Wiadomości sportowe dzisiaj: co musisz wiedzieć

w przeciwnym razie Superpowers Wellington Phoenix przegrał 4-0 z Newcastle Jets w meczu A-League w Newcastle.

Mimo że nie miał regularnej ósemki, Phoenix zasłużył na to, by być na równej stopie w pierwszej połowie i miał świetną okazję do objęcia prowadzenia na początku drugiej połowy.

Trener Feniksa Ufuk Talay

Ale Newcastle zakończył najmocniejszy z dwóch zespołów, strzelając trzy gole w 17 minut, aby wyeliminować mecz i awansować na ósme miejsce w tabeli.

Wynik pozostawia Phoenix na siódmym miejscu w tabeli, remisując punktami z szóstym w tabeli Sydney FC.

Drużyna Phoenix powróci do Ole Sella, Claytona Lewisa, Bena Olda, Bena Wayne’a i Davida Balla na mecz w przyszły weekend z Perth Glory na Lychardt Oval w Sydney, ale bez Tima Payne’a, który dołączy do zespołu All Wins w Katarze .

Czerwoni przegrywają w Pacific Super Rugby

Queensland Reds ponieśli pierwszą porażkę w Pacific Super Rugby, przegrywając z Brumby 16-12 na Geo Stadium w Canberze.

James O'Connor z Queensland Reds.

James O’Connor

Wielki finałowy rewanż Wielkiego Finału Rugby 2021 nie zawiódł 80 minutami ciasnego i materialnego rugby. Brumby zajął pierwsze miejsce w trudnym meczu, chociaż The Reds zdobyli dwie próby na jedną.

Mecz został wznowiony, a Brumbies utrzymali się w ostatnich minutach, aby przerwać serię przegranych trzech meczów z Queenslanders.

Pierwsza piątka Jamesa O’Connora zdobyła pierwsze pięć punktów The Reds, wykonując trudny ruch prawą nogą, rozszerzając się i zbliżając się do linii, by w 26. minucie osiągnąć wynik 7-3.

Brumby natychmiast zareagował po dośrodkowaniu Toma Wrighta, dając gospodarzom prowadzenie 10-7 w drugiej połowie.

Gdy Darcy Swain otrzymał żółtą kartkę w 58. minucie, prostytutka Josh Nasser wykorzystał skok, aby zdobyć swoją trzecią próbę w ostatnich dwóch meczach. The Reds zbliżyli się do 13-12.

READ  Iga Świątek drugi rok z rzędu została uhonorowana tytułem Polskiego Sportowca Roku

Rzut karny wykonany w 66. minucie przez rezerwowego obrońcę Ryana Lonergana dał Brombies cztery punkty, ale Queensland odrobiło straty przed wrzaskliwym kibicem Canberran.

Gospodarze utrzymali się w ostatnich sekundach, gdy Queensland zaatakowało ich passę i odniosło dramatyczne zwycięstwo 16-12, aby pozostać niepokonanym.

Indie Zachodnie unikają strachu podczas Mistrzostw Świata w Krykiecie Kobiet

Indie Zachodnie wydobyły się z ciężkiego krachu, by pokonać Bangladesz czterema setami podczas Mistrzostw Świata w Krykiecie Kobiet w Tauranga, gdy obie drużyny rozegrały swoje pierwsze spotkanie ODI.

Odważny, niepokonany 53 z Shemaine Campbelle sprawił, że Windies odzyskał pozycję z 70-7 na 140., gdy błystki z Bangladeszu zdławiły środkową pozycję.

Początek Bangladeszu nie był doskonały w ich pogoni, ponieważ zawodnik Windies, Avi Fletcher, pomógł zredukować przeciwnika do 60-5, ale Bangladesz walczył o awans do finału, zanim przegrał.

Indie Zachodnie 140/9 przy 50,0 przesiadek (Shaymain Campbell 53 nie odchodzi, Hayley Matthews 18; Salma Khatoon 2/23, Nahida Akter 2/23)

Bangladesz 136 to 49,3 sumy (Nahida Aktar 25 nie wyszedł, Negar Sultana 25; Hayley Matthews 4/15, Avi Fletcher 3/29, Stephanie Taylor 3/29).

Hamilton wspiera upośledzonych studentów w sportach motorowych

Po omówieniu nieobecności siedmiokrotnego mistrza świata na zeszłorocznej ceremonii wręczenia nagród, zarząd Formuły 1 poinformował, że Lewis Hamilton zapłaci 50 000 euro, aby pomóc pokrzywdzonemu studentowi sportów motorowych.

Kierowca Mercedesa Lewis Hamilton.

Lewis hamilton

Kierowca Mercedesa pominął grudniową galę FIA po kontrowersyjnym wyścigu finałowym sezonu w Abu Zabi, który odmówił mu rekordowego ósmego tytułu i przekazał go rywalowi Red Bulla Maxowi Verstappenowi.

Obecność jest obowiązkowa dla pierwszej trójki w mistrzostwach z Hamiltonem, który poczuł się okradziony z tego, co się wydarzyło i grozi mu grzywna za swoją nieobecność.

W oświadczeniu na otwarciu nowego sezonu Grand Prix Bahrajnu FIA powiedziała, że ​​Hamilton spotkał się z nowym prezydentem FIA Mohammedem bin Sulayem, Emiratczykiem, aby omówić różnorodność i integrację.

READ  Kobiety Black Stick tracą prowadzenie 2:0, by zremisować z Australią w meczu otwarcia

„Prezydent FIA w pełni popiera decyzję Hamiltona o przekazaniu 50 000 euro na wsparcie ucznia ze środowisk defaworyzowanych w uzyskaniu kwalifikacji edukacyjnych w sporcie motorowym” – czytamy w oświadczeniu.

„Zarówno prezydent FIA, jak i Hamilton oczekują dalszych pozytywnych kroków w tym obszarze w 2022 roku i później, jednocześnie czyniąc różnorodność i włączenie kluczowym priorytetem dla FIA”.

FIA powiedziało, że okoliczności, które doprowadziły do ​​nieobecności Hamiltona w rozdaniu nagród, zostały również omówione, a Brytyjczyk uznał znaczenie uczestnictwa.

Hamilton, jedyny czarnoskóry kierowca tego sportu, agresywnie dążył do wszechstronności i szerszego dostępu do sportów motorowych po tym, jak wyszedł z nisko uprzywilejowanego środowiska i stał się jednym z najlepiej opłacanych sportowców na świecie.

Założył komisję w 2020 r., a w zeszłym roku osobiście zobowiązał się w wysokości 26,25 miliona dolarów do znaczącej nowej 44 fundacji, aby wesprzeć niedostatecznie reprezentowaną brytyjską młodzież.

– Reuters

Drewno z IPL

Speed ​​Bowler Mark Wood został wykluczony z tegorocznej indyjskiej Premier League i pozostałej części trasy Anglii po Indiach Zachodnich z powodu kontuzji łokcia.

Mark Wood z Anglii świętuje po wyrzuceniu Rossa Taylora z Nowej Zelandii podczas finału Pucharu Świata w krykiecie 2019 między Anglią a Nową Zelandią na stadionie Lords Cricket Ground w Londynie, 14 lipca 2019 r. (Zdjęcie: Dibiangshu Sarkar/AFP) / Zakaz wstępu do użytku redakcyjnego

Mark Wood.

Wood, który opuścił boisko z kontuzją po zaledwie pięciu przerwach w trzecim dniu pierwszego testu na Antigui, miał grać w nowo powstałej franczyzie Lucknow Super Giants w IPL.

Wood grał wcześniej w Chennai Super Kings w 2018 roku.

Anglia i Walia Cricketers powiedzieli w oświadczeniu: „Wyniki ankiety potwierdziły, że Wood ma kontuzję prawego łokcia. W przyszłym tygodniu wróci do Wielkiej Brytanii, aby uzyskać specjalistyczną opinię na temat zarządzania jego kontuzją”.

„Fast Durham, który miał grać w indyjskiej Premier League, teraz opuści turniej i będzie miał nieograniczoną przerwę od krykieta, dopóki specjalista nie zdobędzie więcej informacji.

„Angielscy mężczyźni potwierdzą, czy zastępca zostanie wezwany na czas przed trzecim testem w Grenadzie”.

Lucknow nie ogłosił jeszcze zastępstwa Wooda.

READ  Samoa nie uważa się za przegranego w stosunku do Australii w finale mistrzostw świata w fajerwerkach

– Reuters

Sportowy Sąd Arbitrażowy odrzuca wniosek Rosji

Nadzieje Rosji na rywalizację w Mistrzostwach Świata 2022 zakończyły się po tym, jak Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) odrzucił wniosek Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej o zamrożenie zakazu FIFA na czas rozpatrywania ich odwołania.

Sportowy Sąd Arbitrażowy stwierdził w oświadczeniu, że zawieszenie wszystkich rosyjskich drużyn i klubów w rozgrywkach FIFA pozostanie w mocy.

Decyzja skutecznie uniemożliwia Rosji udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, zaplanowanych na jeszcze w tym miesiącu, ponieważ sesja CAS nie została jeszcze zaplanowana.

Władze piłkarskie FIFA i UEFA wspólnie podjęły decyzję o zawieszeniu do odwołania wszystkich rosyjskich drużyn, zarówno narodowych, jak i klubowych, udziału w rozgrywkach FIFA i UEFA do odwołania po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

„Postępowanie arbitrażowe CAS jest w toku. Obecnie tworzy się panel arbitrów, a strony wymieniają pisemne oświadczenia” – powiedział w oświadczeniu Sąd Arbitrażowy ds. Sportu.

Rosja miała gościć Polskę w eliminacjach do Mistrzostw Świata 24 marca.

FIFA zapowiedziała na początku tego miesiąca, że ​​29 marca Polska pożegna się z finałem kwalifikacji, kiedy zmierzy się ze Szwecją lub Czechami.

Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedział, że odmówi gry z drużyną Rosji. Czechy i Szwecja, które są na tej samej ścieżce kwalifikacyjnej, również wykluczyły zmierzenie się z Rosją.

Trzy federacje wysłały w zeszłym miesiącu wspólne oświadczenie, w którym stwierdziły, że odmówią gry niezależnie od decyzji FIFA.

Mistrzostwa Świata odbędą się w Katarze od listopada przyszłego roku.