Wybuch Delta Covid 19: „Nowa Zelandia nie może tego zrobić” – australijski premier Scott Morrison porównuje wykluczenie do życia w jaskini

Wybuch Delta Covid 19: „Nowa Zelandia nie może tego zrobić” – australijski premier Scott Morrison porównuje wykluczenie do życia w jaskini

Przemawiając w Australian Morning News, australijski premier Scott Morrison porównuje strategię wykluczenia Nowej Zelandii do życia w jaskini. Wideo / dziewięć sieci

Australijski premier Scott Morrison powiedział, że „absurdalne” jest dla regionów – w tym Nowej Zelandii – ściganie na zawsze wykluczenia w delcie świata.

Komentował niektóre stany i terytoria australijskie, które powiedziały, że będą nadal ubiegać się o jurysdykcję i trzymać swoje granice zamknięte dla NSW.

„Każdy stan i terytorium, które myślą, że mogą w jakiś sposób chronić się przed Covid za pomocą szczepu Delta na zawsze, to po prostu śmieszne” – powiedział Morrison dla Today’s 9 News Breakfast.

„Nowa Zelandia nie może tego zrobić. Kierują się strategią wykluczenia. Są w zamknięciu”.

Morrison porównał pozostawanie na ścieżce wykluczenia do życia w jaskini.

„Covid to inny nowy świat. Musimy się wydostać i żyć w nim. Nie możemy zostać w jaskini, możemy się z niej bezpiecznie wydostać” – powiedział.

„Jeśli nie o 70 lub 80 procent [vaccination coverage], więc kiedy?”

Australijski plan złagodzenia ograniczeń granicznych jest podobny do planu Nowej Zelandii, ale Morrison powiązał pewne etapy ponownego otwarcia z celami szczepień wynoszącymi 70 i 80 procent.

Rzecznik premiera, Jacinda Ardern, powołała się na radę panelu ekspertów – pod przewodnictwem Sir Davida Skeige – która stwierdziła, że ​​wyeliminowanie choroby jest najlepszą strategią w tym momencie pandemii.

„To strategia, która działała z nami wcześniej, uratowała życie i zapewniła, że ​​nasza gospodarka była silniejsza niż wiele innych” – powiedział rzecznik.

„Ostatecznie chcemy zaszczepić jak najwięcej osób, aby uniknąć konieczności stosowania blokad w przyszłości. Ta strategia jest zgodna z podejściem przyjętym w Australii”.

Rząd Nowej Zelandii nie ma żadnych celów w zakresie szczepień, ale planuje rozpocząć stopniowe ponowne otwarcie zaraz po zakończeniu szczepień i zapewnieniu wystarczająco wysokiego zasięgu szczepień w regionach oraz wśród osób wrażliwych i młodych ludzi.

READ  James Shaw przyznaje, że rządowe planowanie klimatyczne jest „nierówne”

Ale eliminacja pozostanie celem, co oznacza zerową tolerancję dla wszelkich sytuacji społecznych i natychmiastowe starania, aby wyeliminować wszelkie łańcuchy transmisji, gdy tylko się pojawią.

Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że jest to konieczne, ponieważ systemy opieki zdrowotnej nie mają wystarczających zasobów, aby poradzić sobie z jakąkolwiek poważną epidemią, deltą lub w inny sposób.

Kwestią otwartą jest, jak długo pozostanie w Nowej Zelandii odprawa strategiczna po rozpoczęciu ponownego otwarcia granic. Wiele będzie również zależeć od nowej technologii, podobnie jak od wszelkich skutecznych leków przeciwwirusowych.

Koronawirus choroba

Morrison powiedział, że przypadki w Australii będą rosły, gdy granice otworzą się jeszcze bardziej, a 80 procent kwalifikującej się populacji zostanie zaszczepionych.

Do tego czasu najlepszą miarą sukcesu nie będzie liczba przypadków społecznych – a może ich być kilkaset – ale liczba hospitalizacji i zgonów, przeciwko którym szczepionki są najskuteczniejsze.

„Nie ma znaczenia, czy to 30, czy 800 [cases]wnioski są takie same. Możemy to zrobić bezpiecznie i musimy to zrobić.”

Premier Australii Scott Morrison mówi, że podążanie ścieżką wykluczenia na zawsze jest jak przebywanie na zawsze w jaskini.
Premier Australii Scott Morrison mówi, że podążanie ścieżką wykluczenia na zawsze jest jak przebywanie na zawsze w jaskini. „Nowa Zelandia nie może tego zrobić”. Zdjęcie / Derek Cheng

Powiedział, że przy 80 procentach szczepień, Covid-19 będzie leczony jak każda inna choroba zakaźna, taka jak grypa.

„Nie zamykamy kraju z powodu grypy… Tak wygląda życie z Covid”.

Niedawno dyrektor generalny ds. zdrowia w Nowej Zelandii Ashley Bloomfield powiedział, że COVID-19 jest znacznie bardziej niebezpieczny niż grypa.

„Jest to znacznie poważniejsza choroba – i nawet w Wielkiej Brytanii teraz, gdy liczba infekcji rośnie wraz ze wzrostem szczepień, w Nowej Zelandii dziennie wynosi około dziewięciu lub dziesięciu zgonów.

„Kiedy to ekstrapolujesz, to wciąż o wiele więcej niż to, co rocznie otrzymujemy z grypy”.

Każdego roku w Nowej Zelandii dochodzi do około 500 zgonów związanych z grypą.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *