W Los Angeles ten wzrost Covid-19 różni się od poprzednich epidemii

Los Angeles — centrum covid-19 pandemia W drugim co do wielkości mieście Ameryki przeszło od zatłoczonych slumsów do zamożnych dzielnic z młodszymi mieszkańcami.

W całym hrabstwie Los Angeles miasta i dzielnice, w tym West Hollywood, Wenecja i Santa Monica, zgłosiły niektóre z większości infekcji, mimo że mają wyższy wskaźnik szczepień niż w biedniejszych obszarach, takich jak East Los Angeles, gdzie Covid-19 pędził Dane zdrowotne hrabstwa pokazują rodziny i okolice podczas poprzednich fal sztormowych.

Ta zmiana jest wynikiem wariantu delta, który według lekarzy łatwiej rozprzestrzenia się wśród osób gromadzących się w pomieszczeniach, takich jak bary, kluby i restauracje, i może wpływać na osoby zaszczepione.

Los Angeles pokazuje, w jaki sposób zmienna delta wywołuje impuls, który różni się od tego, co wydarzyło się wcześniej. Niektóre inne miasta w całym kraju, które borykają się z oznakami wzrostu, podejmują kroki, takie jak nakładanie masek lub Wymagaj dowodu szczepienia Jedzenie w domu zamiast środków obejmujących blokady wprowadzone na początku pandemii.

Najnowsza fala infekcji skłoniła urzędników ds. zdrowia publicznego do ponownego wezwania do zachowania ostrożności, niezależnie od statusu szczepień, ponieważ coraz więcej osób powraca do działań sprzed pandemii. Chociaż w pełni zaszczepieni ludzie są mniej narażeni na poważne zachorowanie lub hospitalizację, według danych szpitalnych z całego kraju, urzędnicy służby zdrowia w Los Angeles kierują teraz wszystkich, aby nosili maski w pomieszczeniach i wracali do innych środków ostrożności, w tym dystansu społecznego.

READ  Depresja i miejska deprywacja: niewidzialne akceleratory biologicznego starzenia

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *