Wyniki Australian Open 2024: Alfie Hewitt dociera do finału gry pojedynczej na wózkach inwalidzkich, ale Gordon Reid przegrywa

Wyniki Australian Open 2024: Alfie Hewitt dociera do finału gry pojedynczej na wózkach inwalidzkich, ale Gordon Reid przegrywa

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Alfie Hewitt zwycięża w grze pojedynczej Australian Open i US Open w 2023 roku

miejsce: Parku Melbourne Daktyle: 14-28 stycznia

zasięg: Komentarz od 08:00 GMT w programie Tennis Breakfast w Radio 5 Sports Extra i BBC Sounds, z wybranymi komentarzami tekstowymi na żywo i raportami z meczów na stronie internetowej i aplikacji BBC Sport

Brytyjczyk Alfie Hewitt dotarł do finału gry pojedynczej mężczyzn na wózkach inwalidzkich podczas Australian Open, ale Gordonowi Reidowi uniemożliwił spotkanie ze swoim partnerem w grze podwójnej Japończyk Tokito Oda.

Hewitt, obrońca tytułu i zdobywca ośmiu tytułów Wielkiego Szlema, pokonał Belga Joachima Gerarda 6:4, 6:1.

Ale mistrz z 2016 roku Reed przegrał w Melbourne 7-6 (7-4), 7-5 z 17-letnią Odą.

Półfinał gry podwójnej przeciwko japońskiemu duetowi Daisuke Arai i Takashi Sanada został przełożony z powodu deszczu.

Andy’ego Lapthorne’a On i inny Amerykanin David Wagner również zmierzyli się w półfinale gry podwójnej na quadach z Australijczykiem Heathem Davidsonem i Kanadyjczykiem Robertem Shawem, który został przełożony na piątek.

Starania Hewitta o dotarcie do finału Australian Open jeden po drugim spotkały się z porażką, gdy w pierwszym gemie stracił serwis, ale 26-latek wygrał 12 z 16 meczów i awansował do finału.

Brytyjski zawodnik dwukrotnie przełamał serwis Gerrarda, odwracając pierwszego seta i prowadząc 4-1, po czym ponownie przełamał serwis, aby rozstrzygnąć pierwszego seta po tym, jak Gerrard odpowiedział na jego serwis.

Drugi set był łatwiejszy dla Hewitta, który w zeszłym roku zdobył swój pierwszy tytuł Australian Open, ponieważ podwójna przerwa pomogła mu objąć prowadzenie 5:0 i zapewnić sobie zwycięstwo.

„Gramy ze sobą już trzeci raz w tym roku, więc dobrze znamy swoje style gry” – powiedział Hewitt, który przegrał z Gerrardem w finale Australian Open 2021.

Dodał: „Oczywiście jestem szczęśliwy, że się zakwalifikowałem, ponieważ to ktoś, kto wiele wnosi na boisko i rzucił mi wiele wyzwań, szczególnie w Australii dwa lata temu w finale.

„To bardzo trudny zawodnik do grania, a przejście przez pierwszego seta dało mi trochę oddechu i zdecydowanie pomogło mi się zrelaksować w drugim secie”.

Jednak Reid, który wraz z Hewittem próbuje zdobyć 19. tytuł Wielkiego Szlema w grze podwójnej, przegrał w zaciętym meczu z Odą.

Ponieważ w pierwszym secie konieczna była dogrywka, aby rozdzielić zawodników, Reed nie był w stanie dojść do siebie po tym, jak Oda trafił serię zwycięskich zawodników i objął prowadzenie 4:0.

Pierwsza przerwa nastąpiła dopiero w ósmym gemie drugiego seta, kiedy Oda zdobył trzeci break point i prowadził 5-3, ale Reed natychmiast przełamał i utrzymał się w meczu.

Jednak Oda zadał ostateczny cios, gdy Reid wymusił kolejną dogrywkę, aby ustawić finałowy mecz z Hewittem, którego pokonał w finałach French Open i Wimbledonu w 2023 r., ale przegrał z nim w zeszłym roku w decydującym meczu o tytuł Australian Open.

READ  Żydowski raport sportowy: Nieautoryzowana chwila ciszy dla Izraela

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *