Zamieszki na Kapitolu USA: Donald Trump uderza po zjadliwym przemówieniu Joe Bidena z okazji powstania 6 stycznia

Były prezydent USA Donald Trump fałszywie oskarżony Prezydent USA Joe Biden ogłosił swoje nazwisko w przemówieniu z okazji rocznicy ataku z 6 stycznia na Kapitol podzielić Amerykanów.

„Demokraci chcą mieć ten dzień na własność 6 stycznia„Mogą wzbudzać strach i dzielić Amerykę” – powiedział Trump w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Były prezydent USA Donald Trump.

Douglas B. Devils/Getty Images

Były prezydent USA Donald Trump.

„Mówię, niech to mają, ponieważ Ameryka widzi przez ich kłamstwa i polaryzacje”.

prezydent dwukrotnie postawiony w stan oskarżenia Biden został fałszywie oskarżony o przywołanie jego imienia w swoim przemówieniu. W rzeczywistości Biden nazywał go tylko „byłym prezydentem”.

Czytaj więcej:
* Biden obwinia Trumpa za „wielkie kłamstwo”, które wywołało śmiertelny atak na Kapitol
* „Nienawiść w oczach”: jak oburzenie rasowe wywołało zamieszki 6 stycznia na Kapitolu
* Zamieszki na Kapitolu: Gdzie są zwolennicy QAnon Donalda Trumpa rok później?
* Zamieszki w Kapitolu w USA: Merrick Garland przysięga, że ​​pociągnie do odpowiedzialności każdego, kto jest odpowiedzialny za rebelię

„[Biden] „Użyłeś dzisiaj mojego imienia, aby jeszcze bardziej podzielić Amerykę” – powiedział Trump. „Ten teatr polityczny jest tylko rozrywką”.

Trump wyraźnie nie dyskutował same zamieszki w ogóle w swoim oświadczeniu. Nie wyjaśnił, dlaczego nie działał przez ponad trzy godziny Zwolennicy zaatakowali przez Kapitol ścigając wrogów.

Trump, którego Biden uważa za „nieudanego byłego prezydenta”, został przekonany do anulowania swoich planów zorganizowania przyciągającej wzrok konferencji prasowej w Mar-a-Lago na Florydzie z okazji 6 stycznia.

Ale zgodnie z oczekiwaniami nie mógł milczeć w obliczu skazania Bidena za podżeganie do ataku.

Prezydent USA Joe Biden przemawia z Statuary Hall na Kapitolu, aby uczcić pierwszą rocznicę zamieszek 6 stycznia na Kapitolu przez zwolenników lojalnych wobec ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Michael Reynolds/AFP

Prezydent USA Joe Biden przemawia z Statuary Hall na Kapitolu, aby uczcić pierwszą rocznicę zamieszek 6 stycznia na Kapitolu przez zwolenników lojalnych wobec ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Zamiast przedstawiać obronę Jego działania lub bezczynność 6 stycznia wraz z wybuchem zamieszek, Trump powtórzył przestarzałe ataki polityczne na politykę Bidena dotyczącą gospodarki, imigracji, a nawet pandemii COVID-19.

„Cały ten teatr polityczny jest tylko odwróceniem uwagi od faktu, że Biden całkowicie i całkowicie zawiódł” – powiedział Trump.

też powtarzam Jego kłamstwo, że wybory zostały mu skradzioneJuż wtedy Biden cytował odmienne decyzje dziesiątek sędziów i urzędników wyborczych z obu partii.

„Chcą odwołać wszystkie rozmowy o wyborach” – powiedział Trump. W rzeczywistości „wielkim kłamstwem” były same wybory.

Zwolennicy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa i członkowie skrajnie prawicowej organizacji Proud Boys krzyczą na protestujących w opozycji podczas "Sprawiedliwość 6 stycznia czuwanie" W katedrze św. Patryka.

Yuki Iwamura

Zwolennicy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa i członkowie skrajnie prawicowej Proud Boys krzyczą na kontrdemonstratorów podczas „Sprawiedliwości na 6 stycznia” w katedrze św. Patryka.

W drugiej wiadomości Trump powtórzył wiele z tych samych wiadomości, mówiąc, że to Demokraci „próbowali powstrzymać pokojowy transfer sfałszowanymi wyborami”.

„Nigdy nie zapominaj o zbrodni wyborów prezydenckich w 2020 roku” – napisał. „nigdy się nie poddawaj!”

Dwóch najpotężniejszych sojuszników Trumpa w Kongresie, republikanin Matt Gates z Florydy i republikanin z Georgii Marjorie Taylor Green, bronili swojego poparcia dla jego wielkiego kłamstwa podczas uroczystości upamiętniającej, którą nazwali „Republikańską reakcją”.

Para nalegała, aby prawodawcy GOP byli dumni ze swojej roli 6 stycznia i wysiłków na rzecz walki z tym, co Trump fałszywie twierdził, było wyborami sfałszowanymi przez Demokratów.

Gates powiedział, że jeśli Republikanie odzyskają Izbę w przyszłorocznych wyborach w połowie kadencji, ma nadzieję, że komisja śledcza 6 stycznia zostanie odtworzona jako panel do zbadania innych prawodawców i prokuratorów generalnych.

– Niczego się nie wstydzimy – oświadczył Gates.

– Codzienne wiadomości z Nowego Jorku

READ  Pozostanie w domu z dala od szkoły stanowi większe ryzyko dla Tariki niż Covid-19

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top