Węgierscy kibice zostali wykluczeni z kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Polsce z powodu zamieszania podczas meczu Anglii na Wembley | Wiadomości piłkarskie

Węgierscy kibice, którzy starli się z policją podczas meczu z Anglią w zeszłym miesiącu na Wembley, nie będą mogli uczestniczyć w finałowym meczu kwalifikacyjnym ich drużyny do Mistrzostw Świata w Polsce 15 listopada.

Podczas meczu, który odbył się 12 października, Metropolitan Police poinformowała, że ​​fani za granicą wywołali „niewielkie zamieszanie” po tym, jak funkcjonariusze weszli na trybunę, aby aresztować osobę za przestępstwo rasistowskiego nadużycia porządku publicznego.

W dokumencie opublikowanym przez FIFA w poniedziałek stwierdzono, że kibice zostaną wykluczeni z meczu na świeżym powietrzu w wyniku niewłaściwego zachowania, a węgierska federacja nałoży grzywnę w wysokości 75 000 franków szwajcarskich (tylko 60 000).

FIFA potwierdziła rozpoczęcie działań dyscyplinarnych dzień po meczu, I powiedział w oświadczeniu w tym czasie, że „zdecydowanie potępił” zamieszki na Wembley.

21 września komisja dyscyplinarna FIFA nakazała Węgrom rozegranie dwóch meczów FIFA u siebie za zamkniętymi drzwiami za rasistowskie wykorzystywanie angielskich graczy Raheema Sterlinga i Jude’a Bellinghama w rundzie kwalifikacyjnej w Budapeszcie.

W związku z incydentem federacja została ukarana grzywną w wysokości 200 000 franków szwajcarskich (mniej niż 160 000).

Węgry musiały rozegrać swój własny mecz rundy kwalifikacyjnej z Albanią 9 października za zamkniętymi drzwiami.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata pomiędzy Albanią i Polską zostały zawieszone, ponieważ kibice rzucali rakietami na boisko, gdy polscy piłkarze świętowali swoją bramkę.

W lipcu organ zarządzający europejską piłką nożną Stadion zbanował Konfederację Węgierską UEFA na dwa mecze Po śledztwie dotyczącym zachowania ich kibiców podczas meczów Euro 2020 w Budapeszcie i Monachium.

To pozwolenie będzie miało zastosowanie do ich następnego turnieju UEFA, który rozpocznie się w Lidze Narodów od czerwca przyszłego roku.

Tymczasem kolejni przeciwnicy Anglii, Albania, rozegrają swój ostatni mecz kwalifikacyjny w Andorze 15 listopada, po tym, jak drzwi zostały zamknięte po niepowodzeniu 12 października podczas meczu z Polską na ojczystej ziemi.

READ  Szef Wielkiej Brytanii Gareth Southgate bronił się przed samozadowoleniem przed polskim konfliktem

Mecz w Tiranie został zawieszony Po rzuceniu butelek na boisko Carol Sviedersky strzeliła dla Polski w 77. minucie.

Pieniądze Aston Villi wezwano do Polski

Obrońca Aston Villi, Matty Cash, po raz pierwszy znalazł się w polskiej kadrze przed eliminacjami do Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu z Andorą i Węgrami.

Dzieje się tak po tym, jak 24-latek złożył wniosek o obywatelstwo polskie za pośrednictwem matki i dziadka. Podpisano w zeszłym miesiącu.

Cash po raz pierwszy rozmawiał z polskim FA o możliwości zmiany wiary trzy lata temu i umieścił na Instagramie wiadomość z napisem „najważniejszy i dumny dzień” po uzyskaniu obywatelstwa.

Potwierdził wezwanie w polskim tweecie w poniedziałek.

Polska zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie I eliminacji Mistrzostw Świata, trzy punkty za Anglią, a 12 listopada zmierzy się z Andorą we własnym meczu z Węgrami 15 listopada.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *