W nowojorskim Central Parku pojawia się dziwaczna złota kostka o wartości 11,7 mln USD

„Castello Cube” jest wykonany z ponad 180 kg złota Nevadan i został odlany w Aarau w Szwajcarii.

Sandra Mika/HoGA Capital AG/aktualności/AP

„Castello Cube” jest wykonany z ponad 180 kg złota Nevadan i został odlany w Aarau w Szwajcarii.

Dziś w świecie sztuki ekscentrycznej złota kostka o wartości 11,7 miliona dolarów (17,5 miliona nowozelandzkich) został umieszczony w nowojorskim Central Parku z własnymi zabezpieczeniami, a wielu zastanawia się, dlaczego tak się stało.

Według ArtNet„Castello Cube” jest najnowszym dziełem rzeźby konceptualnej stworzonym przez niemieckiego artystę Niclasa Castello i był wystawiany w środę (czwartek NZT) w słynnym parku tylko przez jeden dzień.

Wykonany jest z 400 funtów (181 kg) złota Nevadan i został odlany w Aarau w Szwajcarii. Powód ekstremalnie drogiej kostki? Zgadłeś, to wszystko jest środkiem do promowania wprowadzenia na rynek nadchodzącego niezmiennego tokena artysty.

Castello wprowadził monetę Castello w tandemie z kostką i można ją teraz wymienić jako $CAST do zakupu online po początkowej cenie 0,44 USD za sztukę.

CZYTAJ WIĘCEJ:
* Mężczyzna, który w locie obnażył pośladki, oskarżony o zamieszanie lotnicze
* Poszukiwanie skarbu w celu zdobycia 18 milionów dolarów oszusta
* Burmistrz Nowego Jorku inwestuje pierwszą zapłatę w kryptowalutę

Towarzysząca aukcja NFT zaplanowana jest na 21 lutego.

Podczas gdy przesadna sztuka promocyjna robiła wrażenie na niektórych nowojorczykach, inni kwestionowali jej cel i to, czy obnoszenie czystego złota w tym samym parku, w którym bezdomni śpią, nawet przez jeden dzień, jest moralnie słuszne.

Kostka Castello została później usunięta z Central Parku i wystawiona na prywatnej kolacji na Wall Street, aby upamiętnić instalację i zbliżającą się premierę NFT artysty.

READ  Kobieta Masterton szerzy radość poprzez znaki

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *