Zorg wykonał piec ze szkłem opalowym dla firmy Heinz-Klass w Polsce

Zorg wykonał piec ze szkłem opalowym dla firmy Heinz-Klass w Polsce

Niemiecka firma zajmująca się inżynierią szkła Sorge W zakładzie Heinz-Glas w Działdowie opracowano elastyczny, całkowicie elektryczny piec typu VSM do produkcji szkła opalowego i flintowego.

Wszystkie istniejące piece elektryczne mają maksymalną wydajność. 30 t/d i był wyposażony w dwa całkowicie elektryczne silniki czołowe i dwa silniki IS.

Istniejący piec działał dobrze, a przedsionki wykazywały dobrą wydajność w przypadku szkła opalowego, ale jego produkcja szkła flintowego była ograniczona ze względu na powstawanie pęcherzy spowodowanych ożywieniem elektrochemicznym.

W związku z awarią w marcu 2020 r. konieczna była wymiana pieca. Aby służyć potrzebie Klasa Heinza Klienci chcą szybko zregenerować piec.

Ponieważ przestrzeń na instalację starego pieca była już zbyt ciasna i nie pozostawiała miejsca na przyszłą rozbudowę, firma Heinz-Glass zdecydowała się na rozbudowę magazynu po drugiej stronie swojej posiadłości i budowę drugiego budynku produkcyjnego, aby stworzyć nową, w pełni elektryczną elektrownię. Tam piec.

Zespół Sorg został poproszony o opracowanie koncepcji elastycznego reaktora przygotowanego do dalszej rozbudowy.

Nikolaus Sorg dostarczył instalację pieca pod klucz, obejmującą niezbędne komponenty, takie jak powietrze chłodzące i woda chłodząca, wraz z odpowiednimi rurociągami i okablowaniem.

Na etapie inżynieryjnym wspomagano to projektowaniem multimediów 3D.

Firma EME została poproszona o wycenę kompletnego systemu powrotu przełyku stosowanego w nowym zakładzie oraz skomplikowanego systemu transportu partii wymaganego do przenoszenia partii z istniejącej partii produkcyjnej przez zakład do nowego budynku.

SKS dostarczył podstawy łącznie z kompletną stalą piecową i sztywnością. Również za konstrukcje ogniotrwałe, w tym ogrzewanie i napełnianie pieców, odpowiada SKS.

Ponieważ zapotrzebowanie rynku na wysokiej jakości opakowania kosmetyczne zmienia się wraz z obecną modą, przy projektowaniu pieca skupiono się na maksymalnej elastyczności.

Nowy reaktor ma uciągnąć 35 t/d, zasilając dwie linie produkcyjne. Przewidywana jest późniejsza rozbudowa do 50 t/d i trzecia linia produkcyjna. Oznacza to, że całe wyposażenie pieca jest już gotowe na wydajność 50 t/d.

READ  Badanie właścicielskie dla polskich firm medialnych

Od chwili premiery w październiku 2021 r. piec pomyślnie przeszedł już kilka kampanii wysokiej jakości szkła flintowego, kilka produkcji szkła flintowego PCR i szeroko zakrojone kampanie opalowe.

Pełną historię opublikowano w październikowym numerze drukowanego magazynu Glass International.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *