WRC Safari przyciąga Rally Crème De la Crème

Nairobi, Kenia, 28 maja – Mistrz Rajdowych Mistrzostw Świata i obecny kapitan Sebastian Ogier znalazł się na szczycie listy 52 najlepszych kierowców walczących o dominację w Rajdzie WRC Safari, zaplanowanym na 24-27 czerwca w Naivasha.

Ogier, Francuz, który również zdobył tytuł WRC 2019, będzie reprezentował Toyota Gazoo Racing, a inni uczestnicy będą mogli zobaczyć Elfyn Evans, Kalle Rovanpera i Takamoto Katsuta rywalizujących w klasie WRC RC1 w Toyocie Yaris.

Hyundai będzie reprezentował Thierry’ego Newville’a, Out Tanaka i Danny’ego Sordo, podczas gdy M-sport Ford zakasuje rękawy i nie ryzykuje Gus Greensmith, Adrian Formo, Timo Senenien, Lorenzo Bertelli i Martin Prokop.

„Chcielibyśmy podziękować Toyota Gazoo Racing za upewnienie się, że mamy okazję cieszyć się tego typu maszynami. Mamy Hyundai, który zgłosił cztery samochody, M-Sport ma dużą liczbę samochodów w klasie WRC, a także w rajdach trzech klas, największy pilot ma 91 lat. Jeden rok, a najmłodszy ma 20 lat, więc zobaczymy, kto ma największą przewagę, osoba doświadczona czy młody człowiek ”- mówi Kimathi Saeed, ogłaszając listę zgłoszeń w Naivasha.

W międzyczasie trzech kierowców z Kenii będzie obecnych na w pełni wyposażonym Fordzie Fiestas RC-3 w ramach programu FIA Rally Star.

Program FIA Rally Star to globalny program poszukiwania talentów organizowany przez Międzynarodową Federację Motoryzacyjną i jej kluby.

Oficjalna witryna internetowa FIA stwierdza: „Program Gwiazd Rajdu FIA jest wspierany przez Fundusz Innowacji FIA i ma bardzo proste uprawnienia: Znajdź następnego Rajdowego Mistrza Świata FIA”.

Program FIA Rally Star współpracuje obecnie ze 146 krajowymi władzami sportowymi (ASN) na całym świecie. Witryna dalej mówi, że FIA ​​Rally Star uczyni ten sport bardziej dostępnym niż kiedykolwiek.

Obiecujący kenijscy kierowcy wybrani do tegorocznego WRC Safari Rally to mieszkaniec Anglii Jeremy Wahomey 22-letni Mac Ray Kimathi 26 i 22 Hamza Anwar.

Reklamy. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

Będą jeździć nowym M-Sport Ford Fiestas w światowej klasie RC3. Całkowicie nowe samochody będą dostępne z częściami i zapasowym Fordem M-Sport.

READ  Blackcaps vs Pakistan: aktualizacje krykieta na żywo — pierwszy międzynarodowy mecz Rawalpindi

Do listy kierowców RC3 dołącza 91-letni M-Sport Polska Sobiesław Zasada.

Sobislav Zasada to były polski kierowca rajdowy, który wygrał Rajdowe Mistrzostwa Europy w 1966, 1967 i 1971 roku. Nominację do tytułu najlepszego polskiego sportowca w 1967 roku.

Inni na liście wyposażyli kierowców, w tym kierowcę polskiego; Daniel Choest, włoski Giocarlo Davitt i wielu innych.

Regionalna lista obejmuje wielu kierowców z Ugandy, Ronalda Seboguziego, Yassera Nasira, Hassana Alawiego i Wallopi Kfira.

Wracając do aktywnego rajdu po dwuletniej przerwie, Osman Abdullah Evans poprowadzi Moendę w Subaru Impreza N10.
WRC Safari Rally przyciągnęło wiele nowych zgłoszeń młodych kierowców, takich jak Andrew Muirori, którzy przestawią się na „wyścigi na czas” znane jako TT. Zdobył samochody byłego Mc Rae Kimathi, przygotowując je do rajdu WC Safari.

Mistrzyni autocrossu Maxine Wahome (nie powiązana z Jeremy’m Wahome) zostanie ulepszona ze swojego zwykłego miejsca przez Motor Cross / Autocross i rzuci się do walki z dużymi chłopcami w WRC Safari Rally.

Popłynie nim Chantal Louis Young, który był członkiem Komitetu Organizacyjnego East African Safari Rally Classic.

Maxine rozstawiona 38Dziesiąty W menu wejściowym WRC Safari Rally.

Reklamy. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *