W ramach rozszerzenia UE uruchomiono w Polsce inicjatywę dotyczącą płatności globalnych

W ramach rozszerzenia UE uruchomiono w Polsce inicjatywę dotyczącą płatności globalnych

Izraelsko-szwajcarski startup fintech OkuraPomagając firmom zarządzać funduszami zagranicznymi i płatnościami globalnymi w ponad 100 walutach, w ramach planów ekspansji na Unię Europejską zadomowiła się w Polsce.

W polskiej siedzibie zlokalizowane zostaną działy sprzedaży, marketingu i obsługi klienta, a także centrum badawczo-rozwojowe.

Zdaniem Okury, Polska została wybrana ze względu na prężnie rozwijający się hub fintech, w którym działa blisko 400 firm, a także fakt, że jest członkiem UE, który posługuje się własną walutą (złotym).

Firma twierdzi, że wejście firmy do Polski ułatwi lokalnym przedsiębiorstwom planowanie, zarządzanie i przeprowadzanie transgranicznych transakcji walutowych za pomocą platformy automatycznego zarządzania walutami biznesowymi (ABCM) firmy Okoora.

Platforma oparta na sztucznej inteligencji może być używana do wysyłania i odbierania płatności w dowolnej walucie, w dowolnym miejscu w czasie rzeczywistym i pomaga firmom planować, analizować i realizować transakcje w celu maksymalizacji oszczędności.

„Przyjeżdżamy do Polski z przekonaniem, że rynek rozwiązań do zarządzania walutami może i powinien zostać zakłócony” – powiedział Benjamin Avraham, założyciel i dyrektor generalny Okury.

„W badaniach Okury na rynku europejskim Polska uzyskała wysokie noty ze względu na rozwinięty sektor bankowy, wysoki handel zagraniczny i inne istotne parametry. Polska oferuje także zachęty ekonomiczne, dlatego otwarcie tutaj centrum badawczo-rozwojowego wydaje się dobrym pomysłem. To najlepsze miejsce Mamy nadzieję, że tak się stanie” – powiedział.

READ  BLT podpisuje umowy dystrybucyjne dla Korei, Polski i Afryki | Kwestie wokselowe

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *