Wezwanie do powszechnego stosowania masek N95 w walce z omikronem

Wezwanie do powszechnego stosowania masek N95 w walce z omikronem

Eksperci zdrowia publicznego twierdzą, że ludzie powinni nosić dobrze dopasowane maski oddechowe N95 zamiast masek chirurgicznych, aby lepiej chronić się przed wysoce zaraźliwym omicronem Covid-19.

Respirator N95 przedstawiony nad maską chirurgiczną.
Zdjęcie: 123rf

Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia Recenzują porady pochodzące z zagranicy Maski N95 są lepsze niż okrycia z tkaniny i chirurgiczne okrycia twarzy.

Minister ds. Reagowania na Covid-19, Chris Hepkins, powiedział, że maski chirurgiczne prawdopodobnie staną się domyślnym zakryciem twarzy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w społeczności.

Ale dr Lucy Telfar-Barnard, pracownik naukowy z Wydziału Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Otago Wellington, powiedziała, że ​​maski oddechowe N95 lub P2 są lepszym rozwiązaniem.

„Maski chirurgiczne nie są wystarczająco dobre w przypadku wybuchu epidemii Omicron” – powiedziała.

„Musimy udostępnić te maski oddechowe ludziom na całym świecie.

„Próbuję wymyślić jakieś wyjaśnienie, dlaczego nie radziliby ludziom nosić N95, gdyby mieli do nich dostęp, po prostu nie ma to dla mnie sensu”.

Wysokiej jakości maski N95 stały się międzynarodowym złotym standardem w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się Omicron.

Prawidłowo noszone, N95 mogą odfiltrować co najmniej 95 procent cząstek unoszących się w powietrzu, w tym koronawirusa.

Dr Joel Rendlub, chemik aerozolowy z Uniwersytetu w Auckland, powiedział, że maski N95 lub P2 zapewniają najlepszą ochronę.

„Jeśli zamierzamy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby spróbować wykorzenić Omicron, potrzebujemy najlepszej dostępnej technologii, a to oczywiście będą odmiany N95 lub P2” – powiedział.

Dr Rindelaub powiedział, że osoby bez masek N95 mogą zamiast tego nosić maskę chirurgiczną z pojedynczym kawałkiem materiału na wierzchu lub zawiązać pętle, aby lepiej dopasować.

Oczekuje się, że rząd przedstawi w środę zaktualizowane porady dotyczące zakrywania twarzy, z prawdopodobnym skupieniem się na maseczkach chirurgicznych.

READ  Brytyjska sieć odtwarza świadectwo Harry'ego z aktorem

Dr Telfar Barnard powiedział, że rząd powinien pilnie wprowadzić narodową strategię masek, aby ludzie wiedzieli, jaki rodzaj osłony twarzy powinni nosić, aby lepiej zapobiegać infekcji.

„Są to decyzje częściowe, które są podejmowane osobno i potrzebujemy narodowej strategii w zakresie masek, która określi, jakie maski należy nosić i gdzie upewnić się, że kiedy ludzie kupują maski, znają poziom filtracji, jaki zapewnia” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​rząd powinien rozważyć dystrybucję wystarczającej liczby masek, aby każda osoba miała co najmniej jedną osobę lub grupę, którą można rotować w ciągu tygodnia.

Dzieci w wieku poniżej ośmiu lat będą musiały nosić maski w szkole, gdy nowy semestr rozpocznie się z włączonymi czerwonymi światłami.

Podczas gdy badania nad maskami wciąż się rozwijają, Hepkins powiedział, że rząd szybko zastosuje się do każdej nowej porady.

„Wiemy, że maski N95 są bardziej skuteczne w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się Covid-19, mówiąc, że maska ​​N95 musi dobrze pasować, w przeciwnym razie może być mniej skuteczna” – powiedział.

„Maski chirurgiczne są prawdopodobnie najlepszymi maskami do ogólnego użytku”.

Hepkins powiedział, że w magazynie jest mnóstwo masek N95 dla służby zdrowia i innych niezbędnych pracowników.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *