Znana piosenkarka i aktorka Irene Cara zmarła w wieku 63 lat

Znana piosenkarka i aktorka Irene Cara zmarła w wieku 63 lat

Znana piosenkarka i aktorka Irene Cara zmarła w wieku 63 lat.

Jej publicysta poinformował o tym na Twitterze.

Cara jest najbardziej znana z roli w filmie Fame z 1980 roku, w którym zagrała Coco Hernandez i zaśpiewała piosenkę tytułową oraz inny singiel do filmu Out Here on My Own.

Piosenka tytułowa, Fame, zdobyła Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę w 1980 roku oraz nagrodę Złotego Globu za najlepszą oryginalną piosenkę w tym samym roku. Cara otrzymała nominację do Złotego Globu w 1981 roku.

Kilka lat później amerykańska aktorka i piosenkarka była współautorką piosenki przewodniej do filmu Flashdance z 1983 roku. Nazywany Flashdance… What a Feeling, Cara zdobyła Oscara i Grammy. Otrzymała również nagrodę Złotego Globu i zdobyła nagrodę dla najlepszej artystki R&B i najlepszego popowego singla roku na AMA za tę piosenkę.

W trakcie swojej kariery Kara zagrała we własnym sitcomie i pojawiła się w wielu sporadycznych musicalach na Broadwayu. Zagrała także w filmach u boku Clinta Eastwooda i Tatuma O’Neala.

Publicystka Kary, Judith Moss, napisała na Twitterze, że gwiazda zmarła w swoim domu na Florydzie. „Przyczyna jej śmierci jest obecnie nieznana i zostanie ujawniona, gdy będą dostępne informacje” – powiedział Moss.

Moss opisał Carę jako „pięknie utalentowaną duszę, której dziedzictwo będzie żyło wiecznie dzięki jej muzyce i filmom”.

Cara urodziła się w Bronksie w Nowym Jorku w 1959 roku jako najmłodsze z pięciorga dzieci. Jej ojciec był Portorykańczykiem, a matka Kubańczykiem. Cara rozpoczęła karierę w telewizji hiszpańskojęzycznej.

READ  Mówi się, że William Shatner poleciał w kosmos rakietą Jeff Bezos Blue Origin

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *