Wspieranie Rasiego Erasmusa przeciwko „potworowi” światowego rugby

Rassi Erasmus rozmawiał z kapitanem Springboks Sią Colesi i innymi znanymi graczami podczas jej zwycięstwa w serii testowej przeciwko lwom.

David Rogers / Getty Images

Rassi Erasmus rozmawiał z kapitanem Springboks Sią Colesi i innymi znanymi graczami podczas jej zwycięstwa w serii testowej przeciwko lwom.

Maestro Springboks, Rassie Erasmus, otrzymał oczekiwane wsparcie z RPA, a nawet wstępną aprobatę od półkuli północnej, gdy przygotowuje się do obrony Oskarżenie o wykroczenie określone w World Rugby.

Erasmus i Południowoafrykańska Konfederacja Piłki Nożnej muszą do wtorku złożyć ostatnie prośby o wyjaśnienie jego skandalicznego 62-minutowego kazania podczas serii testów przeciwko brytyjskim i irlandzkim lwom, w którym ostro skrytykował sędziego i oskarżył australijskiego informatora Nicka Perry’ego o przestępstwo . Okazuje brak szacunku dla kapitana Boksa Siyi Kolisi w porównaniu do kapitana Lions Aluna Wynna Jonesa.

Przesłuchanie nie zostało jeszcze ustalone, ale jeśli zostanie uznany za winnego, menedżerowi rugby z RPA, Erasmusowi, grozi boczny zakaz, który uniemożliwi mu kontynuowanie jego kontrowersyjnej roli w zbliżającym się turnieju rugby przeciwko All Blacks. Springboks w Queensland.

Robin Eddy/Personel

Peter TeTai wspomina Springboks z 1981 roku jako przyjaznych ludzi, którym zależy na Invercargill i jego mieszkańcach.

Były trener Springboks, Ian McIntosh, uważa, że ​​Erasmus jest „godny pochwały” za ujawnienie niektórych brutalnych prawd gry.

Czytaj więcej:
* Kluczowe obszary, w których Springboks pokonał All Blacks
* „Masowe obrażenia w rugby” – Springboki i lwy są dzikie z powodu „chętnej” passy
* Rasi Erasmus, prezes Springboks, ma kłopoty z powodu godzinnego narzekania na sędziego

„Nie ode mnie zależy, czy Rasi użył właściwych kanałów, ale czuję, że trzeba coś zrobić, aby zwrócić na siebie uwagę urzędników, ponieważ gra stała się tak skomplikowana i stanowiła początkowy problem” – powiedział Macintosh. iol.co.za W południowej Afryce.

„To zepsuło graczy, trenerów i widzów. Gra stała się przeciążona zbyt wieloma „zasadami” dodawanymi co roku do przepisów. Zamiast dyscyplinować Rasiego w World Rugby, powinien zostać pochwalony i komisja do przeglądu przepisów, które są zbyt wiele, sprzecznych, aw niektórych przypadkach bez znaczenia.

READ  Liga letnia Celtics obejmuje 7-metrowy polski ośrodek

„Czy ktoś może z szacunkiem poinformować World Rugby, że przepisy mają na celu utrzymanie płynności gry, a nie jej zatrzymywanie, i że sędzia powinien ponownie stać się numerem 31 na boisku, a nie numerem 1.

„… Sędziowie wydają się być skupieni na szukaniu kar, a nie opuszczeniu meczu. Jak inaczej można wyeliminować średnio 25-30 kar na mecz? Stare powiedzenie o wysadzaniu w powietrze gry, a nie prawa, wyszło przez okno ”.

Wśród sugestii, że lokalne federacje chcą, aby globalne rugby spadło na Erasmusa, który trenował Springboks do tytułu mistrza świata w 2019 roku, były kapitan Walii, Paul Thorburn, miał mieszane uczucia co do sytuacji.

Thorburn, który był dyrektorem turnieju na Mistrzostwach Świata w Walii w 1999 roku, uważa, że ​​Erasmus powinien był użyć innych kanałów, aby wyrazić swoje uczucia.

„W rugby zawsze jest oczywiste, że trenerzy i zawodnicy nie krytykują osób odpowiedzialnych” – powiedział Thorburn. Walia.

Podejmujesz decyzje i idziesz do przodu. Ta idea została wdrożona 30 lat temu i jest nadal aktualna. To słuszne, że Erasmus powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za to, co powiedział.

Rasi Erasmus może spotkać się z dodatkowym zakazem, jeśli zostanie uznany za winnego zarzutu wykroczenia określonego w World Rugby.

David Rogers / Getty Images

Rasi Erasmus może spotkać się z dodatkowym zakazem, jeśli zostanie uznany za winnego zarzutu wykroczenia określonego w World Rugby.

„Nie tylko wideo. Są też inne pytania dotyczące jego zachowania. Co właściwie menedżer rugby robił jako nosiciel wody podczas meczów?

„Niezależnie od tego, czy było to zgodne z zasadami, czy nie, czy też luka, która została właśnie wykorzystana, nie powinno być dozwolone”.

Ale Thorburn przyznał również, że Erasmus zwrócił uwagę na kilka poważnych problemów w rozwoju gry.

Uważał, że World Rugby „stworzyło potwora” ze złożonymi zasadami, chociaż formalne wymówki były trudne do zrozumienia ze względu na technologię dostępną dla sędziów, aby właściwie podejmować decyzje.

READ  6 polskich gwiazd futbolu pokonało Lewandowskiego

„Naprawdę nie ma już powodu, aby podejmować złe decyzje, poza wskazaniem, że World Rugby uczyniło grę tak legalną, że stała się absolutnym polem minowym” – powiedział Thorburn. Walia.

„Pod tym względem należy winić World Rugby. Próbowałem (szef World Rugby) Billa Beaumonta i jego zaufanych asystentów, ale stworzyli absolutną bestię.

„W grze jest wiele przepisów, które zawsze były otwarte na interpretację przez graczy i urzędników.

„Dla przypadkowego obserwatora to musi być bardzo trudne do zrozumienia”.

Mieszkańcy RPA świętują zwycięstwo Springboków nad Anglią w finale Pucharu Świata w Rugby w Jokohamie.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *