Wybuch i blokada Covid 19 Delta: All Blacks wzięli udział w intrygującym miejscu Covida, a następnie udali się do Perth na turniej rugby

Premier Jacinda Ardern potwierdziła, że ​​Auckland pozostanie w stanie alarmu na poziomie 4 jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie, a numery przypadków pokazują, że zablokowanie ma wpływ na wskaźniki infekcji. Wideo / Mark Mitchell

Grupa All Blacks świętowała zwycięstwo w Pucharze Bledisloe przeciwko Australii w interesującym otoczeniu Covid-19 – mniej niż dwa tygodnie przed podróżą do Perth na kampanię mistrzostw rugby.

Nowozelandzkie rugby potwierdziło Heraldowi, że grupa graczy odwiedziła bar pływacki w Auckland po wygraniu drugiego testu nad Wallabies w Eden Park 14 sierpnia.

Według ministerstwa, siedziba popularnego Viaduct Baru została odwiedzona z pozytywnym przypadkiem Covid-19 między 23.30 a 1.30 w sobotę 14 sierpnia, tej samej nocy, w której All Blacks odnieśli rekordowe zwycięstwo 57-22 nad Wallabies. blisko. z dala od Bledisloe Cup 19. rok z rzędu.

All Blacks opuścili Auckland do Perth w ostatni czwartek, 26 sierpnia, trzy dni przed dodaniem siedziby głównej jako ważnej lokalizacji – i 12 dni po wizycie graczy.

Ministerstwo dodało taśmę do swojej listy 15 dni po wydarzeniu.

35-osobowy zespół All Blacks i kierownictwo są w bezpiecznej bańce przez następne dwa tygodnie w Perth, co pozwoli im trenować i grać w Sunday’s Test przeciwko Wallabies. Po tym meczu All Blacks pojadą do Queensland na pozostałą część meczów Rugby Championship.

W oświadczeniu dla The Herald, dyrektor medyczna nowozelandzkiego rugby, Karen Rasmussen, potwierdziła, że ​​kilku graczy było w HeadQuarters podczas omawianego okna, ale wyjaśniła, że ​​od tego czasu przestrzegano wszystkich protokołów.

– Nowozelandzkie Rugby i All Blacks regularnie sprawdzają ważne strony, aby sprawdzić, czy którykolwiek z naszych składów i zawodników został dotknięty – powiedział Rasmussen. „Zdajemy sobie sprawę, że HeadQuarters Bar w Auckland właśnie został wymieniony jako lokalizacja i możemy potwierdzić, że w nocy, o której mowa, 14 sierpnia, po przesłuchaniu w Eden Park, pojawi się grupa graczy.

READ  Trener szkockiej Premier League grał jeszcze przez 19 minut po porażce 6:0

„Zespół przestrzegał już wytycznych Ministerstwa Zdrowia dotyczących tej strony. Wszyscy gracze i kierownictwo All Blacks zostali zaszczepieni pod nadzorem zespołu medycznego All Blacks. Zwrócili również dwa negatywne testy Covid-19: pierwszy miał 10 dni po odpowiedniej dacie, tuż przed wyjazdem zespołu do Perth, drugi był po przybyciu do Perth, a podróżująca drużyna otrzyma trzeci test przed meczem z Australią w ten weekend.

„Departament Zdrowia, Sanzaar i Rugby Australia zostały powiadomione”.

All Blacks wygrali Puchar Bledisloe po raz 19, wygrywając w drugim teście w Eden Park 14 sierpnia.  Zdjęcia / Getty Images
All Blacks wygrali Puchar Bledisloe po raz 19, wygrywając w drugim teście w Eden Park 14 sierpnia. Zdjęcia / Getty Images

Znaczne opóźnienie w umieszczeniu taśmy na liście jako ważnej witryny doprowadziło do wybuchu oburzenia na Facebookowej stronie HeadQuarters, której właścicielem jest biznesmen Leo Molloy.

Post brzmiał: „To było 15 dni temu. Żaden z pracowników ani klientów nie wykazywał objawów klinicznych ani nie zaraził się wirusem Covid”. „Muppety zadzwoniły do ​​nas we wtorek 24 godziny i powiedziały, że próbuje napisać do nas e-mailem, ale nie ma „nz” na końcu adresu e-mail!

„Powiedziałem im, że data była, nawet w tym momencie, dwa cykle przed żłobkiem
Teraz jesteśmy. Ma tylko 15 dni… Mam nadzieję, że wszyscy przejdziecie testy 19 i 26, mimo że nie mamy pojęcia, że ​​jesteśmy ważną stroną.

– Czy nie mówiłem ci, że to bałagan?

All Blacks linebacker Damien Mackenzie otrzymuje szczepionkę przeciwko Covid-19 podczas obozu szkoleniowego All Blacks w Nowej Zelandii w Peppers Clearwater 29 lipca.  Zdjęcia / Getty Images
All Blacks linebacker Damien Mackenzie otrzymuje szczepionkę przeciwko Covid-19 podczas obozu szkoleniowego All Blacks w Nowej Zelandii w Peppers Clearwater 29 lipca. Zdjęcia / Getty Images

Bar był jedną z czterech nowych lokalizacji dodanych do listy Departamentu Zdrowia zeszłej nocy – wraz z Residence Mount Terrace Apartments, Novi Lunch Bar i Strategy Dynamics Class w WH125 AUT Campus, Wellesley St East. – Z osobami zobowiązanymi do odizolowania, jeśli są tam w sobotę 14 sierpnia między 23.30 a 1.30, oraz do wykonania testu po piątym i dwunastym dniu.

Obecnie w Nowej Zelandii odbywa się 456 wydarzeń w 347 lokalizacjach.

W kraju odnotowano 53 przypadki Covid-19 w poniedziałek i ogółem 562 przypadki – 547 w Auckland i 15 w Wellington, z 37 osób hospitalizowanych, w tym 5 na oddziale intensywnej terapii. Wszyscy pacjenci są w stanie stabilnym.

READ  New Zealand Rugby szuka pilnych spotkań z Altradem po tym, jak sponsor koszulki All Blacks i Black Ferns zostali uznani za winnych korupcji

W poniedziałek rząd ogłosił, że Auckland pozostanie zamknięty na poziomie 4 przez co najmniej kolejne dwa tygodnie.

Northland przeniesie się na poziom 3 o 23.59 w czwartek, jeśli testy ścieków zaplanowane na czwartek powrócą.

Reszta kraju przeniesie się na poziom 3, jak wcześniej planowano, jutro o 23:59.

Koronawirus choroba

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *