W wieku 84 lat zmarł jeden z twórców metody Duckwortha Lewisa

W wieku 84 lat zmarł jeden z twórców metody Duckwortha Lewisa

Duckworth i Tony Lewis byli pionierami tej słynnej metody, która została przyjęta przez Międzynarodową Radę Krykieta w 1999 roku.
zdjęcie: Raghavan Venugopal / www.photosport.nz

Frank Duckworth, pionier statystyk, który współtworzył zatwierdzoną przez krykieta metodę Duckwortha-Lewisa polegającą na przeglądaniu przebiegów w meczach z ograniczoną liczbą graczy przerywanych przez deszcz, zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 84 lat, podało Królewskie Towarzystwo Statystyczne (RSS) we wtorek.

Duckworth i Tony Lewis opracowali słynną metodę, która została przyjęta przez Międzynarodową Radę Krykieta w 1999 roku. Jest ona szeroko stosowana w jednodniowych meczach międzynarodowych, a później w meczach T20.

„Koledzy będą zasmuceni, gdy dowiedzą się, że Frank Duckworth zmarł 21 czerwca 2024 r. w wieku 84 lat” – stwierdziła RSS w oświadczeniu.

„Frank zostanie zapamiętany głównie ze względu na swój wkład w społeczeństwo jako redaktor RSS NEWS i w krykieta jako współtwórca metody Duckwortha-Lewisa”.

RSS wyjaśniło, jak Duckworth przedstawił na swojej konferencji w 1992 r. artykuł zatytułowany „Dobry wynik przy złej pogodzie”, w którym zaproponował formułę korygowania celowania w meczach przerywanych przez deszcz.

Następnie Duckworth współpracował z Lewisem, wykładowcą matematyki na Uniwersytecie Zachodniej Anglii, aby opracować wzór. Lewis zmarł w 2020 roku w wieku 78 lat.

W 2014 r. nazwę metody Duckwortha-Lewisa zmieniono na metodę Duckwortha-Lewisa-Sterna (DLS), po wprowadzeniu pewnych modyfikacji przez australijskiego statystyka Stevena Sterna.

– Reutersa

READ  Pole produkcyjne buhajów ATC i hol barierowy

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *