World of WearableArt 2021 został przełożony z powodu Covid-19

Scena jest w połowie zabudowana, modelki są w trakcie ubierania się i trwają próby, ale pokaz nagród World of WearableArt po raz kolejny został wykolejony z powodu Covid-19.

Organizatorzy ogłosili, że pokaz, który miał potrwać od 30 września do 17 października, zostanie przesunięty na późniejszą część roku.

Popularny na całym świecie program Wellington Awards zwykle przyciąga uczestników z ponad 40 krajów na całym świecie, a Wielu projektantów kiwi też – Nie wspominając o fanach z całego kraju.

Dyrektor generalny WOW, David Tingey, powiedział, że obecna epidemia Covid-19 nie dała im alternatywy.

„Odkładanie tegorocznego pokazu boli, ale jesteśmy zdeterminowani, aby to się stało, jeśli tylko możemy. Ciężko pracujemy razem z WCC. [Wellington City Council] i WellingtonNZ w celu zbadania potencjalnych nowych dat.”

Czytaj więcej:
* WOW wymienia Top Show Maker w Vegas, plany ekspansji międzynarodowej
* Ubezpieczenie zarządu zabezpiecza World of WearableArt dla Wellington na następne pięć lat, pośród niepewności Covid-19
* Największe hity World of WearableArt z bliska w Te Papa

Przygotowania do pokazu w 2021 roku były już w toku, gdy 17 sierpnia ogłoszono 4 poziom alertu Covid-19.  (plik graficzny)

świat do noszenia

Przygotowania do pokazu w 2021 roku były już w toku, gdy 17 sierpnia ogłoszono 4 poziom alertu Covid-19. (plik graficzny)

Będzie to drugi rok, w którym na targi wpłynie Covid-19; Został odwołany w 2020 roku z powodu zakłóceń spowodowanych zmianami poziomu alertu.

Przygotowania do pokazu w 2021 r., kiedy to było, były już w toku Ogólnokrajowe zamknięcie poziomu 4 ogłoszone 17 sierpnia.

„Po prostu nie jest możliwe zdalne przeprowadzenie prób programu WOW i przygotowanie do otwarcia 30 września, niezależnie od potencjalnych zmian w ograniczeniach alarmowych od teraz do zaplanowanej daty otwarcia” – powiedział Tingy.

Projektantka z Wellington, Liz Ritchie, jedna z tegorocznych finalistek, powiedziała, że ​​projektanci zostali powiadomieni na forum grupy pół godziny przed publicznym ogłoszeniem.

READ  Film nakręcony w Otago prowadzi w nominacjach Globe

„Oczywiście to całkowicie rozczarowujące i współczuję organizatorom”.

Ubrania Liz Ricci

Martin Hall/Personel

Strój „In Flight” Liz Ritchie, finalistki nowozelandzkiej Dywizji Południowego Pacyfiku, podczas gali wręczenia nagród 2014. (zdjęcie w pliku)

Ritchie jest włączony i wyłączony od 2014 roku; To był jej czwarty raz jako finalista.

Sukienka, którą nosiła w tym roku, była na wydziale architektury i była wzorowana na jednym z punktów orientacyjnych Nowego Jorku. Rozpoczęła konkurs na rok 2020, który został odwołany przed zamknięciem drzwi do wstępu dla lokalnych projektantów.

„Więc poszedł do garażu, a potem wrócił w tym roku” – powiedziała.

Ta wiadomość również sprawiła, że ​​poczuła ulgę – obawiała się, że zostanie to natychmiast odwołane.

Kelly Kim Harrouk zaczęła się martwić o przyszły program, gdy usłyszała, że ​​jej przyjaciele, którzy są modelkami na imprezie, robią próbę przed Zoomem. „Ale niestety jest to coś, czego nie możemy kontrolować”.

Po raz pierwszy dotarła do ostatniego etapu, jej projekt dla klasy Elizabeth był wzorowany na zbroi i wykonany ze skóry, jej interpretacji upodmiotowienia kobiet w czasach królowej Elżbiety.

Haruk przybył do Nowej Zelandii z Francji w listopadzie 2017 roku, a teraz pracuje jako projektant kostiumów i rekwizytów na Wybrzeżu Kapiti. Miała nadzieję, że sława nagrody przeważy wniosek wizowy na jej korzyść.

Zaczęła również ubierać się na pokaz w 2020 roku i płakała, gdy usłyszała, że ​​dotarła do finału. „To była świetna wiadomość”.

Założycielka WOW, Dame Suzie Moncrieff powiedziała, że ​​jest optymistycznie nastawiona, że ​​serial w końcu się wydarzy. „W takich chwilach celebracja kreatywności i ludzkiego ducha jest ważniejsza niż kiedykolwiek”.

Dyrektor generalny WellingtonNZ, John Allen, powiedział, że wszystkie stacje zostały wciągnięte do zmiany harmonogramu „głównego wydarzenia” w Wellington.

„Przyciąga gości z całego kraju, dodaje miastu witalności i jest jednym z najbardziej ruchliwych okresów dla lokalnej gastronomii, turystyki i handlu detalicznego”.

READ  Ray Romano ujawnia problemy zdrowotne „wdowca”: „Miałem 90% blokady”
Zaprojektowane przez Motueka Dress Up Dolls weszły do ​​Świata WearableArt Meg Latham, który w 2019 roku zajął drugie miejsce w dziale dywersji.

Dostarczone / Poczta Nelsona

Zaprojektowane przez Motueka Dress Up Dolls weszły do ​​Świata WearableArt Meg Latham, który w 2019 roku zajął drugie miejsce w dziale dywersji.

Trzyletni raport zlecony przez WellingtonNZ i WOW wykazał, że około 27,9 miliona dolarów było W gospodarce regionu poprzez wydarzenie W 2019 r. wzrost o około 2 mln USD z 26 mln USD w 2016 r.

Po odwołaniu wystawy 2020, nazwanej nową wystawą Świat sztuki do noszenia – z bliska, świat sztuki do noszenia – z bliska Po raz pierwszy w T Papa Z ponad 35 ubraniami na wystawie, w tym awangardowe elementy utkane z 500 opuszczonych namiotów festiwalowych oraz nadający się do noszenia dywan Axminster inspirowany Fridą Kahlo.

W maju ubiegłego roku ujawniono, że presja finansowa zmusiła organizację do: Wyciąć dwie trzecie personelu w Nelson, tylko 30 do 10, a jego muzeum jest zamknięte na czas oceny jego przyszłości.

Wszyscy posiadacze biletów na 2021 rok proszeni są o poczekanie na ogłoszenie terminu przełożenia, kiedy to skontaktują się z nimi bezpośrednio w sprawie zwrotu pieniędzy lub przeniesienia na nowe terminy.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *