Zapaśnicy umożliwili osobistym trenerom i sparing partnerom podróż po Europie

Zapaśnikom „odmówiono” poddania się 14-dniowej kwarantannie zgodnie z SOP dla obozu narodowego w Sunbat, który miał rozpocząć się w ubiegły wtorek. WFI następnie zlikwidowało obóz.

Wysłano 20 maja 2021 r. O godzinie 21:37 czasu indyjskiego standardowego

Zapaśnicy udający się do Tokio w Indiach, w tym Bajrang Punia i Vinesh Phogat, będą mogli trenować z wybranymi przez siebie trenerami osobistymi i partnerami podczas zawodów podczas wyjazdu treningowego do Europy pod koniec tego miesiąca.

„To najlepszy sposób na przygotowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ponieważ odwołaliśmy obóz narodowy w Sunbat”. Vinod Tomar, asystent sekretarza Federacji Zapaśniczej Indii (WFI), powiedział, że ośmiu zapaśników pojedzie teraz do Warszawy w ostatniej tydzień majowy.

Zapaśnikom „odmówiono” poddania się 14-dniowej kwarantannie zgodnie z SOP dla obozu narodowego w Sunbat, który miał rozpocząć się w ubiegły wtorek. WFI następnie zlikwidowało obóz.

Tomar powiedział, że Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza zwróciła się do Polskiego Związku Zapaśniczego o zezwolenie Indianom na korzystanie z ich obiektów na obozie treningowym przed Rankingiem Serii (8-13 czerwca) w Warszawie. Potem Hindusi będą mieli kolejny zgrupowanie w Warszawie zorganizowane przez Federację Polską.

Jednostka przeniesie się na Węgry na obóz szkoleniowy, a następnie wyruszy do Turcji, gdzie będzie trenować i rywalizować w zawodach Yasar Dojo (25-27 czerwca) przed powrotem do Indii w lipcu.

Vinesh obecnie trenuje w Bułgarii i ma przyjechać bezpośrednio do Polski, natomiast Bajrang trenuje w Indiach. Młody Sonam Malik ma towarzyszyć swojemu bratu Mohitowi, jako trener i partner sparingowy, po tym, jak jej osobisty trener Ajmer Malik postanowił nie podróżować.

Blisko

READ  Polska stara się o organizację Letnich Igrzysk w 2036 roku

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *