Wybuch epidemii Covid 19 Delta: Wielka Brytania krytykuje blokady Australii, zamykanie granic

Wybuch epidemii Covid 19 Delta: Wielka Brytania krytykuje blokady Australii, zamykanie granic
Globalizm

Pierwsza strona brytyjskiej gazety The Times.

Australia została skrytykowana jako „więzienie Covida” na pierwszej stronie brytyjskiego dziennika Times, ponieważ międzynarodowa reakcja rośnie na niekończące się blokady kraju i zamykanie granic.

The Times, jedna z najstarszych i najbardziej wpływowych gazet na świecie, opisał Australię jako „pouczającą świat” o tym, jak kontrolować Covida tylko po to, by rozbić złudzenie w formie delta.

Wskaźnik na stronie głównej tej historii wyjaśnia: Więzienie Covid: Jak Australia straciła wolność Zawiera zdjęcie plaży oznaczonej jako „zamknięta”.

W poniedziałek goście ćwiczą na plaży Bondi w Sydney w Australii.  Zdjęcia/Getty Images
W poniedziałek goście ćwiczą na plaży Bondi w Sydney w Australii. Zdjęcia/Getty Images

Podczas gdy australijskie podejście „zero Covid” było przedmiotem zazdrości całego świata w zeszłym roku, rosnąca liczba przypadków po wkroczeniu do kraju wariantu delta i późniejszych blokad sprawiły, że publiczność za granicą w coraz większym stopniu była traumą po ponownym otwarciu międzynarodowych miast po zaszczepieniu większości obywateli.

„Po roku świętowania śmiertelności pandemicznej, która była nieskończenie mała w porównaniu z tymi w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, oraz pouczania światu o wyższości strategii zwalczania Covid-19, sukces Australii został rozbity wraz z pojawieniem się Variable Delta w połowie czerwca Wkradłem się z amerykańską załogą lotniczą”.

„Kiedy obserwowali, jak w zeszły weekend w Wielkiej Brytanii gromadzą się na wesela i festiwale, 5,3 miliona mieszkańców Greater Sydney przeszło dziesiąty tydzień z rzędu blokady, nie mogąc przenieść się więcej niż 5 km od swoich domów w celu rekreacji na świeżym powietrzu, takich jak nowe codzienne przypadki delta. Poniedziałek ustanowił nowy rekord w NSW wynoszący prawie 1300”.

The Times zauważa, że ​​pomimo uniemożliwienia tysiącom obywateli Australii powrotu do domu, „rosnąca liczba celebrytów znalazła się na pierwszej liście i przeszła specjalne ustalenia, w tym Nicole Kidman, Tom Hanks, Julia Roberts, Matt Damon, Zac Efron, Mark Wahlberga i Eda Sheerana.

READ  Na przyjęciu weselnym panuje chaos, gdy goście walczą – jeden z nich zostaje dźgnięty nożem

„Ich traktowanie oburzyło tych, którzy znaleźli się za granicą, a także wielu, którzy są technicznie uwięzieni na lądzie; jednym z najbardziej drakońskich środków nałożonych przez Fortress Australia jest to, że wymagane jest zezwolenie rządu na opuszczenie kraju” – czytamy w artykule.

„Nawet ci Australijczycy, którym udało się wrócić do domu po latach nieobecności, są zszokowani wrogością, z jaką się spotykają, zwłaszcza gdy kwestionują pustelnicze królestwo, jakim stała się Australia”.

Pierwsza strona brytyjskiej gazety The Times.
Pierwsza strona brytyjskiej gazety The Times.

To nie pierwszy raz, kiedy zagraniczne gazety wstrząsają sytuacją, w jakiej znalazła się Australia. W lipcu Washington Post opublikował artykuł zatytułowany: „Jesteśmy więźniami”: Australia zamyka tysiące innych obywateli w miarę wzrostu liczby zachorowań na wirusy.

„W obliczu wybuchu wysoce zaraźliwego typu delta i słabnącej kampanii szczepień Australia w piątek postanowiła odizolować się od świata, ponieważ jej poprzedni sukces w walce z koronawirusem nadal się rozwijał” – powiedziała.

Artykuł w „Timesie” podąża za niedawną opinią w Wall Street Journal zatytułowaną: Covid Mania przywraca Australię jej korzeniom jako narodu więźniów: obywatele Sydney mogą opuszczać swoje domy tylko w „niezbędnych” celach i przebywać w promieniu sześciu mil.

Koronawirus choroba

Prowadzący Fox News, Tucker Carlson, ujawnił również to, co nazwał australijskim „totalitaryzmem” Covid-19, oskarżając rządy stanowe i federalne o bezmyślne przyjmowanie stanu wojennego.

Policja rozmawia z małą grupą protestujących przed Parlamentem Nowej Południowej Walii przy ulicy Macquarie 31 sierpnia w Sydney w Australii.  Zdjęcia/Getty Images
Policja rozmawia z małą grupą protestujących przed Parlamentem Nowej Południowej Walii przy ulicy Macquarie 31 sierpnia w Sydney w Australii. Zdjęcia/Getty Images

Najchętniej oglądany prezenter wiadomości telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, który przyciąga średnio trzy miliony widzów, skrytykował premiera Wiktorii Dana Andrewsa i premier Nowej Zelandii Jacindę Ardern.

„W Australii rząd wprowadził rozległe blokady w całym kraju i wprowadził stan wojenny, aby go egzekwować” – powiedział gospodarz Fox News.

„Jakie jest tego uzasadnienie? Oto liczby: od połowy lipca do zeszłego tygodnia populacja Australii – z populacją 25 milionów – średnio około 1,5 zgonów Covid dziennie.

„Wystarczyło, aby uzasadnić koniec Australii i totalitaryzm. W jednym z ostatnich przypadków władze ubiły psy ratownicze – zastrzelone – aby uniemożliwić australijskim miłośnikom psów podróżowanie w celu adopcji. Nie wolno im wychodzić z domu, więc są po prostu zabijają psy. Mieszkańcy to biorą. Mówiono. Muszą.

READ  Wulkan Kanaryjski: Setki turystów ewakuowanych promem na Teneryfę

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *