Wellington Phoenix odpada z finałów pierwszej ligi mężczyzn po porażce z Adelaide United

Na Coopers Stadium, Adelaide: Adelaide United 2 (Craig Goodwin 19′, rzut karny 67′) Wellington Phoenix 0. HT: 1-0

Nadzieje Wellingtona Phoenixa na zdobycie pierwszego męskiego mistrzostwa A-League pod wodzą trenera Ufuka Talaya zostały zniweczone przez genialnego skrzydłowego Adelaide United, Craiga Goodwina.

Goodwin strzelił gola w obu połowach po tym, jak znęcał się nad bocznym obrońcą Callanem Elliottem, kiedy imponująca Adelaide miała ochotę na Phoenix 2: 0 w finale eliminacyjnym na Coopers Stadium w piątek wieczorem.

Dwubramkowa strata była ostatnią z serii bolesnych porażek w finale drużyny Phoenix, która nie wygrała meczu play-off od 11 lat.

Szybko zakończył sezon, który wiele obiecywał, zanim zniknął w ostatnich dwóch miesiącach, i zobaczył, jak Talay opuszcza Phoenix bez zdobycia żadnych tytułów.

„Musi być zwycięzca i musi być przegrany, a oni byli dziś lepszą drużyną” – powiedział po meczu bramkarz Ole Sale Sky Sports.

Bramkarz Adelajdy, Joe Gucci, zbiera piłkę na dalszym słupku po tym, jak kapitan Phoenix, Alex Rover, uderzył w stolarkę.

Mark Brake / Getty Images

„Nie radziliśmy sobie z ich podaniami z dużej odległości i daliśmy im dwa łatwe gole z kontrataku, który doprowadził do rzutu karnego z naszego własnego rogu, kopiąc go w pierwszej połowie.

„To łamie serce”.

Kapitan Adelaide Goodwin zaprezentowała się w barażach po mistrzowsku. Strzelił dwa gole w 19. i 67. minucie.

Oba gole padły po błędach Elliotta, który zakończył swój przełomowy sezon pamiętną nocą.

Pierwszy gol padł po tym, jak Phoenix nie poradził sobie z dośrodkowaniem Luisa Darigo w tylny słupek.

Elliott próbował uderzyć głową, ale skierował piłkę prosto pod nogi Dangera Goodwina.

Goodwin wykonał kilka eleganckich ruchów, aby pokonać Elliotta, po czym wbił się do środka i wykonał słabszy strzał prawą nogą obok Shiela obok Phoenixa.

READ  Paraolimpiada: siostra Dame Valerie, Lisa Adams, wygrywa złoto w kręgle F37
Craig Goodwin, kapitan Adelaide United, świętuje otwarcie wyniku.

Drugi gol Goodwina padł z rzutu karnego w połowie drugiej połowy po tym, jak Elliott został połączony podczas próby obrony kontrataku Adelajdy.

Ścigany przez niemieckich gigantów Bayern Monachium, 17-letni geniusz Nestori Irancunda wystrzelił z rzutu rożnego i uniknął Lucasa Moragesa, który miał szansę go zranić, ale tego nie zrobił, po czym wypuścił Goodwina podaniem. szeroko w lewo.

Elliott próbował podążać za zręcznym skrzydłowym, ale stracił równowagę, gdy Goodwin wbił się do środka i skończył potknięciem i cięciem przeciwnika, który upadł na ziemię po kontakcie.

Sędzia Alireza Faghani natychmiast wskazał punkt karny, a Goodwin awansował i wystrzelił piłkę prosto w środek, podwajając prowadzenie Adelajdy.

Phoenix oddał tylko jeden strzał na bramkę w ciągu 90 minut i strzelił zaledwie 60 sekund później.

Król strzelców Oscar Zawada wykorzystał błąd Bena Warlanda i oddał strzał z krawędzi pola karnego, ale jego strzał obronił Joe Gucci.

Phoenix był boleśnie bliski strzelenia gola tuż przed przerwą, ale został zablokowany przez słupek.

Warland źle skierował główkę narożnika Phoenix, a kapitan Phoenix Alex Rovere kopnął piłkę. Wykonał desperacki wypad, ale nie mógł się powstrzymać i patrzył z desperacją, jak piłka uderza w stolarkę.

Wielka chwila

Pierwszym golem Goodwina był wsad, który padł po faulu Phoenix we wczesnym etapie. Elliott mógł wybić piłkę z rzutu rożnego, próbując odbić dośrodkowanie D’Arrigo, ale zdecydował się wprowadzić ją z powrotem do gry i prosto na ścieżkę najgroźniejszego gracza Adelajdy. Stamtąd feniks ścigał zapałkę.

Najlepsi na boisku

Nadchodzi godzina, przychodzi mężczyzna. Goodwin pokazał, dlaczego wiele osób uważa go za najlepszego zawodnika w dywizji męskiej z lepszym występem w meczu. Elliott będzie miał koszmary o byciu kapitanem Adelajdy po tym, jak walczący obrońca Phoenix przebiegł przez cały finał eliminacji i strzelił oba gole dla the Reds, dzięki czemu awansowali do półfinału.

READ  Kontuzja Brody'ego Retalka to kolejny cios dla Iana Fostera i jego przyjaciół

Wielkie zdjęcie

Sezon Phoenixa dobiegł końca, podobnie jak czas Talaya w klubie. Trener i zawodnicy Ole Sale, Clayton Lewis i Stephen Ojarkovic już potwierdzili, że ten sezon będzie jego ostatnim w Phoenix. To był trzeci raz w ciągu czterech lat, kiedy Phoenix grał w finałową piłkę nożną pod wodzą Talaya, ale za każdym razem upadali przy pierwszej przeszkodzie.