Zaskakująca częstość występowania chorób wątroby u dzieci rozprzestrzenia się na Unię Europejską i Stany Zjednoczone

Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że odkryli więcej przypadków tajemniczej choroby wątroby u dzieci, którą po raz pierwszy zidentyfikowano w Wielkiej Brytanii, z nowymi infekcjami rozprzestrzeniającymi się w Europie i Stanach Zjednoczonych.

zeszły tydzień, Brytyjscy urzędnicy zgłosili 74 przypadki zapalenia wątroby, które wykryto u dzieci od stycznia. Zwykłe wirusy wywołujące zakaźne zapalenie wątroby nie zostały wykazane w przypadkach, a naukowcy i lekarze rozważają inne potencjalne źródła, w tym COVID-19, inne wirusy i czynniki środowiskowe.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób we wtorkowym oświadczeniu poinformowało, że w Danii, Irlandii, Holandii i Hiszpanii zidentyfikowano dodatkowe przypadki zapalenia wątroby, nie podając dokładnej liczby wykrytych przypadków. Powiedziała, że ​​urzędnicy amerykańscy wykryli dziewięć przypadków ostrego zapalenia wątroby w Alabamie u dzieci w wieku od 1 do 6 lat.

„Łagodne zapalenie wątroby jest bardzo powszechne u dzieci po wielu infekcjach wirusowych, ale to, co obserwujemy w tej chwili, jest zupełnie inne” – powiedział Graham Cook, profesor chorób zakaźnych w Imperial College London. Niektóre przypadki w Wielkiej Brytanii wymagały specjalistycznej opieki na oddziałach wątroby, a inne wymagały przeszczepu wątroby.

Cook nie był przekonany, że należy winić COVID-19.

„Jeśli zapalenie wątroby jest wynikiem COVID, byłoby zaskakujące, gdyby nie rozprzestrzeniło się ono szeroko w całym kraju, biorąc pod uwagę obecnie wysokie rozpowszechnienie (COVID-19)” – powiedział.

„Obecnie dokładna przyczyna zapalenia wątroby u tych dzieci pozostaje nieznana” – powiedział Europejskie Centrum Kontroli Chorób.

Brytyjscy naukowcy stwierdzili wcześniej, że jedną z możliwych przyczyn, które badają, są adenowirusy, rodzina powszechnych wirusów zwykle odpowiedzialnych za takie stany, jak różowe oko, ból gardła lub biegunka. Władze USA twierdzą, że dziewięcioro dzieci z ostrym zapaleniem wątroby w Alabamie uzyskało pozytywny wynik testu na obecność adenowirusa.

Niektórzy lekarze zauważają, że adenowirusy są tak powszechne u dzieci, że tylko dlatego, że występują u osób z zapaleniem wątroby, niekoniecznie oznacza, że ​​wirusy są odpowiedzialne za chorobę wątroby.

READ  „To niesamowite”: Rzadkie głębinowe smocze ryby zauważone u wybrzeży Kalifornii | Kalifornia

Brytyjscy urzędnicy zdrowia publicznego wykluczyli jakikolwiek związek ze szczepionkami COVID-19, mówiąc, że żadne z dotkniętych chorobą dzieci nie zostało zaszczepione.

Światowa Organizacja Zdrowia wskazała, że ​​chociaż w Wielkiej Brytanii nastąpił wzrost liczby adenowirusów, które krążą w tym samym czasie co COVID-19, potencjalna rola tych wirusów w wywoływaniu zapalenia wątroby jest niejasna. Niektóre dzieci uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, ale Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​analiza genetyczna wirusa jest konieczna, aby ustalić, czy istnieje jakikolwiek związek między przypadkami.

Powiedziała, że ​​nie znaleziono żadnych innych powiązań między dziećmi w Wielkiej Brytanii i żadne z nich nie podróżowało ostatnio za granicę. Trwają również testy laboratoryjne w celu ustalenia, czy przyczyną jest substancja chemiczna lub toksyna.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​w Irlandii było mniej niż pięć prawdopodobnych przypadków, a trzy potwierdzone przypadki w Hiszpanii u dzieci w wieku od 22 miesięcy do 13 lat.

Agencja zdrowia ONZ powiedziała, że ​​biorąc pod uwagę wzrost liczby przypadków w ciągu ostatniego miesiąca i ścisły nadzór, jest bardzo prawdopodobne, że zostanie odkrytych więcej przypadków, zanim będzie można ustalić przyczynę wybuchu epidemii.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top