10 ustawień iPhone’a, aby zaoszczędzić czas

dla Was Iphone To naprawdę oszczędza dużo czasu dzięki wspaniałej funkcjonalności wielozadaniowości, eliminując potrzebę oddzielnego aparatu, kalkulatora, modułu GPS i innych, ale mamy sposoby, aby zaoszczędzić jeszcze więcej cennego czasu.

Oto dziesięć przydatnych sztuczek, wskazówek i trików, które zwiększą Twoją wydajność podczas korzystania z pliku Smartfon Apple.

Zobacz też:

Najlepsze słuchawki dla posiadaczy iPhone’a: ​​myśl nieszablonowo (AirPods)

1. Naucz Face ID swojego iPhone’a, aby rozpoznawał Cię podczas noszenia maski na twarz

Dzięki niedawnej aktualizacji można teraz „nauczyć” iPhone’a rozpoznawania Cię, gdy nosisz osłonę twarzy. Oszczędza to czas, ponieważ nie będziesz musiał tracić czasu na zdejmowanie maski, gdy chcesz używać iPhone’a na zewnątrz.

Przejdź do aplikacji Ustawienia. Przewiń w dół, aby zobaczyć identyfikator twarzy i kod dostępu, a następnie dotknij tego. W następnym menu przełącz „Identyfikator twarzy z maską”, aby był zielony. Na następnym ekranie dotknij „Użyj identyfikatora twarzy z maską”.


Źródło: zrzut ekranu / Apple

Teraz pojawi się monit o umieszczenie twarzy w ramce, która pojawi się na ekranie. Jeśli nie dotrzesz do idealnego punktu, telefon podpowie Ci, jak dostosować swoją pozycję. Do tego procesu nie trzeba nosić maski. Następnie musisz poruszać głową okrężnym ruchem, podążając za zielonymi liniami na obwodzie okręgu na ekranie. Jeśli nie poruszasz się we właściwy sposób, telefon poprosi Cię o podążanie za strzałką.

Po zakończeniu procesu będziesz mógł korzystać z iPhone’a bez uprzedniego zdejmowania maski.

2. Dodaj widżety do Centrum sterowania iPhone’a

Centrum sterowania Twojego iPhone’a zawiera skróty do często używanych narzędzi. Chociaż niektóre narzędzia znajdują się domyślnie w Centrum sterowania, możesz dostosować to, co pojawia się w Centrum sterowania iPhone’a, do własnych potrzeb.

Aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania, po prostu przesuń palcem w dół po prawej stronie ekranu iPhone’a.

Zrzut ekranu Centrum sterowania


Źródło: zrzut ekranu / Apple

READ  Apple Watch: Apple Watch może uratować życie, mówi studentka pielęgniarstwa po tym, jak urządzenie wykryje jej stan tarczycy

Aby dodać lub usunąć widżety z Centrum sterowania, musisz przejść do aplikacji Ustawienia. W Ustawieniach przewiń w dół, aby zobaczyć Centrum sterowania i dotknij go. Spowoduje to wyświetlenie menu Centrum sterowania z „Inline Controls” u góry ekranu i „More Controls” u dołu. Są to kontrolki, które możesz dodać. opcje obejmują”Tryb niskiego poboru mocyi rozmiar tekstu i więcej.

Aby dodać dowolne kontrolki, po prostu kliknij zieloną ikonę dodawania obok nazwy widżetu, aby przenieść go do Centrum sterowania. Teraz możesz cieszyć się szybkim, szybkim dostępem do wielu przydatnych narzędzi.

3. Twórz przydatne akcje „kliknij wstecz”

Absolutnie uwielbiamy inteligentną funkcjonalność tego iPhone’a — możesz zaprogramować swoje urządzenie tak, aby wykonywało określone czynności w zależności od tego, ile razy dotkniesz tylnej części telefonu.

Ta mała sztuczka jest częścią zestawu narzędzi ułatwień dostępu iPhone’a i jest szybka i łatwa w konfiguracji. Przejdź do aplikacji Ustawienia, wybierz menu Dostępność, dotknij Dotknij, przewiń w dół, aby zobaczyć Dotknij Wstecz i dotknij tego.

zrzut ekranu zrzutu ekranu na iPhonie


Źródło: zrzut ekranu / Apple

Możesz teraz wybrać różne czynności, które telefon ma wykonać po dwukrotnym lub trzykrotnym dotknięciu tylnej części urządzenia. Obejmuje to otwarcie Centrum aparatu i sterowania, wyciszenie telefonu, aktywację latarki, zrobienie zrzutu ekranu i kontrolę głośności. Możesz określić jedną akcję dla ustawienia podwójnego i potrójnego kliknięcia.

4. Szybki dostęp do niektórych funkcji aplikacji

Sprytną sztuczką oszczędzającą czas, której możesz użyć w przypadku regularnie używanych aplikacji, jest „długie naciśnięcie” – więc dotknij i przytrzymaj – ikony aplikacji. W zależności od aplikacji, pokaże wszystkie dostępne skróty.

Długie naciśnięcie zrzutu ekranu


Źródło: zrzut ekranu / Apple

Na przykład długie naciśnięcie Świergot Daje ci skrót do tworzenia nowego tweeta. Długie naciśnięcie gmail Pokazuje skrót do tworzenia nowej wiadomości e-mail. Długie naciśnięcie aplikacji Zegar na iPhonie daje opcje utworzenia alarmu i uruchomienia minutnika. Długie naciśnięcie aplikacji Google oznacza, że ​​możesz szybko przeprowadzić wyszukiwanie w Google.

READ  Xbox Series X otrzyma FSR 2.0, ale modlimy się o wsparcie dla Switcha

Jest to również świetny sposób na szybkie włączenie niektórych ustawień aparatu. Jeśli naciśniesz i przytrzymasz ikonę aparatu, zobaczysz opcje robienia selfie i selfie, robienia standardowego selfie i nagrywania wideo.

Możesz wypróbować swoje ulubione aplikacje, naciskając długo ikony, dzięki czemu wiesz, jakie inne skróty są dostępne.

5. Utwórz przycisk szybkiego wybierania

Możesz utworzyć przycisk szybkiego wybierania w postaci ikony dla kontaktów, z którymi regularnie się kontaktujesz. Aby to zrobić, musisz użyć Aplikacja Skróty iPhone’a. Jest to teraz natywne dla najnowszych modeli iPhone’a, ale każdy, kto ma starszy iPhone, może potrzebować go pobrać z App Store.

W aplikacji Skróty przewiń w dół, aby zobaczyć sekcję „Połącz”, a następnie dotknij ikony plusa, aby utworzyć nowy skrót. Po wyświetleniu monitu wybierz swoje kontakty, a następnie stuknij opcję Dodaj do ekranu głównego.

Zrzut ekranu skrótu szybkiego wybierania


Źródło: zrzut ekranu / Apple

Możesz teraz nadać tej ikonie skrótu nazwę, najprawdopodobniej nazwę kontaktu, a następnie możesz wybrać zdjęcie z Rolki z aparatu, aby reprezentować tę osobę. Możesz teraz skontaktować się z tą osobą bezpośrednio, klikając ikonę na ekranie głównym.

Zobacz też:

21 sposobów, o których nie wiedziałeś, że możesz używać skrótów na swoim iPhonie

6. Użyj przycisków głośności w aplikacji aparatu

Aplikacja aparatu iPhone’a ma schludną wbudowaną sztuczkę, która pozwala używać przycisków głośności do jej uruchamiania.

Słodki pies w aplikacji aparatu


Źródło: zrzut ekranu / Apple

Gdy aplikacja aparatu jest otwarta, naciśnięcie przycisku zwiększania lub zmniejszania głośności spowoduje zrobienie zdjęcia. Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku głośności spowoduje rozpoczęcie nagrywania wideo tak długo, jak przytrzymasz przycisk.

7. Użyj sterowania głosowego do otwierania aplikacji

W ramach funkcji ułatwień dostępu iPhone’a możesz sterować urządzeniem za pomocą głosu. Jeśli włączysz sterowanie głosowe, możesz zapytać siri do otwierania aplikacji.

Zrzut ekranu sterowania głosowego


Źródło: zrzut ekranu / Apple

READ  „Przełom w fizyce”: sztuczna inteligencja skutecznie kontroluje plazmę w eksperymencie syntezy jądrowej, wiadomości naukowe

Przejdź do aplikacji Ustawienia, stuknij Dostępność, a następnie Sterowanie głosowe. Uruchom to i możesz teraz wypowiadać polecenia, takie jak „Hej Siri, otwórz Twittera”, „Hej Siri, daj mi aparat” lub „Hej Siri, wyszukaj”.

8. Zrób zdjęcie podczas nagrywania wideo

Aparat iPhone’a to cud wielozadaniowy. Podczas nagrywania wideo można jednocześnie zrobić zdjęcie. W trybie nagrywania spójrz na prawo od przycisku nagrywania, aby zobaczyć drugi biały przycisk.

Zrzut ekranu aplikacji aparatu


Źródło: zrzut ekranu / Apple

Kliknij to, aby zrobić zdjęcie w dowolnym momencie procesu nagrywania. Pamiętaj jednak, że wszystkie zdjęcia, które zrobisz podczas nagrywania, będą miały rozdzielczość wideo, więc nie będzie tak wysokiej jakości, jak w przypadku zwykłego iPhone’a.

9. Przypnij czat tekstowy na górę listy wiadomości

Jeśli jest ktoś, z kim dużo piszesz, istnieje świetny sposób na zapewnienie szybkiego dostępu do tej konkretnej rozmowy tekstowej. Możesz „przypiąć” tę rozmowę na górze listy aplikacji Wiadomości.

Zrzut ekranu przypiętego czatu na iPhonie


Źródło: zrzut ekranu / Apple

Przejdź do aplikacji Wiadomości i znajdź rozmowę, którą chcesz przenieść na górę listy wiadomości. Przesuń w prawo najnowszą wiadomość od kontaktu, któremu chcesz nadać priorytet. Teraz zobaczysz żółtą ikonę pinezki, kliknij ją. Ta rozmowa pojawi się teraz u góry aplikacji Wiadomości.

10. Szybsze wyszukiwanie zdjęć z aparatu

Przewijanie rolki aparatu iPhone’a w celu znalezienia konkretnego zdjęcia może chwilę potrwać. Istnieje zgrabna sztuczka wyszukiwania, która może zaoszczędzić dużo czasu. Twój iPhone ma bardzo zaawansowaną funkcję wyszukiwania opartą na słowach kluczowych wbudowaną w aplikację Zdjęcia.

Zdjęcie psów za pomocą wyszukiwania rolki aparatu iPhone'a


Źródło: zrzut ekranu / Apple

Przejdź do aplikacji Zdjęcia, aby uzyskać dostęp do Rolki z aparatu. Stąd dotknij opcji „Szukaj” w prawym dolnym rogu ekranu. Wprowadź słowo kluczowe najbardziej odpowiadające temu, czego szukasz, a obrazy powiązane z tym słowem kluczowym pojawią się natychmiast dzięki oprogramowaniu do rozpoznawania obrazów iPhone’a.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top