Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie: narciarz alpejski z Kiwi Adam Hall wygrywa kolejny brązowy slalom

Adam Hall zdobywa kolejny medal paraolimpijski na Igrzyskach w Pekinie (PLIK ZDJĘCIE).

Christian Petersen / Getty Images

Narciarz alpejski z Kiwi Adam Hall zdobył swój piąty medal paraolimpijski po zdobyciu ostatniego brązu w slalomie mężczyzn (stojąc) na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w niedzielę.

34-latek z Wanaki dwukrotnie zdobył złoty medal w slalomie po zwycięstwach w 2010 i 2018 roku odpowiednio w Vancouver i Pyeongchang.

Nie mógł zdobyć tytułu paraolimpijskiego w swojej ulubionej imprezie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i zadowolił się brązowym medalem po rozpoczęciu biegu jako drugi najszybszy, ale spadł na trzecie w ciągu 1 minuty 33,21 sekundy, kończąc swój piąty sezon paraolimpijski z kolejnym medalem.

w przeciwnym razie

To drugi brązowy medal Halla w Pekinie i piąty medal paraolimpijski w jego karierze.

„To niewiarygodne, że znów mogę stanąć na podium” – powiedział Hall. jedna wiadomość.

on jest też W ostatnią niedzielę zdobyła brązowy medal W super wspólnym wydarzeniu.

„Już jakiś czas temu powiedziałem, że slalom i wszystkie wydarzenia są tak konkurencyjne, że każda z pierwszej dziesiątki może być na tej pozycji” – dodał Hall.

„Być tutaj ponownie to wspaniałe i co za sposób na zakończenie kampanii”.

Francuz Arthur Boucher świętuje zdobycie złotego medalu w slalomie (stojąc) mężczyzn.

Andy Wong/AFP

Francuz Arthur Bouchet, jako ostatni narciarz, zdobył złoto w Narodowym Ośrodku Narciarstwa Alpejskiego w Yanqing w 1:29,61, a Chińczyk Liang Jingyi (1 min 32,27 s) finiszował przed Hallem i zdobył srebro, wyprzedzając Nowozelandczyka w swojej drugiej rundzie 49,01 sekundy. .

Hall jechał po swoim pierwszym biegu 42,70 sekundy, ale wyprzedził go Bouchet, który ustanowił najszybszy czas konkurencji (40,38 sekundy) na prowadzenie o ponad dwie sekundy w połowie.

READ  Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022: polski saneczkarz pokonuje straszliwą kontuzję, aby wziąć udział w zawodach

Kiwi pokonał Boucheta ze złota paraolimpijskiego o 0,39 sekundy w tym samym wyścigu cztery lata temu, kiedy Francuz skończył srebro, ale tym razem pokonał swoje trzecie złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

„Moja pierwsza jazda nie była tak dobra, jak mogłem to odłożyć. Wszyscy są trochę zmęczeni w tym momencie kampanii” – powiedział Hall. jedna wiadomość.

„To był naprawdę długi sezon, z Mistrzostwami Świata dwa miesiące temu i był to naprawdę duży impuls [to the Paralympics].

„Jestem zdenerwowany, że Artur i Chiny szukają tam po raz drugi”.

W slalomie slalomowym czasy z dwóch przejazdów są sumowane przez łączny czas, który liczy się do klasyfikacji końcowej.

Hall, ostatni srebrny medalista mistrzostw świata w sportach zimowych, był przedostatnim łyżwiarzem, który upadł, ale stracił czas na trudnym torze, który stał się trudniejszy w trudnych warunkach, cofając rywalizację o 24 godziny.

Czasy były znacznie wolniejsze dla większości drugich przejazdów łyżwiarzy, a Hall stracił ponad 8 sekund z 50,51 sekundy.

Hall, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa, po ukończeniu zdobył co najmniej srebro, chociaż jego nadzieje na utrzymanie tytułu paraolimpijskiego legły w gruzach, zanim Bouchet zdobył złoto w ostatniej rundzie zawodów.

Zdobył pięć medali na pięciu paraolimpijskich po debiucie w 2006 roku i jeden w slalomie – najbardziej technicznej dyscyplinie narciarstwa alpejskiego, która oferuje więcej zakrętów, zakrętów i bramek do pokonania na każdym torze.

Jego brązowy medal podniósł rekord Nowej Zelandii w Pekinie do czterech po Corey Peters (siedzący) Zdobył złoty medal w zjeździe A Srebro w Super G. Hall zajął również odpowiednio 19. i 21. miejsce w zjeździe i Super G.

Aaron Ewen ścigał się w męskim slalomie (zdjęcie pliku).

Alexander Hasenstein / Getty Images

Tymczasem Aaron Ewen zakończył swoje pierwsze igrzyska paraolimpijskie z najlepszym wynikiem w slalomie mężczyzn (na siedząco).

READ  Wszyscy czarni z radością witają Hakkę na treningu przed testem z Irlandią

Był 16. po swojej pierwszej rundzie i praktycznie odpadł z walki o medale, ale poprawił się, by zająć 9. miejsce po 1 minucie 50,16 sekundy.

Norweg Jesper Pedersen (1 minuta 31,10 sekundy) uzyskał przewagę ponad 6 sekund nad swoim czwartym złotem na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Medale Paraolimpijskie Adam Hall

Złoty medal w slalomie na stojąco na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 r.