Zaginiona matka Ballarat, Samantha Murphy: 22-latka oskarżona o morderstwo w związku ze zniknięciem

Zaginiona matka Ballarat, Samantha Murphy: 22-latka oskarżona o morderstwo w związku ze zniknięciem

22-letni mężczyzna został oskarżony o morderstwo w związku ze zniknięciem matki Ballarat, Samanthy Murphy.

Śledczy z Wydziału Osób Zaginionych aresztowali mężczyznę, który nie jest spokrewniony z rodziną Murphych, w jego domu w Ballarat około 6 rano w środę.

Dziś po południu postawiono mu zarzut morderstwa i stanie przed sądem w Ballarat Magistrates Court.

Policja nie znalazła jeszcze ciała Murphy'ego, a dochodzenie jest kontynuowane.

Samantha Murphy ma 51 lat, jest opisywana jako wysoka, ma blond włosy i ostatnio widziano ją w brązowej koszuli.

Krótko przed ogłoszeniem przez policję zarzutów mąż Murphy, Michael, powiedział reporterom, że postawiono zarzuty w związku ze zniknięciem jego żony.

Nie wdawał się w dalsze szczegóły.

Murphy, matka trójki dzieci, 4 lutego opuściła dom przy Eureka Street w Ballarat East, aby pójść pobiegać i od tamtej pory jej nie widziano.

„Pomimo szeroko zakrojonego śledztwa i szeroko zakrojonych poszukiwań na terenie Lasu Kanadyjskiego nie natrafiono na żaden ślad po 51-letnim mężczyźnie” – podała policja w czwartkowym oświadczeniu.

„W tej chwili nie ma żadnych dalszych aktualizacji, a dochodzenie jest w toku”.

Policja podała, że ​​w ramach śledztwa w sprawie zniknięcia Murphy’ego funkcjonariusze rozmawiali z wieloma osobami.

Pod koniec lutego pełniący obowiązki nadinspektora detektywów Mark Hutt powiedział, że w jej zniknięcie prawdopodobnie zaangażowana była jedna lub więcej stron.

23 lutego Hatt powiedział reporterom, że policja ma wątpliwości, czy nadal żyje i rozważa możliwość przeniesienia jej ciała z miejsca, w którym zniknęła.

Samanta Murphy.  Fotografia/Policja Wiktorii
Samanta Murphy. Fotografia/Policja Wiktorii

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat zniknięcia Murphy, w tym nagrania z telewizji przemysłowej lub nagrania CCTV z chwili jej zniknięcia, proszone są o kontakt.

Rzeczniczka policji powiedziała dziś: „Wiemy, że zainteresowanie tym śledztwem i obawy związane ze zniknięciem Samanty są stale duże, jednak niezwykle ważne jest, aby żadne spekulacje nie przeszkodziły żadnemu aspektowi śledztwa”.

Zniknięcie Murphy'ego wywołało tygodnie intensywnych poszukiwań na całym obszarze Ballarat prowadzonych przez przeszkolonych pracowników służb ratunkowych i setki zaniepokojonych mieszkańców.

READ  Poparcie sekretarza stanu USA Henry'ego Kissingera dla brutalnych reżimów wciąż nie daje spokoju Ameryce Łacińskiej

Przeczesywali gęste lasy, tereny prywatne i ścieżki spacerowe.

Komisariat policji w Buninyong, który pierwotnie był bazą operacji poszukiwawczej Murphy’ego, był dzisiaj bez nadzoru, zgasły światła i zamknięte drzwi.

Tablica zawierająca mapę pokazującą, gdzie mieszkańcy mogą pomóc w poszukiwaniach, już dawno zniknęła, a na drzwiach umieszczono tabliczkę instruującą każdego, kto posiada informacje, aby zadzwonił do organizacji Crime Stoppers.

Murphy został opisany jako sprawny psychicznie i fizycznie i przygotowywał się do nadchodzącego wyścigu, przebiegając 15 km.

Śledczy współpracują z technikami łączności, aby prześledzić trasę, którą pokonała, po potwierdzeniu, że ma inteligentny zegarek i telefon.

Michael (Mick) Murphy, mąż zaginionej Samanthy Murphy.
Michael (Mick) Murphy, mąż zaginionej Samanthy Murphy.

Murphy i jej mąż Michael prowadzą firmę zajmującą się naprawą samochodów o nazwie Inland Motor Body Works w Delacombe, kilka przedmieść ich domu.

W czwartek ekipy prasowe obserwowały dom Murphy'ego w pobliżu Eureka Street, gdzie widziano Michaela Murphy'ego wchodzącego do swojej szopy, po czym wsiadającego do ciężarówki i odjeżdżającego.

Powiedział AAP, że policja poradziła mu, aby na tym etapie nie komentował sprawy w mediach.

Murphy i jego najstarsza córka Jess już wcześniej wystosowali publiczny apel o pomoc w jej odnalezieniu.

Jess Murphy, córka Samanthy Murphy, powiedziała mediom: "Moja mama jest naprawdę silną kobietą i jest zdeterminowana, aby poddać się tej walce.  Wiem, że to gdzieś tam jest."
Jess Murphy, córka Samanthy Murphy, powiedziała mediom: „Moja mama jest naprawdę silną kobietą i jest bardzo zdeterminowana, aby poddać się tej walce. Wiem, że ona gdzieś tam jest”.

„Mamo, bardzo cię kochamy, tęsknimy za tobą i potrzebujemy cię w domu” – Jess powiedziała reporterom 8 lutego w Ballarat.

Policja w Wiktorii może zatrzymać osobę jedynie po aresztowaniu na rozsądny okres przed postawieniem zarzutów, jednak prawo nie określa, jaki jest rozsądny okres.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *