Yanni przewodzi, gdy NZ Breakers przełamują sezon kaczek przeciwko Brisbane Bullets

Yannick Wetzell był agresywny od samego początku z The Breakers.

Bradley Canaris / Getty Images

Nowy rok, nowy wynik.

Po raz pierwszy na boisku w 2022 roku, The Breakers przerwali swoją serię przegranych sześciu meczów, wygrywając 88:83 nad Brisbane Bullets, aby w końcu otworzyć konto w australijskim NBL w tym sezonie.

Zespół z Nowej Zelandii szybko wystartował w Brisbane i awansował do 17 w trzecim kwartale, zanim przetrwał chwiejny finisz, gdy Kule przybyły w ciągu dwóch ostatnich minut.

Wielki człowiek Classy Breakers, Jani Wetzel, był fenomenalny od samego początku, prowadząc z 27 punktami i ośmioma zbiórkami.

Otrzymał mocne wsparcie Hugo Bessona (12 punktów) i Jeremiaha Martina (10 punktów, osiem asyst), podczas gdy gwiazda Peyton Seva (11 punktów) wróciła z kontuzji na ławce.

The Breakers nie byli na boisku od Boxing Day – a Kule są dłuższe – ponieważ eksplozja Covid-19, zmieniająca Omicron na Tasman, siała spustoszenie w harmonogramie ANBL.

Przy krótszym czasie gry rdza zawsze była problemem dla obu drużyn. Ale to goście potrafią wcześnie odnaleźć swój rytm.

Sześć strzałów z pewnością pomogło, ale Witzel zapewnił im 11-punktową przewagę w pierwszej kwarcie, gdy Breakers awansowali do 26-13.

Kutry importowe zwróciły Beton Seva od kuloodpornych obrażeń.

Brisbane zebrało się na krótko na początku drugiej połowy, aby poczynić pewne postępy. Ale The Breakers przetrwali burzę, aby ograniczyć obrażenia, zanim silny ostrzał miejscowego chłopca Will McDowell White, Bison i Finn Delaney odzyskali nad nimi kontrolę.

The Breakers byli w tej pozycji przed tym sezonem, a fani mogli obawiać się ponownego zerwania.

READ  New Zealand Rugby szuka pilnych spotkań z Altradem po tym, jak sponsor koszulki All Blacks i Black Ferns zostali uznani za winnych korupcji

Szybki początek trzeciego okresu znacznie złagodził te obawy.

Podczas gdy straty wciąż rosły na korzyść Bullets, Breakers byli pod wpływem ruchu piłki na ich drodze do przewagi 9-0 i największego awansu tego popołudnia.

Ale w połowie kwarty gospodynie wróciły do ​​życia.

Dzięki fizycznemu podejściu prowadzonemu przez importerów Lamara Pattersona i Roberta Franksa, Brisbane zdobył 10 punktów bez odpowiedzi, aby zabrać ich z powrotem w ciągu siedmiu punktów przed ostatnią tercją.

The Breakers świętują swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Powiedziawszy to, The Breakers zawsze mieli odpowiedź. Zwykle był inspirowany przez Wetzela, który wymyślił kilka trudnych zagrań w farbie, aby odeprzeć opór, podczas gdy Martin stał na swoim odcinku z późną falą bramek.

Potężna korona Franksa na trzy minuty przed końcem dała gospodarzom impet.

Ale Mcdowell-White natychmiast odpowiedział hat-trickiem, aby zmniejszyć presję, zanim przegrana obrona Breakers zbliżyła się do długo oczekiwanego zwycięstwa.

Dojrzeć

88 (Janni Wetzel 27 punktów, Hugo Besson 12, Peyton Seva 11, Jeremiah Martin 10). 83- Masud (Lamar Patterson 17, Nathan Sobey 14, Anthony Dramick 14, Robert Franks 13, Jack Salt 10). 1 P: 26-13. HT: 45-36. 3Q: 66-59.