Wojownicy wspierają terror Anzac Day dzięki oszałamiającej wygranej 21-20 Złotych Punktów nad Raiders

Na stadionie Moreton Daily, Redcliffe: Warriors 21 (Adam Pompey próbował 25 minut, Villiame Velia próbował 32 minuty, Ewan Aitken próbował 64 minut; Rhys Walsh 4 gole, Shawn Johnson próbował z pola) 20- Masud (Matthew Temuco próbował 7 minut, Hudson Young próbował 28 minut, Jack Wheaton próbował 35 minut; Brad Schneider próbował 4 gole) HT: 12-20.

W raporcie: Jack Whiton (poszukiwacze) 20 minut, Matt Lodge (wojownicy) 48 minut, Joseph Tappin (poszukiwacze) 58 minut

Jak to się stało, u licha?

Po swojej największej porażce w Premier League w historii klubu, Warriors wsparli go oszałamiającą wygraną 21-20 złotych punktów nad Canberra Raiders na Redcliffe w sobotę, w skądinąd smutnym pokazie.

Pięć dni po katastrofalnym bombardowaniu 7-10 przez Melbourne Storm wyglądało na to, że gracze Warriors od tego czasu nie spali. Z drugiej strony może to być prawda.

Shawn Johnson strzelił zwycięskiego gola z pola, gdy Warriors pokonali Raiders złotym punktem.

Dan Peled/Photosport

Jednak po kontrowersyjnej karze w końcówce meczu, a następnie bramce Shawna Johnsona na dwie minuty przed dogrywką, Warriors jakoś zdołali zdobyć dwa punkty rywali i dać drugim w dół napastnikom piątą stratę w odbiciu.

Pozostałe dwa razy Warriors stracili 60 bramek więcej niż wygraliby w następnym meczu. Tutaj, na „domowym” boisku, którego nie przegrali (teraz 3:0 w tym roku, 1:0 w zeszłym roku), nigdy nie oglądali żadnego strzału, który odpokutowałby traumę Anzac Day.

Pod pewnymi względami ten występ był gorszy. Nie byli obozem, aby bronić się przed zręczną jednostką, nie mogli złapać piłki, z absolutnie szokującym 58-procentowym wskaźnikiem ukończenia, w połączeniu z ogromnym brakiem dyscypliny.

READ  Siły obronne rozmieszczają się, gdy Nowozelandczycy i ich afgańscy sojusznicy „walczą” o dotarcie do lotniska w Kabulu

Pomijając ironię losu, a może po namyśle, nie było zaskoczeniem, że debiutant Daegarn Asi – podpisany we wtorek z North Queensland Cowboys – był ich najlepszym wykonawcą.

Urodzony w Christchurch 21-latek zaczął w wieku 5 i 8 lat i wykonał kilka rzutów obronnych, wykazał sprytne kopanie (choć późnym wysiłkiem na końcu dla niektórych nerwów) i wyglądał ostro z piłką w ręku.

Główny trener Nathan Brown nie ma włosów do strzępienia, ale gdyby te dawne kręcone blond loki nadal tam były, równie dobrze mógłby mieć swoje pierwsze cięcie, opuszczając Moreton Daily.

Pod koniec 20-12 w pierwszej połowie tylko dzięki hojnej drużynie Canberry, która dała kilka prób, tylko po to, aby Warriors ciągle kaszleli piłkę po punktach, gospodarze nie byli zbyt dobrzy w drugim klipie, tylko napastnicy były najgorsze.

Ale gdy pozostał kwadrans, presja została w końcu ogłoszona i Assi Iwan Aitken wszedł do gry i deficyt został zredukowany do dwóch punktów.

Potem nadszedł wielki cios, gdy sędzia Chris Butler strzelił kontrowersyjną karę w 79. minucie przeciwko Coreyowi Horsbergowi za sporą porażkę z Mattem Lodge, który leżał na podłodze przed lotnikami, próbując szczęścia.

Wojownicy świętują swoje szalone zwycięstwo nad Canberrą w Redcliffe.

Koło zwycięstwa poszło po jego myśli, a Reese Walsh słusznie strzelił rzut karny, aby wyrównać sytuację.

Wtedy to była czyjakolwiek gra w złotym punkcie. Z błędem Raiders w pierwszym zestawie, Johnson, który był niesamowity, a następnie trafił na jeden punkt, wkroczył, aby pozbyć się jednej z najbardziej szalonych gier, jakie zobaczysz.

wielka chwila

Kontrowersyjny rzut karny w końcówce Horsburga po trafieniu Lodge’a, który pozwolił Warriors na wykonanie rzutu karnego i doprowadzenie go do złotego punktu. Wyglądało to bardziej jak zadrapanie z tyłu koszulki niż duże tarcie. Lodge odegrał swoją rolę w sztuce gier i sprawy potoczyły się po jego myśli.

READ  Katastrofa samolotu w Chinach: zatopienie samolotu w ziemi mogło być umyślnym działaniem kogoś w kokpicie

Ocena meczu

5/10: Obie drużyny naprawdę się pomyliły, a jedynym ratunkiem było to, że tablica wyników pozostała blisko i nie stała się bardziej ciasna niż złoty punkt, zrobiła to.

Wielkie zdjęcie

Warriors są teraz 4-4 na 4-4 i kwalifikują się na 10. miejsce, ale sytuacja staje się dla nich coraz trudniejsza, ponieważ w przyszłą niedzielę w Sydney zmierzą się z Sharks, który zajął czwarte miejsce przed dwoma pozostałymi sobotnimi meczami. Raiders spadły teraz do 2-6, po czym zmierzą się z Bulldogami na dole tabeli w Canberze w następny piątek.

najlepszy gracz

W jakiś sposób Daejarn Asi, który był z Wojownikami tylko przez cztery dni, wyglądał najlepiej w czyimkolwiek ogrodzie. Młodzieniec, który rozegrał 10 meczów dla Cowboys w ciągu ostatnich dwóch lat, zajął dobre piąte miejsce po tym, jak zaatakował kontuzjowaną Chanel Harris Tavita.