Zwycięski podpis polskiego talentu Philip

Bahrain Victorious Company ogłosiło podpisanie kontraktu z młodym polskim talentem Filipem Maciejcockiem, który dołączy do zespołu na sezon 2022-2023.

21-latek, który ostatnie cztery sezony spędził z kolarską drużyną Continental Leopard Pro, podpisał swój pierwszy kontrakt na światowe tournee z Bahrain Victorious na kolejne dwa sezony.

Philip Masijuk jest specjalistą od jazdy na czas. Jego umiejętności na czas są poparte solidnymi wynikami. Jeżdżąc w kategoriach młodzieżowych zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2017 roku, a także był przez dwa lata z rzędu Mistrzem Krajowym ITT Juniorów (16-17).

W tym sezonie Philip wygrał klasyfikację generalną L’Etoile d’Or (wyścig Pucharu Narodów UCI), zabierając do domu swoją pierwszą indywidualną jazdę na czas. Zdobył też srebrny medal na Mistrzostwach Polski ITT.

Wśród swoich najlepszych wyników w poprzednich sezonach Philip odniósł swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo, etap próbny Szlakiem Walk Majora Hubala, gdzie był drugi w klasyfikacji generalnej, a jako U23 wygrał Karpacki Wyścig Kurierski w 2018 roku.

Z Polski, gdzie obecnie jeździ w Tour of Bologna w koszulce reprezentacji Polski, Filip Maciejk skomentował ten podpis:

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Bahrain Victorious Team, to jeden z najlepszych zespołów na świecie i mają wielkie szanse na wygranie największych wyścigów. Myślę, że to najlepsze środowisko, w którym młodzi zawodnicy mogą płynnie dostosować się do najwyższy poziom ścigania, który na pewno pomoże mi się rozwijać.Jeżdży jest bardzo dużo.Jestem bardzo wdzięczny za pewność siebie i możliwość rozpoczęcia kariery kolarskiej w tym zespole.

„Chciałbym podziękować mojemu zespołowi kolarskiemu Leopard Pro za te cztery wspaniałe lata, w których mogłem się tak wiele nauczyć i gdzie czułem się jak w domu”.