Zmienna ASB 1,79% oprocentowanie kredytu hipotecznego: jakie są odsetki?

ASB wprowadza specjalną ofertę kredytów mieszkaniowych dla nowych właścicieli domów.

Kevin Stunt / Stuff

ASB wprowadza specjalną ofertę kredytów mieszkaniowych dla nowych właścicieli domów.

Ekonomista twierdzi, że nowa umowa kredytu mieszkaniowego może być pożądanym krokiem w kierunku zachęcania do budowania większej liczby mieszkań.

ASB wprowadził nową zmienną stopę procentową w wysokości 1,79 procent za pośrednictwem programu Back My Build dla osób, które budują nowy dom lub kupują dom i ziemię.

Stawki zmienne banku wynoszą zwykle około 4,5 procent, chociaż Heartland Bank oferuje 1,95 procent osób prywatnych.

ASB wykorzystuje środki dostępne w ramach programu finansowania na pożyczki Banku Rezerw.

Czytaj więcej:
* ASB podwyższa stopę procentową
* ASB poinformował o spadku zysków i obiecał nie sprzedawać kredytów hipotecznych mieszkańcom nieruchomości
* Rodzina z najniższym oprocentowaniem kredytu hipotecznego w Nowej Zelandii

Dyrektor generalny banku ds. Bankowości detalicznej, Craig Sims, powiedział, że posunięcie to pomoże stworzyć bardziej zrównoważony rynek mieszkaniowy poprzez rozwiązanie problemów związanych z podażą mieszkań.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić tę niezwykle wysoką stopę procentową, aby zachęcić więcej klientów do rozważenia nowych opcji budowy. Naszym celem jest udzielenie przez Back My Build dodatkowych 1000 kredytów ASB na budowę nowych domów w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

„Świadomie zdecydowaliśmy się udostępnić tę ofertę zarówno właścicielom będącym rezydentami, jak i inwestorom w uznaniu roli, jaką inwestorzy mogą odegrać w zapewnianiu wysokiej jakości nowych domów dla rodzin Kiwi”.

Klienci otrzymają również zwrot w wysokości 2000 USD, jeśli wykażą, że zamierzają zbudować dom z co najmniej sześcioma gwiazdkami od Homestar – miarą zielonego budynku.

„To dobry ruch, który kieruje pożyczki bankowe na nowe domy, a nie na biznes z używanymi domami” – powiedziała Rosie Collins, ekonomistka w Sense Partners.

„To mały krok, ale każda polityka wspierania nowych budów jest dobra. Pilnie potrzebujemy budować więcej domów, aby rozwiązać głęboko zakorzeniony i pogłębiający się kryzys mieszkaniowy”.

READ  Wprowadzenie karty Wellington's Snapper Card w pociągach wiąże się z pewnym haczykiem

„Większość wzrostu akcji kredytowej w ostatnich latach, zwłaszcza w ciągu ostatniego roku, dotyczy głównie kupowania i sprzedaży używanych domów, a nie budowania nowych. Kredyty budowlane nie wzrosły tak naprawdę od 2017 r., Chociaż musimy budować więcej ”.

Powiedziała, że ​​pożyczki i tak mogłyby początkowo sfinansować budowę domów.

„Jeśli program finansowania pożyczek sprawia, że ​​budowanie nowych domów jest trochę tańsze, to dobrze”.

Koszt domów był kiedyś znacznie niższy, ale w poprzednich dziesięcioleciach oprocentowanie kredytów mieszkaniowych było znacznie wyższe.

Powiedziała, że ​​następną przeszkodą będzie zdolność rad do finansowania nowej infrastruktury i działów.

„Jak pokazały doświadczenia Canterbury po trzęsieniach ziemi, dostęp do pieniędzy jest ważny. Ale jeśli nie towarzyszy mu uwolnienie nowych gruntów, to podaż mieszkań nie idzie w parze ze wzrostem cen”.

Gareth Kiernan, główny analityk ds. Informacji, powiedział, że nowa stopa procentowa może wskazywać, że ASB ma trudności z udzieleniem tyle kredytów, ile chce, z powodu ograniczeń dotyczących wartości kredytu do wartości.

Nowe konstrukcje są zwolnione z kaucji.

„Ta stopa procentowa mogłaby być sposobem na podjęcie próby zwiększenia portfela kredytowego banku i zwiększenia jego udziału w rynku przy jednoczesnym spełnieniu wymogów regulacyjnych”. Kiernan powiedział: „Z pewnością nie widziałem niczego na rynkach hurtowych, co wskazywałoby, że ceny detaliczne powinny nadal rosnąć na dół.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *