Zwolennicy Bidena liczą, że debata z Trumpem rozwieje obawy związane z wiekiem

Zwolennicy Bidena liczą, że debata z Trumpem rozwieje obawy związane z wiekiem

Prezydent USA Joe Biden i jego rywal Donald Trump.
zdjęcie: Agencja prasowa Francji

przez Steve’a Hollanda, Nandita Bose I Jeffa Masona, Reutera

W ciągu 90 minut prezydent USA Joe Biden ma szansę pokazać sceptycznym Amerykanom, że w wieku 81 lat jest w stanie wytrzymać trudy kolejnej czteroletniej kadencji, gdy w debacie zmierzy się z republikaninem Donaldem Atut.

Dobry występ w debacie (piątek czasu nowozelandzkiego) mógłby pomóc zneutralizować te obawy i skupić uwagę wyborców na kwestiach politycznych. Słabe wyniki mogą utrudnić zbieranie funduszy i zapewnić Trumpowi przewagę w sondażach.

Obaj mężczyźni są obecnie badani pod kątem wieku i wytrzymałości. Trump ma 78 lat i podczas kampanii ma tendencję do wygłaszania dziwacznych i zniekształcanych wypowiedzi.

Biden ma sztywny chód, popełnia gafy werbalne i niespójnie występuje publicznie, czasami przechodząc od mocnych przemówień do pośpiesznych, mamroczonych oświadczeń publicznych tego samego dnia.

Niedawny sondaż przeprowadzony przez Reuters i Ipsos wykazał, że sprawność psychiczna jest jedną z głównych kwestii dla niezdecydowanych wyborców przed wyborami zaplanowanymi na 5 listopada i że to oni najbardziej niepokoją się Bidenem.

Z innego sondażu przeprowadzonego w tym roku przez Reuters i Ipsos wynika, że ​​78 procent respondentów – w tym 71 procent Demokratów – uważa, że ​​Biden jest za stary, aby pracować w rządzie. Około 53 procent stwierdziło to samo o Trumpie.

Obraz pliku.  Prezydent Joe Biden przemawia w sali wschodniej Białego Domu w Waszyngtonie, 4 czerwca 2024 r.

Archiwalne zdjęcie. Prezydent USA Joe Biden przemawia w Białym Domu w Waszyngtonie, 4 czerwca 2024 r.
zdjęcie: AP/Manuel Balce Sinita

Omar Biden był bezlitośnie celem przeciwników politycznych i konserwatywnych mediów, które wykorzystały kombinację prawdziwych, fałszywych i mylnie zredagowanych filmów, aby przedstawić go jako słabego i nieobliczalnego.

Kampania Białego Domu i Bidena odrzuciły te wysiłki, ale z ograniczonym sukcesem.

Zdając sobie sprawę, że ta debata może być decydującym momentem dla jego kampanii, Biden ograniczył się do prawie tygodniowego „obozu debatacyjnego” ze starszymi doradcami w ośrodku prezydenckim w Camp David w górach zachodniej Maryland, gdzie pozostanie do wyjazdu do Atlanty . W dniu dyskusji.

READ  Romantyczny gest czy jawny sabotaż: czy miłość to najgorszy kierunek podróży?

Cel: ukazanie amerykańskim wyborcom mądrego i stałego przywódcy z historią sukcesów w przeciwieństwie do często chaotycznej prezydentury Trumpa w latach 2017–2021 oraz uwypuklenie różnic w zakresie praw do aborcji, standardów demokratycznych i polityki fiskalnej.

Aby to osiągnąć, Biden spędza wiele godzin dziennie na przygotowaniach, a jednocześnie otrzymuje codzienne instrukcje dotyczące bezpieczeństwa.

Wielu Demokratów jest zaniepokojonych sukcesem Bidena, ponieważ stawka jest tak wysoka.

Jeden z Demokratów blisko Białego Domu powiedział: „Jest oczywiste, że (kwestia wieku) stanowi wyzwanie i przeszkodę dla Bidena”. „Myślę, że zawsze chodzi o to, czy pokaże siłę i pewność siebie? Myślę, że musi po prostu udowodnić, że kieruje swoimi sprawami i jest pewny siebie na scenie, i myślę, że to zrobi”.

Debata odbędzie się w studiu CNN w Atlancie bez publiczności. Mężczyźni nie mogą przynosić na scenę wcześniej napisanych notatek.

John Morgan, prawnik z Florydy i darczyńca Bidena, powiedział, że chciałby, aby Biden odniósł się do kwestii wieku natychmiast podczas debaty.

Morgan powiedział, że Biden powinien „porozmawiać o swojej sprawności fizycznej i psychicznej w porównaniu z drugim facetem. Powinien wyzwać Trumpa na przejażdżkę w peletonie i pozwolić krajowi zobaczyć, kto jest sprawniejszy i silniejszy. Nie żartuję”.

PLIK – Republikański kandydat na prezydenta, były prezydent Donald Trump, przemawia na wiecu wyborczym, 22 czerwca 2024 r. w Filadelfii.

Obraz pliku. Republikański kandydat na prezydenta, były prezydent Donald Trump, przemawia na wiecu wyborczym, 22 czerwca 2024 r. w Filadelfii.
zdjęcie: AP Krzyś Szagoła

Chroń Bidena

Zespół Bidena zbudował kampanię mającą na celu ochronę prezydenta, który przez większość dziesięcioleci swojej obecności w życiu publicznym był gadatliwy, w trakcie swojej długiej kariery w Senacie bił kolegów i żartował z reporterami.

Pomocnicy idą teraz obok niego, gdy idzie do helikoptera, aby odwrócić uwagę od powolnego spaceru.

W wygodnych butach o miękkiej podeszwie wsiada teraz na pokład samolotu Air Force One krótszymi schodami, aby zmniejszyć ryzyko popełnienia błędu przed kamerami.

READ  Ukraina chce wyrzucić ojca Novaka Djokovicia z Australian Open

Jeden z byłych urzędników Białego Domu, który uważa, że ​​to nie działa, powiedział, że pomieszczenia są bardziej estetyczne niż cokolwiek innego.

„Wszystkie te rzeczy, które robią… mogą zmniejszać ryzyko ze względów estetycznych, (ale) niekoniecznie mu pomagają” – powiedział były urzędnik. „Wszyscy dodają do tego nadmiernego prowadzenia, co sprawia, że ​​wydaje się słabszy, niż jest w rzeczywistości”.

Krytycy Demokratów uważają, że Biden powinien spędzać więcej czasu na komunikowaniu się ze społeczeństwem i prasą, aby poprawić swój wizerunek i rozwiać obawy związane z wiekiem.

Jego sojusznicy twierdzą, że wiek nie jest problemem.

„W tych wyborach nie liczy się wiek. Joe i ten drugi facet są mniej więcej w tym samym wieku. W tych wyborach liczy się charakter, mądrość i umiejętności” – powiedziała Pierwsza Dama Jill Biden podczas poniedziałkowego wydarzenia w Filadelfii.

Program i obciążenie pracą Bidena pozostają duże.

A Bostoński Glob Analiza podróży Bidena w 2023 r. wskazuje, że dorównuje on Barackowi Obamie i Trumpowi podczas ich trzeciego roku urzędowania. Dodała, że ​​w 2023 roku Biden odwiedził 29 różnych stanów, w porównaniu do 30 stanów w przypadku Trumpa i 31 stanów w przypadku Obamy.

Jak wynika ze statystyk opracowanych przez Marka Knollera, byłego korespondenta CBS News Białego Domu, w 2024 r. Biden przynajmniej raz zatrzymał się w 21 stanach.

Na początku tego miesiąca złożył dwie kolejne wizyty w Europie, uczestnicząc w obchodach rocznicy lądowania w Normandii we Francji i szczycie G7 we Włoszech.

RNZ będzie transmitować debatę na żywo na blogu od 13:00 do 15:00 w piątek czasu nowozelandzkiego

– Reutersa

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *