Zawodnik Wellington Phoenix wysłał 25 minut w debiucie w A-League Men

Na Sky Stadium w Wellington: Wellington Feniks 1 (Ben Wygrana 75′) Adelajda Wielka 1 (Ben Halloran 90 + 3) HT: 0-0

Pomocnik Wellington Phoenix Yan Sasse stworzył niechcianą historię, kiedy został usunięty z boiska zaledwie 25 minut po swoim debiucie w męskiej pierwszej lidze.

Trener Yufuk Talay uważa jednak, że reakcja sędziego była zbyt szybka, by pokazać brazylijskiemu prostoduszowi czerwoną kartkę za jego lekkomyślny doskok do Javiego Lopeza podczas zremisowanego 1:1 z Adelaide United.

Sassi został wyrzucony z boiska po zaledwie 25 minutach, najszybszej czerwonej kartce każdego nowego gracza w historii A-League.

Sassi poślizgnął się, wyzywając piłkę wyciągniętą nogą i trafił Lopeza.

* Kapitan Wellington Phoenix zranił „najgorszy koszmar piłkarzy”
* Kolejna wygrana i więcej lodów to trudna prośba o futbol paproci przeciwko Japonii
* Czwarty sezon Ufuka Talaya z Wellington Phoenix może być jego ostatnim

Pomimo konieczności rozegrania pozostałej części meczu z dziesięcioma mężczyznami, to Phoenix otworzył wynik z rezerwowym napastnikiem Benem Wayne, który strzelił swojego pierwszego gola na Sky Stadium w 75. minucie.

21-latek złapał luźną piłkę w polu karnym po tym, jak Joe Gauci oddał pierwszy strzał Costa Barbarosses.

Ale niezamieszkany feniks nie wytrzymał.

Stracili rzut rożny w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, a Ben Halloran trafił w słupek z tyłu i strzelił wyrównującą bramkę w końcówce.

Jan Sassi schodzi z boiska po wykluczeniu w 25. minucie.

Marty Melville/Photosport

Biorąc pod uwagę ich wadę liczbową, Talai powiedział, że jest zadowolony z odejścia z punktem.

Jednak nie zgodził się z decyzją sędziego Bena Abrahama, aby wysłać Sassiego na początku meczu.

„Nie zawsze zgadzamy się z decyzjami podejmowanymi w parku” – powiedział Tallay.

Widzieli to inaczej. Moim zdaniem uważam, że apel był bardzo zadowolony z ciągnięcia [red card] Natychmiast, ale to właśnie zobaczyli i ruszamy dalej.

READ  Singapurskie siódemki: Nowozelandczycy błyszczą, jak niepokonani mężczyźni błyszczą w ćwierćfinale

„To rozczarowujące, że musimy iść na kompromis w sposób, w jaki się zaprezentowaliśmy, z ustalonymi fragmentami gry w ostatnich dwóch minutach gry. Ale byłem bardzo zadowolony z chłopców. Zagraliśmy prawie idealną połowę z 10 facetami, których mamy w ogrodzie. ”

Pomimo silnej kampanii w Pucharze Australii, Waine został pominięty w pierwszym meczu sezonu A-League Men.

Talay powiedział, że cieszy go widok Waine’a z ławki.

„Dlatego mamy drużynę. Zawodnicy na ławce w grze muszą być zaangażowani i wpływać na grę, a ja jestem bardzo szczęśliwy, że Ben tam dotarł i kontynuuje i strzeli swój gol. „

linia łącząca

Ole Seal, Tim Payne, Scott Wootton, Josh Luz, Lucas Morajes (Callan Elliott 65′), Mikołaja Penningtona (Clayton Lewis 65′), Steven Ojarkovic, Jan Sasse, Pozidar Krief (Ben Stary 57′)Kosta Barbarouses, Oskar Zawada (Ben Win 57′).

Wszystkie sześć nowych umów zostało podjętych w nowym kształcie, począwszy od XI, ponieważ Zwada ukłonił się, aby rozpocząć grę przed Waine’em. Moraghes zastąpił kontuzjowanego lewego obrońcę Sama Suttona, który został zdyskwalifikowany z powodu nadwyrężenia ścięgna udowego.

wielka chwila

Wczesna czerwona kartka Sassiego była największym tematem rozmów z Brazylijczykiem, który widział, jak zapomniał o swoim debiucie po tym, jak wpadł na dach i pobiegł dla Lopeza. Była to najszybsza czerwona kartka każdego nowego gracza w historii A-League i sprawiła, że ​​Phoenix grał z mężczyzną przez 75 minut.

Dzisiejszy gracz

Wayne, pozostawiony poza początkowym składem, wywarł wpływ na trenera Talaya, który wprowadził 21-latka na mecz pół godziny wcześniej. Wykazał się świetnym instynktem, by rzucić się na wolną piłkę w polu karnym i dobrze trafić w bramkę.

Wielkie zdjęcie

Sassi opuści kolejny mecz Phoenix z Central Coast Mariners, który zostanie powtórzony na Sky Stadium w najbliższą niedzielę z powodu zawieszenia. Talay ma nadzieję wyleczyć Suttona z kontuzji ścięgna podkolanowego, podczas gdy Waine ma nadzieję, że zostanie nagrodzony startem z ławki.

READ  Pięciu golfistów Keyser ustanowiło najlepsze wyniki w swojej karierze w Polish Pines | Lokalne sporty