„Zaniedbany” dom zdesperowanego właściciela, któremu pozostał 1 dolar, sprzedano za 1,425 miliona dolarów

„Zaniedbany” dom zdesperowanego właściciela, któremu pozostał 1 dolar, sprzedano za 1,425 miliona dolarów

Niebezpieczeństwo, którego nie było: zrujnowany dom z cegły i płytek przy 115 George Street w Papatoetoe, który trafił na aukcję z rezerwą wynoszącą 1 dolara, poszedł pod młotek za 1,425 miliona dolarów.

Agent aukcji Uros Bojovic z Raya White’a Manurewy Mówi, że na aukcji było zarejestrowanych 28 licytantów, a na aukcji było „bardzo gorąco” około 40 ofert. Pierwsza oferta opiewała na 1 dolara – „zawsze jest trudniejsza oferta”. Oferty bezproblemowo osiągnęły kwotę 1 miliona dolarów, a następnie osiągnęły cenę 1,425 miliona dolarów.

„Właściciel jest zadowolony z ceny” – mówi Bojovic. „I kupujący-inwestor/deweloper też jest bardzo zadowolony.”

Wartość domu kempingowego w 2021 r. wynosi 1,675 mln dolarów

Przed aukcją Bojovic powiedział, że posiadłość należała do tej samej rodziny od 40 lat i nie przeprowadzano w niej żadnych prac konserwacyjnych.

Dom z cegły i płytek z trzema sypialniami znajduje się pod adresem 115 George St, Papatoetoe, na działce o powierzchni 1429 m2.  Właściciel aukcji twierdzi, że w obecnym stanie nie nadaje się do zamieszkania.

Raya White’a

Dom z cegły i płytek z trzema sypialniami znajduje się pod adresem 115 George St, Papatoetoe, na działce o powierzchni 1429 m2. Właściciel aukcji twierdzi, że w obecnym stanie nie nadaje się do zamieszkania.

„Mieszkanie jest zaniedbane i nie nadaje się do zamieszkania. Dywan jest brudny, a w podłodze są dziury. Właścicielka domu, która jest po 70. roku życia, potrzebuje zmienić coś nowszego i ładniejszego. Bardzo chce to sprzedać, stąd rezerwa w wysokości 1 dolara.”

Bojovic na to pozwolił Dom mówi sam za siebie w swoim ogłoszeniu Jego oferta sprzedażowa składała się zasadniczo z dwóch zdań: „Oszczędź 1 dolara – to wszystko, co musisz wiedzieć. To jest sprzedaż, bez zadawania pytań”.

Dom ma trzy sypialnie i jedną łazienkę o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Został sprzedany obecnemu właścicielowi w 1986 roku za 133 500 dolarów.

To właśnie wielkość tej części uczyniła nieruchomość atrakcyjną.  Z niecierpliwością czekali na to inwestorzy i deweloperzy.

Raya White’a

To właśnie wielkość tej części uczyniła nieruchomość atrakcyjną. Z niecierpliwością czekali na to inwestorzy i deweloperzy.

Inne nieruchomości sprzedawane na aukcji z rezerwą wynoszącą 1 dolara to dom z czterema sypialniami z lat 70. w Birkdale w Auckland, z „odrobiną pleśni”, który został sprzedany w grudniu ubiegłego roku za 480 000 dolarów. Do przetargu zgłosiło się 16 oferentów, z czego pięciu było aktywnych.

READ  Mark Lister: Czy recesja w Nowej Zelandii jest możliwa przy niskim bezrobociu?

Niedawno w październiku sprzedano nieruchomość na wybrzeżu Tamizy, w której dom został uszkodzony przez zjeżdżalnię podczas weekendu w Auckland Conservatory Weekend, za 375 000 dolarów. Agent aukcji Stephen Bridson z Harcourts powiedział, że było 43 oferentów. 26 osób było online, 7 rozmawiało przez telefon, a 10 było w pokoju.

Choć sprzęt został wymieniony, kuchnia jest w zasadzie oryginalna — dom wybudowano w latach pięćdziesiątych XX wieku.

Raya White’a

Choć sprzęt został wymieniony, kuchnia jest w zasadzie oryginalna — dom wybudowano w latach pięćdziesiątych XX wieku.

Właścicielka po 70-tce chce się wprowadzić do mieszkania "Nowsze, ładniejsze miejsce".

Raya White’a

Właścicielka, która jest po 70. roku życia, nie może się doczekać przeprowadzki do „nowszego, ładniejszego miejsca”.

Z niektórych pomieszczeń usunięto tapetę.

Raya White’a

Z niektórych pomieszczeń usunięto tapetę.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *