Walia unika wstydu dzięki imponującemu 14-osobowemu zwycięstwu na Fidżi

Walia uniknęła zakłopotania 14-osobowego Fidżi, starając się wygrać 38:23 na Principality Stadium w niedzielę.

Skrzydłowy Fidżi, Iron Sao, dostał czerwoną kartkę w 25. minucie, kiedy jego drużyna prowadziła, a Fidżi zagrał kolejne 20 minut z 13 zawodnikami, ale Wales nie mógł objąć prowadzenia aż do 67. minuty.

Do tego czasu próba 24-23 zielonego światła pochodziła z faulu na Fidżi – nieudanego faulu – i wylądował w zakręcie Alexa Cuthberta w swoim pierwszym teście od ponad czterech lat.

Lewy Alex Cuthbert z Walii strzela bramkę przeciwko Fidżi.

David Davies/AFP

Kolejny błąd Fidżi, luźne podanie na 22 Walii, został spełniony przez drugiego skrzydłowego, Luisa Reisa Zammita, ze środka boiska i uderzył w piłkę z tyłu bramki dla 31-23.

Świetni i wytrwali Fidżianie nigdy się nie poddali i zostali zatrzymani za linią, ale kolejny faul został zepchnięty na linię prób w dogrywce przez Liama ​​Williamsa, jego pierwszy przejazd od czasu wyrostka robaczkowego.

Walia zakończyła serię czterech testów bez zwycięstwa, wszystkie u siebie, a były trener Fidżi Wayne Bivac oszacował swoją fortunę.

Skrzydłowy Fidżi, Iron Sao, został wyrzucony z boiska w połowie pierwszej połowy.

Dan Mullan / Getty Images

„To było wszystko, czego można by się spodziewać po meczu Walii z Fidżi. Utrudniliśmy sobie sprawę” – powiedział Bivac. „Fidżi może zdobyć 13 lub 14 mężczyzn. Są w naszej grupie o [2023] Mistrzostwa Świata, mamy dużo pracy do wykonania”.

Walia, której czołowa grupa zmierzyła się z RPA pod koniec zeszłego weekendu, kierowana przez Dana Biggara, była utrudniona przez późne wycofanie wsparcia Thomasa Francisa (wstrząśnienie mózgu) i środkowego obrońcę Josha Adamsa (noga) i miała problemy z przełamaniami i brakiem postępów przez tylną linię. Zdecydowali się nie przyjmować żadnych kar, a atakujący podjęli pierwsze trzy próby.

READ  Dla saudyjskich fanów na mundialu spokój ustępuje miejsca niekończącej się ekscytacji

Ale do ostatnich minut Fidżi bawiło się z 13 lub 14 mężczyznami i pożałujesz szansy na pierwsze w historii zwycięstwo w Cardiff.

Bivac powiedział, że Walia nie radziła sobie dobrze z czerwonymi kartkami w ostatnich Sześciu Narodów i muszą się nimi zająć.

– To sprawa mentalna – powiedział. „Jeśli zrelaksujesz się na tym poziomie, utrzymasz różnicę dłużej niż powinieneś”.

Kiedy Sau został odesłany z boiska, Fidżi zasłużyło na prowadzenie 13-7 i było jasne, że Walia zadrżała.

Fidżi podjęło próbę zaledwie cztery minuty później, kiedy ósmy rozstawiony William Mata strzelił szeroko w lukę po krótkim podaniu Bena Fulafoli i opróżnił kapitana Wasiyę Nayakalivo.

O Volavola i dodał dwa rzuty karne, gdy Fidżi wykorzystał swoją szansę.

Gdy walijski obrońca został odparty, napastnicy podjęli się zdobycia pierwszej próby z serii, którą twierdzi prostytutka Ryan Elias.

Prawy gracz z Walii, Louis Reiss Zammit, zostaje zaatakowany przez Fidżi i Isiaha Nayakalivo.

Sau miał walijskiego pomocnika Johnny’ego Williamsa blisko kontaktu i nie musiał już tego robić, ale potem celowo uderzył się w głowę i zmienił wygląd meczu. Fidżi osłabło, a Walia jeszcze mniej.

– Weszliśmy do gry wiedząc, że musimy stworzyć siłę – powiedział tymczasowy trener Fidżi Gareth Baber. „Zrobiliśmy to dobrze. Niepokoiliśmy ich i nie pozwalaliśmy im grać tak, jak chcieli.

„Ale oddajesz go, kiedy dostaniesz kartę”.

Walia odwróciła temperaturę do przodu, próby spalonych powtórzyło Fidżi i zobaczył skrzydłowego Alberta Toiso na 37. miejscu.

Wales wykorzystał sześcioosobową drużynę Fidżi, aby zabezpieczyć obrońcę Kierana Hardy’ego. Biggar odwrócił się i prowadził do pierwszej połowy 14-13.

Ale Fidżi ponownie strzelił pierwszego gola w nowej połowie, trzeci rzut karny dla Volavoli odzyskał prowadzenie z 13 zawodnikami. Nie trafił w kolejny rzut karny, który miał zostać przedłużony po powrocie Toiso, ale odwrócił genialną drugą próbę Nayakalevu.

READ  „To śmieszne”: Nick Kyrgios strzela do „słonego” Kiwi Michael Venus, Special Ks w finale Australian Open

Kopnięcie wycieraczek Biggera zostało oznaczone przez bocznego obrońcę Fidżi Setareki Tuicuvu, a Wales wstrzymał. Ale Tuicuvu zobaczył akry trawy, dziobiące się i eksplodujące na górze. Złoty medalista olimpijski Filimoni Potito był zawodowcem, a Nayakalivo nagle znalazł się na otwartej przestrzeni, aby zdobyć bramkę.

Fidżi prowadził 23-14, ale po pięciu minutach znów spadły do ​​13, faulując pod presją. Zastępczy rekwizyt Eroni Mwai został wycofany.

Drugi nokaut do Eliasa opuścił Walię do 23-19, a Biggar odpoczywał, aby przygotować się do Australii w następny weekend.

Fidżi nie odpoczywał, ale nieścisłości kosztowały ją ostatnie 13 minut, a Wells rzucił się na nią.