Żaden strzał nie wylądował na piątym miejscu w kobiecej piłce nożnej UNC w bezbramkowym remisie z zajmującą drugie miejsce Virginią

Kiedy drużyna drugiej drużyny podwaja się po oddanych strzałach, znacznie ułatwia to wygranie meczu.

Jednak nie było tak w przypadku piątego meczu kobiecej drużyny piłkarskiej Karoliny Północnej przeciwko drugiemu rozstawionemu Virginia Cavaliers w niedzielne popołudnie. Tar Heels oddał strzał 20-10, ale mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Były momenty w całym meczu, kiedy strzały, które zwykle się zdarzają, nie zostały oddane. Stało się tak z kilku powodów, w tym z tego, że bramkarz Wirginii Laurel Ivory zagrał coś, co trener UNC Anson Durance określił jako „najlepszy mecz, jaki kiedykolwiek widziałem”.

Innym powodem są stracone okazje z powodu ofensywy Tar Heels. Oddanie 20 strzałów przy zaledwie pięciu celnych nie jest idealne. Kilka razy w trakcie meczu potencjalne okazje do zdobycia bramki były wystrzeliwane z lewej, prawej strony i nad bramką.

„Sportem, który często prowadzi do przodu dominującą drużynę, jest piłka nożna”, powiedział Dorrance. „Nagle grasz z drużyną, pokonujesz ją 20 do 1 i przegrywasz jednym strzałem. Nie zawiodłem się ani nie zawiodłem naszą grą. nasze wysiłki, zostałem zraniony Rozczarowany ostatnimi szlifami. To szaleństwo.

Atak UNC przywrócił dziś kluczowy element w pierwszym roku napastniczki Emily Murphy, która opuściła trzy mecze z powodu kontuzji. Mimo straty czasu, w niedzielny mecz weszła jako liderka punktów Tar Heels.

Jednak nawet Murphy nie mógł pomóc zespołowi w umieszczeniu czegokolwiek na tablicy wyników. Chociaż dwa z trzech jej strzałów były celne, te, które popłynęły wysoko, mogły wygrać mecz w drugiej dogrywce.

„Murphy ma profesjonalny połysk i całkowicie wyjątkową przyszłość zawodową” – powiedział Dorrance. „Jej odzyskanie jest niezwykłe, ale przegapiła opiekunkę w drugiej dogrywce, to był strzał siedem metrów dalej, więc dostała trochę rdzy z powodu kontuzji, którą musi wyciąć, aby wrócić na najwyższy poziom”.

READ  Silver Ferns pokonał Anglię, aby zacząć wygrywać Puchar Tiny Jamison

Oczywiście nie możesz wyrównać bez bramki, jeśli twoja obrona się nie pokaże, zwłaszcza przeciwko drugiej drużynie w kraju.

Obrona Tar Heel obejmuje silnych graczy, takich jak debiutant Maycee Bell i student drugiego roku Avery Patterson. Bale i Patterson byli jednym z powodów, dla których UNC pozwoliło tylko na dwa strzały na bramkę i ułatwiło życie wspaniałej bramkarz Claudii Dickey. Dickey musiał tylko dwa razy obronić w meczu.

„Myślę, że ta gra pokazuje, że jesteśmy naprawdę odporni” – powiedział Bell. „Wiem, że mieliśmy dwa trudne mecze przeciwko Duke’owi i Virginia Tech. Myślę, że weszliśmy w tę grę, wiedząc, że naszym obowiązkiem jest pozostawanie skoncentrowanym przez cały czas i pozostanie zamkniętym i myślę, że tak zrobiliśmy. „

Eliminacja Cavalierów to z pewnością znak, że defensywna jednostka jest siłą na smoła piętę, ale utrzymanie przeciwnika bez bramek przez 110 minut to coś, czego można się spodziewać na każdym wyjeździe.

Jeśli atak nie może wykorzystać drugiej strony, nie będziesz w stanie wygrywać meczów.

„Oddaliśmy wiele strzałów we wszystkich naszych meczach, zwłaszcza w naszym meczu w Virginia Tech, i oddaliśmy 30 strzałów czegoś”, powiedziała Emily Colton, napastniczka roku. „Szkoda nie zakładać żadnego z nich, gdy mamy wiele okazji, ale to lepsze niż nie dostanie żadnej i myślę, że nadejdzie ostatni kawałek”.

Umieść tweeta

Umieść tweeta | [email protected]

Aby codziennie rano otrzymywać dzisiejsze wiadomości i nagłówki w swojej skrzynce odbiorczej, zapisz się na nasze biuletyny e-mailowe.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top