World No. 1 Ash Party Bomby z US Open w szoku

Ash Barty, numer 1 w tenisie, przeżywa jedną z najbardziej przytłaczających porażek w swojej słynnej karierze po tym, jak odpadła z US Open niespodziewanie przegrywając w trzeciej rundzie z Amerykanką Shelby Rogers.

Barty pokonał podwójne przełamanie 5-2 w decydującym secie, po dramatycznej porażce 6-2 1-6 7-6 (7-5) z 43. rozstawionym Rogersem na Flushing Meadows.

Barty pokonała niesklasyfikowaną 28-latkę w swoich pięciu poprzednich spotkaniach, w tym czterech w tym sezonie, pozostawiając nawet Rogers z otwartymi ustami po swoim oszałamiającym zwycięstwie.

Shelby Rogers ze Stanów Zjednoczonych oszołomiona pokonaniem Ash Party.

Elsa / Getty Images

Ashleigh Barty z Australii schodzi z boiska po przegranej z Shelby Rogers w szoku.

Niepokonany światowy numer 1 w Australii przyznał, że było to „trudne do przełknięcia”.

„Nigdy nie jest fajnie, gdy masz dwie szanse na grę i nie możesz tego zrobić… trudne”, powiedział Barty.

„Znalazłem sposób na powrót do gry. Znalazłem sposób, aby naprawdę obrócić to na swoją korzyść i nie mogłem tego dokończyć.

„W końcu nie miałem dość w zbiorniku.

„W tym roku zostawiłem wszystko na boisku, dziś wieczorem nie było inaczej.

„To rozczarowujące, ale idziemy do przodu. Śpię dziś dobrze, wiedząc, że dałem z siebie wszystko”.

Shelby Rogers świętuje zwycięstwo w US Open z pierwszą na świecie Ashleigh Barty.

Niepewna swoich najbliższych planów, Barty powiedziała, że ​​jej wczesne odejście z Nowego Jorku od 2017 roku nie usunie blasku kolejnego pamiętnego sezonu, ponieważ 25-latka wygrała swój drugi tytuł Wielkiego Szlema na Wimbledonie, pomiędzy najlepszymi rundami. Pięć tytułów.

READ  „Efekt Thé Shakiry” „Brat sprzedał duszę diabłu” – debiut emo Jimmy'ego Butlera zmienia jego sekcję komentarzy na Instagramie w klasyczny program komediowy

„Ostatnie sześć miesięcy to kolejka górska” – powiedział Barty.

„Myślę o powrocie do pierwszego meczu, w który grałem podczas tej podróży.

„W trzecim secie pierwszej rundy w Miami przegrywałem 5:2. Tenis ma zabawny sposób na wieczorne rzeczy, prawda?

„W tym roku rozegrałem kilka meczów, w których przyszedłeś z przerwy lub ze spóźnienia w grupie, przeciwnicy próbują zaserwować mecz. Czasami możesz chodzić tam iz powrotem.

„Nie możesz wygrać każdego meczu tenisowego.

„Jestem bardzo dumny z siebie i mojego zespołu z wysiłku, jaki włożyliśmy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

„Nie sądzę, abyśmy mogli prosić o więcej uczciwości”.

Nieoczekiwane odejście Barty’ego zakończyło nadzieje Australii na turniej singlowy Open po tym, jak Agla Tomljanovic przegrała w trzeciej rundzie 6:3 6:2 z silną, rozstawioną z czwartej Czeszką Karoliną Pliskovą.

Shelby Rogers ze Stanów Zjednoczonych opowiada o swoim zwycięstwie.

Pliskova straciła 20 asów w zaledwie dziewięciu meczach, nagle kończąc sezon Wielkiego Szlema Tomljanovica.

Ćwierćfinalistka Wimbledonu po raz pierwszy w swojej dziewięcioletniej karierze zawodowej walczyła o awans do drugiego tygodnia czterech turniejów z rzędu.

Jednak pomimo mocnych uderzeń z linii bazowej Tomljanovic nie był w stanie zrobić żadnego postępu po nieprzeniknionym bliskim serwisie Pliskovej i wycofał się po zaledwie 71 minutach.