Wirus koronowy Covid 19: pierwszy podejrzany przypadek na odległej wyspie Fidżi

Wirus koronowy Covid 19: pierwszy podejrzany przypadek na odległej wyspie Fidżi

Codzienne podsumowanie wszystkich głównych wydarzeń związanych z wybuchem Covid-19 Delta, gdy Nowa Zelandia po raz piąty pogrąża się w zamknięciu. Wideo / NZ Herald

z RNZ

Władze ds. Zdrowia prowadzą dochodzenie w sprawie pozytywnego przypadku Covid-19 na odległej wyspie na Fidżi, gdzie zgłoszono 781 nowych przypadków i osiem zgonów.

63-letnia kobieta z wioski Rakraki w Yale w Kadavu została uznana za zmarłą po przybyciu do szpitala w Fenicji we wtorek.

Jeśli zostanie znaleziona martwa z powodu Covid, będzie to pierwszy przypadek wirusa w departamencie wschodnim.

Śmierć kobiety pochodzi z 781 nowych przypadków wariantu delta zgłoszonych wczoraj w ciągu 24 godzin do 8:00.

Rząd potwierdził również osiem kolejnych zgonów, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do 421.

W porównaniu do 653 przypadków i 8 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kadavu, archipelag wulkaniczny, jest czwartą co do wielkości wyspą Fidżi i ma kilka mniejszych wysp w Wielkim Astrolabium.

Jej głównym ośrodkiem administracyjnym jest Vunisea, gdzie znajduje się lotnisko, szkoła średnia, szpital i stacja rządowa.

Stolica Fidżi, Suva, znajduje się 88 km na północ od Kadavu – prowincja ta liczyła 10 167 mieszkańców według spisu z 2007 roku.

Minister zdrowia dr James Fong powiedział, że kobieta mogła umrzeć w domu lub w drodze do szpitala w Fenicji.

Fong powiedziała, że ​​jej rodzina zgłosiła kaszel, gorączkę i duszność.

„Została sprawdzona zgodnie z protokołem i przetestowana pod kątem Covid-19.

Dodał: „Ta śmierć jest obecnie klasyfikowana jako będąca przedmiotem dochodzenia w oczekiwaniu na dochodzenie i wydanie aktu zgonu przez zespół medyczny”.

Fong powiedział, że wczesne śledztwo wykazało, że kobieta miała kontakt z osobami, które odbyły nieautoryzowany lot między Suva i Kadavu.

Fong powiedział, że zespół reagowania jest obecnie na miejscu, aby zbadać sprawę i przeprowadzić zapytania dotyczące zdrowia publicznego podczas testowania i kwarantanny kontaktów.

READ  Putin: zachodni przywódcy będą wyglądać „obrzydliwie”

„Biorąc pod uwagę szczegóły kliniczne sprawy i powiązania z osobami, o których wiadomo, że nielegalnie podróżowały między Suva i Kadavu, musimy założyć, że na wyspie Kadavu występuje transmisja przez społeczność.

„Aby wspomóc środki ochrony zdrowia publicznego, zawieszamy usługi żeglugowe do Kadavu na tydzień od 19 sierpnia do 26 sierpnia 2021 r.

Minister zdrowia dr James Fong.  Obraz/rząd Fidżi za pośrednictwem Facebooka
Minister zdrowia dr James Fong. Obraz/rząd Fidżi za pośrednictwem Facebooka

„Będzie również utworzony 14-dniowy obszar przechowawczy dla okręgu pielęgniarskiego Jassel w Kadavu. Ma to na celu zlokalizowanie choroby w okręgu pielęgniarskim na jeden 14-dniowy okres inkubacji oraz monitorowanie rozprzestrzeniania się choroby i trendów chorobowych w zamknięciu obszar w tym okresie.”

Fong powiedział, że ruch między kilkoma wioskami w strefie przechowawczej został ograniczony, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Dodał, że kwarantanna domowa zostanie nałożona na kontakty główne, a kontakty główne i drugorzędne będą nadal śledzone.

„Rozpocznie się identyfikacja, monitorowanie i wzmacnianie osób zagrożonych. Program zaangażowania społeczności w celu promowania bezpiecznego zachowania dla Covid zostanie rozszerzony ze szczególnym naciskiem na ochronę osób zagrożonych.

„Edukacja, uwalnianie i ukierunkowanie szczepień będą eskalowane do osób podatnych na zagrożenia. Ponadto w weekend w Vunisea zostanie rozmieszczony zespół ds. Badań klinicznych, aby opracować plan eskalacji zdolności w zakresie opieki klinicznej i zwiększenia dostępu do opieki, szczególnie dla zidentyfikowanych osób podatnych na zagrożenia.”

Armia Fidżi przesłuchuje mieszkańców wioski o ich ruchy.  Obraz/rząd Fidżi za pośrednictwem Facebooka, plik
Armia Fidżi przesłuchuje mieszkańców wioski o ich ruchy. Obraz/rząd Fidżi za pośrednictwem Facebooka, plik

Fong wezwał mieszkańców obszaru morskiego, aby nie podróżowali na główną wyspę Viti Levu, gdzie koncentruje się epidemia.

Wezwał przywódców wiosek i starszych do wspierania wysiłków ministerstwa na rzecz ochrony zewnętrznych wysp i zgłaszania wszelkich podejrzanych ruchów w ich społecznościach.

Odnotowano cztery kolejne zgony pacjentów z Covid, ale Fong powiedział, że te zgony były spowodowane wcześniejszymi poważnymi schorzeniami, a nie koronawirusem.

Powiedział, że w sumie 233 pacjentów zarażonych wirusem Covid zmarło z powodu poważnych schorzeń, które mieli przed zarażeniem wirusem; Nie są one klasyfikowane jako zgony związane z Covid-19.

READ  Weteran wojny w Wietnamie Richard „Doc” Welch kochał życie w armii, ale tęskni za swoimi kumplami

Zaktualizuj sekcję północną

Strefa przechowawcza w Neapolu, Boa, gdzie zgłoszono trzy przypadki Covid, wchodzi w czwarty dzień ograniczeń ruchu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że testy, które zostały przeprowadzone dla wszystkich, z wyjątkiem tych, którzy mieli kontakt z pierwszym przypadkiem, dały wyniki negatywne. Wyniki dla pozostałych dwóch głównych kontaktów oczekują na zatwierdzenie.

Tymczasem ministerstwo utworzyło bazę w Immaculate Gimnazjum, a zespoły ze szpitala Labasa codziennie dojeżdżają do Stacji Pielęgniarskiej Bua i Centrum Zdrowia Lekutu, aby świadczyć usługi dla społeczności poza strefą przechowania.

Fidżińscy urzędnicy ds. zdrowia przygotowują się do podania szczepionki.  Obraz/rząd Fidżi za pośrednictwem Facebooka
Fidżińscy urzędnicy ds. zdrowia przygotowują się do podania szczepionki. Obraz/rząd Fidżi za pośrednictwem Facebooka

Wzmocniono ograniczenia graniczne w Neapolu i innych portach północnych.

Obecnie trwają trzy fazy kontroli i badania mieszkańców obszaru przechowawczego.

W pierwszej fazie ankietowanych było 367 osób, a wszystkie testy były negatywne. Oczekują na wyniki drugiej tury badania 217 osób.

„Objawy są codziennie sprawdzane i badane, od domu do domu, a programy uświadamiające dotyczące bezpieczeństwa koronawirusa są prowadzone” – powiedział Fong.

„Populacja docelowa jest szczepiona w obszarze przechowawczym i pobrano 1000 wymazów dla osób spoza obszaru przechowawczego w wioskach Nasavu, Navikiri i Nawailifu w Boa”.

Fong powiedział, że 314 pacjentów z Covid-19 jest w szpitalu – 119 z nich w szpitalu Lautoka, 37 pacjentów w szpitalu polowym FEMAT i 158, którzy zostali przyjęci do szpitali Colonial War Memorial, St Giles i McCoy.

Powiedział, że 45 pacjentów jest w stanie ciężkim, a dziewięciu w stanie krytycznym.

Na dzień 18 sierpnia 539 555 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 223 987 otrzymało zastrzyki.

„Oznacza to, że 92 procent populacji docelowej otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 38,2 procent jest teraz w pełni zaszczepionych” – powiedział Fong.

Fidżi ma obecnie 21 211 aktywnych spraw w izolacji.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *