Węgry oszałamiają Polskę w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Anglia zakwalifikowała się z wygraną 10-0

Warszawa: Andreas Schaefer i Daniel Gazdar poprowadzili Węgry do zwycięstwa 2:1 w eliminacjach do Mistrzostw Świata z Polską, kończąc niepokonany rekord Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie od 2014 roku. Dzięki czterem bramkom Harry’ego Kane’a Anglia pokonała San Marino 10:0, zapewniając sobie Miejsce do cumowania Pucharu Świata 2022 późny poniedziałek.Przeczytaj także – Francja zmienia kolor oficjalnej francuskiej flagi, wybiera ciemniejszy odcień niebieskiego

To Schaefer przełamał impas w 37. minucie w poniedziałek wieczorem, gdy Wojciech ogłuszył Chesneya strzałem głową z bliskiej odległości. Polska odpowiedziała w 15. minucie pierwszej połowy, kiedy Karol Świederski opuścił bramkarza Węgier Denisa Debosza bez szans na strzał głową. PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ – spóźniony gol Alvaro Moraty napisał bilet na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii

Jednak ostatnie słowo w meczu mieli goście. Podopieczni Marco Rossiego odzyskali przewagę dzięki efektownemu strzałowi Gazdaga na 10 minut przed końcem. Polska próbowała wyrównać w ostatnich minutach, ale nie mogła zagrozić bramce Debusa bez kapitana Roberta Lewandowskiego, którego odpoczywał trener Paulo Sousa. Przeczytaj także – Hiszpania vs Szwecja na żywo Eliminacje do Mistrzostw Świata w Indiach: kiedy i gdzie oglądać SPN vs SWE na żywo Piłka nożna online i w telewizji

Polska zagra w barażach eliminacji Mistrzostw Świata FIFA, zajmując drugie miejsce w grupie A. Węgry zajmują czwarte miejsce.

W międzyczasie Anglia i Szwajcaria zostały ostatnimi dwoma drużynami, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata 2022. Gareth Southgate trenował Anglię, wymagając tylko remisu, aby zapewnić kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022, osiągając wszystkie trzy, pokonując San Marino 10-0.

Sędzia zaznaczył, że Anglia po raz pierwszy strzeliła 10 goli w jednym meczu od 1964 roku, kiedy Roger Hunt strzelił cztery gole przeciwko Stanom Zjednoczonym w Nowym Jorku. Według marca.com to dopiero siódmy raz, kiedy Anglia strzeliła więcej niż 10 bramek w jednym meczu.

READ  Pytania w Polsce dotyczące nurków znajdują się w pobliżu dużego portu

Harry Kane rozpoczął mecz od zdobycia czterech bramek, w tym dwóch z rzutów karnych. To czyni go trzecim najlepszym strzelcem w kraju z 48 golami, na tym samym poziomie z Garym Linekerem i pięcioma za Waynem Rooneyem.

Oto drużyny, które do tej pory zakwalifikowały się do 32-drużynowego Pucharu Świata w Katarze od 18 listopada do 18 grudnia 2022 roku:

Europa: Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria.

Ameryka Południowa: Brazylia.

Gospodarz: Katar.