Wraz ze spadkiem kredytów hipotecznych banki szukają nowych sposobów na zachęcenie

Pogoda w Auckland jest zimna i szara, ale panele słoneczne wciąż znikają z półek.

Banki walczą teraz o klientów o niskooprocentowane lub nieoprocentowane pożyczki na ogrzanie ich domów, co skłoniło wielu Kiwi do podjęcia decyzji o przejściu na energię słoneczną.

Pojawia się, gdy dane Reserve Bank pokazują, że w czerwcu było około 6 miliardów dolarów w nowych mieszkaniowych kredytach hipotecznych, w porównaniu z 8 miliardami dolarów w tym samym czasie w zeszłym roku.

Ten spadek dotyczy zarówno pierwszych nabywców domów, jak i innych właścicieli i lokatorów, i jest to dobra wiadomość dla celu Banku Rezerw Inflacja ograniczeniaAle zmusza banki do szukania nowych sposobów na przyciągnięcie klientów.

Peter Clarkson, właściciel domu w Auckland, postrzega pożyczki na poprawę ogrzewania domu jako doskonałą okazję do przejścia na energię słoneczną i zmniejszenia wydatków na energię elektryczną.

„[It’s] To naprawdę dobra inwestycja, aby zachęcić ludzi do zakupu energii słonecznej, energia elektryczna rośnie, a to sprawiło, że jest ona bardziej przystępna dla zwykłych ludzi”.

Westpac obecnie przedłuża swoją pożyczkę „na rozgrzewkę”, oferując 0% oprocentowania.

Kathryn McGrath, dyrektor naczelny Westpac, uważa, że ​​rozszerzenie pozwoli Nowozelandczykom zaoszczędzić pieniądze i ulepszyć swoje domy.

„To 40 000 dolarów, dzięki czemu możesz robić wspaniałe rzeczy, aby twój dom był bardziej suchy i cieplejszy, a także pomaga środowisku.

„To naprawdę rozsądne pożyczanie na modernizację domu, obniża koszty budynków, pomaga ogrzać domy, a tym samym jest lepszym Aotearoa, ponieważ mniej polegamy na tradycyjnych formach ogrzewania i energii” – powiedział McGrath.

Zarówno ANZ, jak i KiwiBank oferują również zrównoważone pożyczki.

Andrew Eagles z Green Building Council chce, aby więcej Kiwi korzystało z tych pożyczek, aby ogrzać swoje domy.

„30-40% domów kiwi jest wilgotnych i zagrzybionych, a im więcej opcji, tym lepiej, chcielibyśmy, aby więcej kiwi izolowało te domy, utrzymując je w cieple dla wannau” – powiedział.

READ  Najbiedniejsi są najbardziej dotknięci inflacją, a wyższe świadczenia są teraz powiązane ze średnimi zarobkami

„Z każdym dolarem oddanym w domową izolację system opieki zdrowotnej Nowej Zelandii wygrywa pięć dolarów”.

Ponieważ wiele osób decyduje się na ocieplenie swoich domów w sposób ekologiczny, zapotrzebowanie na panele słoneczne wzrosło, ponieważ zapotrzebowanie na tradycyjne źródła energii spadło.

Jay Coleman z Harrisons mówi, że liczba osób pracujących w domu spowodowała te żądania.

„Ludzie, którzy pracują w domu i używają energii domowej, a nie biznesowej, dostali rachunek za prąd i powiedzieli »musimy coś z tym zrobić«, a to sprawiło, że wiele osób skontaktowało się z nami” – powiedział Coleman.

Domy i budynki odpowiadają za 20% emisji gazów cieplarnianych w Nowej Zelandii.

Teraz pojawiają się głosy, aby te programy poszły dalej.

„W wielu krajach Europy widzimy, że te oferty są uzupełniane dotacjami rządowymi, ponieważ dzięki temu są przystępne dla kiwi i wannau” – powiedział Eagles.

Coleman powiedział, że „chciałby również zobaczyć pewne kroki podjęte przez rząd”.

Podczas gdy banki detaliczne rzucają pieniędzmi w klientów, Bank Rezerw stara się zmniejszyć ilość gotówki krążącej w gospodarce, aby zmniejszyć popyt i inflacja.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top