Zatrudnienie w Polsce spada, a łączne podwyżki płac w lipcu

Figury

Zdjęcie: Kolbet / Shutterstock.com

Zatrudnienie przedsiębiorstw w Polsce wzrosło w lipcu o 1,8% do 6,362 mln, po wzroście o 2,8% w poprzednim miesiącu, podał w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W ujęciu miesięcznym zatrudnienie w firmach pozostaje na niezmienionym poziomie 0,0%. Według odrębnego raportu Instytutu Statystycznego, średnie wynagrodzenie brutto w Polsce wzrosło w lipcu o 8,7% rok do roku do 5 851,87 zł (1 504,60 euro). W ujęciu miesięcznym średnie wynagrodzenie brutto wzrosło w lipcu o 0,9%.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały informacji, którym można było zaufać, prawdziwych, dokładnych, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.

READ  Abonamenty 5G w Polsce osiągną do 2027 roku prawie 50 proc

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *