Wiadomości Andretti F1: Proponowany zespół robi duży krok w kierunku przyszłego wejścia

Wiadomości Andretti F1: Proponowany zespół robi duży krok w kierunku przyszłego wejścia

Potężny amerykański zespół wyścigowy Andretti kontynuuje starania o dołączenie do stawki Formuły 1.

Marzenie o zobaczeniu innego amerykańskiego zespołu w Formule 1 zostało zniszczone na początku tego roku, gdy Andretti się o to ubiegał. Odmowa wjazdu do 2026 r.

Czytaj więcej: Hamilton „modli się” za swojego rywala z Formuły 1 po poważnej operacji

FIA, organ zarządzający Formułą 1, wcześniej zatwierdziła prośbę Andrettiego, ale on się zgodził Został odrzucony przez posiadaczy praw komercyjnych który wyraził wątpliwości co do zdolności Andrettiego do wniesienia wartości i konkurencyjności do mistrzostw.

Jednak pozostawili otwarte drzwi dla potencjalnego przyszłego wpisu, mówiąc, że wraz z GM rozpatrzą potencjalną ofertę dołączenia od 2028 r., ale Andretti odpowiedział na tę decyzję, stwierdzając na temat raportu F1, że „zdecydowanie nie zgadzają się z jego treścią”.

Mimo rozczarowania rodzina Andrettich nie poddała się. W rzeczywistości ich ostatnie posunięcie sugeruje, że podwoją swoje wysiłki.

Czytaj więcej: Ekskluzywnie: Ferrari zaoferowało mistrzowi kierowca 10-letni kontrakt

Właścicielem Andretti Motorsport Group jest Michael Andretti
FIA pierwotnie przyjęła ofertę Andrettiego

Andretti idzie do przodu pomimo odrzucenia

Stanowiąc znaczące posunięcie, Andretti Global odsłoniło teraz zupełnie nowy obiekt w Silverstone Park w Wielkiej Brytanii. Budynek o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych stanowi kamień milowy dla zespołu.

Nowy zakład posiada możliwości produkcyjne, przestrzeń badawczo-rozwojową oraz przestrzeń do dalszej rozbudowy. We współpracy z istniejącymi obiektami w Indianie i Wielkiej Brytanii będzie głównym ośrodkiem globalnych przedsięwzięć wyścigowych Andrettiego.

Co najważniejsze, kwalifikuje ich również do przyciągania najlepszych talentów Formuły 1 i najnowocześniejszych technologii, które są niezbędnymi składnikami sukcesu w sporcie.

Czytaj więcej: Alonso po brutalnym powaleniu traci miejsce w Formule 1

Globalne oświadczenie Andrettiego

Kandydaci do Formuły 1 oświadczyli w oświadczeniu: „Rozpoczęliśmy kolejną fazę przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA wraz z otwarciem nowego obiektu w Silverstone Park w Wielkiej Brytanii.

READ  Nick Kyrgios pada ofiarą oceniania farsy

„Dołączając do istniejącej brytyjskiej siły roboczej Andretti Cadillac, liczącej około 80 osób, dzisiaj mieliśmy zaszczyt otworzyć ten nowy brytyjski dom dla szerszej rodziny Andretti.

„Nowy budynek o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych jest kamieniem milowym dla Andretti Global. Jest to niezależna nieruchomość działająca pod własnym nazwiskiem, z potencjałem rozszerzania zakresu działalności w miarę rozwoju sytuacji.

„W tej elastycznej przestrzeni znajdą się zakłady produkcyjne, w tym prototypownie i warsztaty mechaniczne, ADM, elektronika, dział badawczo-rozwojowy oraz dodatkowe pomieszczenia biurowe i konferencyjne.

„Ta nowa przestrzeń będzie nadal działać obok flagowej lokalizacji Andrettiego w Indianie, naszego obiektu Formuły E w Banbury i będzie miejscem współpracy dla naszej globalnej rodziny zespołów wyścigowych”.

Czytaj więcej: Gwiazda F1 „nie jest zainteresowana” kontynuowaniem swojej trudnej kariery w F1

Powiązany

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *