujawniono, że australijski aktor otrzymał tylko 3000 dolarów za pracę nad filmem.

Rewelacji dokonał syn Catona, Septimius, w poniedziałkowym odcinku Australian Story, który skupiał się na „skomplikowanym” życiu 78-letniego aktora, jego karierze i niedawnych bitwach, gdy prowadził kampanię z rolnikami, aby walczyć z projektem gazu z pokładów węgla o wartości 3,7 miliarda dolarów. w północno-zachodniej części kraju. Nowa Południowa Walia.

Odcinek prześledził chude lata Catona po jego roli w programie telewizyjnym The Sullivans z lat 70., kiedy zastanawiał się, czy kiedykolwiek będzie jeszcze pracował, zanim został zaproszony do roli głównej w filmie „Pracujący pies” z 1997 roku.

Jak powiedział syn Catona: „Jedenaście dni kręcenia, 3000 dolarów, ale potem dekady pracy. To jest prawdziwy kierunek Castle”.

To niewielka suma jak na film fabularny – ale reżyser Rob Sych wcześniej ujawnił, że cały budżet filmu wynosił bardzo skromne 778 000 dolarów, a film został nakręcony w ciągu zaledwie 11 dni.

Od tych skromnych początków ogromny sukces. Film zarobił ponad 10 milionów dolarów w kasie, a jak powiedział kolega aktor Jack Thompson, Australia Story, ożywił karierę Cattona.

„Castle publicznie podniósł Michaela ze sławnego aktora do gwiazdy nowego australijskiego kina. W tym filmie jego postać weszła do języka”. Och, wszedłem prosto do sali bilardowej i powiedziałem im, że śnią” – powiedział.

Caton – który ujawnił, że jest „zastępcą w ostatniej chwili”, ale nie ujawnił, kto go zastąpi – powiedział, że Castle „zmienił dla niego wszystko”.

READ  Daniella Elser: Meghan i Harry wzywają prawników w nowym wydaniu „W poszukiwaniu wolności”

„Wcześniej byłem jak stara sofa w kącie, no wiesz, trochę zakurzony i matowy, zmęczony.

„Nagle wszystko się ponownie otworzyło. Zaczęło się całkowity powrót. To było niesamowite”.

Paul Hogan (Krokodyl Dundee) i Michael Catton (Zamek) w Strange Companions.  Załączone zdjęcie
Paul Hogan (Krokodyl Dundee) i Michael Catton (Zamek) w Strange Companions. Załączone zdjęcie

Stamtąd Caton rozpoczął nowy etap swojej kariery, pracując jako aktor i prezenter w programach takich jak All Saints i Hot Property oraz w filmach takich jak Strange Bedfellows.

I nie zwalnia tempa: następnie Caton powtórzy swoją główną rolę w uwielbianym dramacie familijnym Packed to the Rafters w nadchodzącym serialu firmy Amazon, Back to the Rafters.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *