West Ham United pozyskał polskiego bramkarza Szemka

West Ham United pozyskał polskiego bramkarza Szemka

Angielski klub West Ham United sfinalizował podpisanie trzyletniego kontraktu z polską bramkarzką Kingą Szemek.

WSL Full-Time zostało poinformowane o tej wiadomości dziś rano w oficjalnym komunikacie prasowym klubu wydanym przez The Hammers.

Czemek dołącza do West Ham United po spędzeniu ostatnich dwóch sezonów we francuskim klubie Stade de Reims. Brała udział w 29 meczach z klubem w Arkema Premier League. 27-latka w swojej dotychczasowej karierze reprezentowała także polski TS Mitech Zwiec, amerykański Uniwersytet Teksasu Rio Grande Valley Vaqueros i francuski klub Nantes.

Na poziomie międzynarodowym Szymek występował z reprezentacją Polski 17 razy. Od 2018 roku występuje w pierwszym składzie.

Po podpisaniu kontraktu z West Ham United Czemek powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę podpisać kontrakt z West Ham United. West Ham to jeden z największych klubów w Anglii z bogatą historią. Women's Super League to także najlepsza liga na świecie. które bardzo się rozwinęło przez lata. Myślę, że to najlepsze miejsce dla mnie, aby rozwijać się jako gracz i jako osoba.

„Zawsze jest miejsce na ulepszenia i tego właśnie nie mogę się doczekać bardziej niż czegokolwiek innego – rozwoju jako zawodnik i starania się pomóc zespołowi tak bardzo, jak tylko mogę.

„Naprawdę nie mogę się doczekać pracy i spotkania z fanami West Hamu”.

Szemek jest pierwszym nabytkiem West Ham United w letnim oknie transferowym.

READ  True Blue Australia: Quad Cooper, weteran wojowników Wallabies, otrzymuje australijskie obywatelstwo po dziwacznej pięcioletniej bitwie

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *